Internetowe radio SOIR - nadajemy 7 dni w tygodniu, od 1900 do 2300


Ach te wspomnienia które nam towarzyszą i powracające myśli o chwilach, które zmieniają w naszym życiu wszystko lub mogą zmienić wszystko.

Dzisiaj temat jak powyżej cóż temat jak temat. Temat powyższy to inspiracja z listów słuchaczy Radia Soir. Koniec Roku 2019 zbliża się małymi kroczkami by przywitać ten NOWY ROK 2020 z nowymi marzeniami i wyznaczonymi celami. I jak zazwyczaj bywa w tym czasie często że wracają wspomnienia do tych lat które przeżyliśmy już.

No tak gdybyśmy mogli wrócić myślami i pomyśleć o chwilach , które zmieniają wszystko i mogą zmienić wszystko , tak wszystko, cały nasz dotychczasowy świat, całe nasze życie. Jak to czujemy a zwłaszcza gdy nie odczuwamy szczęścia radości w dotychczasowym życiu.

Jak myślicie co by to było a może to byłaby to osoba, która dotknęła naszej duszy lub serca w najbardziej niesamowity sposób oraz w takiej chwili która była dla nas nie do przebrnięcia w owym czasie. A może to było miejsce, w którym było pełno magii naszych przeżyć uczuciowych. A może to był nasz zakład pracy czy działalność która z radością wykonywaliśmy. A może kraj który odwiedziliśmy i ten urok w nim który pozostał w naszych sercach. A może turniej sportowy gdzie stojąc na najwyższym podium słucha się Mazurka Dąbrowskiego. Co to właściwie byłoby dla nas. Co by to dla nas znaczyło po latach. A może   to jest melodia, która ciągle nas nawiedza i słyszymy jej słowa i dźwięk. A może wiersz który utknął nam w pamięci po dni dotychczasowe.

Jest to pewien czas. To na pewno. I zapewne  mamy pewną liczbę słów do powiedzenia przekazania bliskim. To na pewno także. I na pewno mamy pewną liczbę osób, których spotkaliśmy i spotykać pragniemy nadal . To na pewno tez jest nam wpisane w życie.

I potwierdzam tez ze są rzeczy, które chcielibyśmy razem robić rano a także w ciągu całego dnia i wieczorem z daną osobą. Czyż nie prawda ze takie też myśli i pragnienia nadal mamy i o nich marzymy by zawsze się spełniły i spełniały

A więc proszę was jeśli mogę prosić , poczujcie tę energię w sobie , która się rozpala w naszych myślach i wspomnieniach . I ponownie proszę was, poczujcie tę własną energię, która jest owinięta wokół naszych dusz naszych serc, i wokół naszego ciała, a przede wszystkim wokół naszego umysłu.

I warto poczuć to wszystko i wszystko, co odczuwamy

Przecież jako istoty, które mamy tyle uczuć w sobie w naszych sercach mamy ogromną zdolność do robienia rzeczy, do zmieniania rzeczy, do uszczęśliwiania innych ludzi, do dalszego uczenia się o sobie, do nauczania innych pięknych rzeczy o życiu, gdyż doświadczywszy tego sami by pokazać i dać lekcje, z naszych doświadczeń życiowych, których nauczyliśmy się na naszej drodze życia. Niech to będą lekcje bardzo pozytywne przez wyciągnięte wnioski naszych przeżyć których doświadczyliśmy.

Powrót do naszych myśli o których myślimy jak można by zmienić, chociaż czasu nie zawrócimy, ale , powrót do nas samych, powrót do naszej autentyczności, z powrotem do miejsca gdzie dojrzewaliśmy i dorosłe życie zaczynaliśmy i z miejsca z którego pochodzimy.

I właśnie kiedy jesteśmy sami, po prostu myślami, po prostu z naszymi uczuciami i emocjami, a wszystko pomiędzy tymi przeżytymi latami . A zwłaszcza kiedy jesteśmy w ciemności naszych myśli lub kiedy jesteśmy w świetle słońca . Lub kiedy chcemy krzyczeć i krzyczeć tak głośno by wyrzucić to pragnienie tych zmian , ale wszystko, co musimy zrobić, to być cicho i słuchać swych myśli i życiowej sytuacji jaką mamy.

Więc nie pozwólmy, aby te chwile mijały. Trzymajmy je zawsze mocno, jak tylko możemy to uczynić.  Mówić tak głośno, jak tylko potrafimy. Kontynuować to, co czujemy , czego chcemy, pragniemy i podziwiamy. Czy możemy pozostać sami i nadal uważać, że sytuacja jest zdrowa. Czy potrafimy i możemy cieszyć się chwilą, która pojawia się w naszym życiu tak niespodziewanie . Czy potrafimy się śmiać głośno mając ból w środku i rozterkę. I  czy w każdej sytuacji możemy znaleźć nawet odrobinę przyjemności, która tez nam się należy. Czy potrafimy odnaleźć lub znalężć kogoś, kto jest na dla nas tym kimś na kogo czekamy. Kto nas zrozumie i będzie akceptował , tak, jacy jesteśmy z naszymi wadami a także zaletami. Kochani  życie jest naprawdę za krótkie. Ludzie są wszędzie i stoją także na naszej drodze , teraz a nie jutro bo może być już za późno wystarczy odrobina odwagi . Pozwólmy sobie coś z tymi pragnieniami zrobić i nie bać się chwili by wszystko zmienić . Właśnie teraz . I  zrobić to z całą swoją mocą i pełną świadomością swych decyzji. I pamiętać by nigdy nikogo nie skrzywdzić nie rozsądnymi decyzjami. A wręcz przeciwnie uszczęśliwiać i dzielić wspólnie radość i szczęście.

Radio Soir rozmyślenia radiowe.

Stary/a, smutny/a, zapomniany/a... Dlaczego?

Wracam ponownie do tematu powyżej gdyż tak wielki był odzew od słuchaczy i czytających w rozmyśleniach radiowych o samotności. No cóż w życiu bywa różnie jest z górki ale też pod górkę i nie rozpieszcza życie bez względu na wiek. Czasami jedna chwila jedna decyzja lub przypadek sprawia że znajdujemy się na dnie. Z luksusów wpadamy w taki martwy punkt z którego często trudno się wydobyć na powierzchnie. Ale dzisiaj dc o osobach starszych samotnych.

O to wypowiedz którą usłyszałem badajże na początku grudnia a wiec o to słowa starszej Pani

Jestem taka samotna każdego dnia . Nie mam z kim porozmawiać , gdy wracam do domu ze spaceru. Ta ciemność myśli i samotności bardzo mnie zasmuca.

Mój pies jest moją jedyną żywą istotą w mieszkaniu i obok mnie , ale on się też starzeje, a jego biodra i nogi są bardzo obolałe.  Boję się być bez niego gdyby zakończył żywot. Będę wtedy zupełnie sama. Nikt mnie nie odwiedza. Moje dzieci dzwonią do mnie tylko wtedy, gdy chce pieniędzy. Panie Andrzeju nie rozmawiałem z nikim od trzech dni. Dziękuje Panu ze mnie Pan wysłuchał i za link do Radia Soir.

To są prawdziwe słowa wypowiedziane przez prawdziwą starsza Panią, z którą rozmawiałem w ostatnim tygodniu. Obawia się bardzo , że się tak szybko zestarzeją w samotności.

No tak drodzy słuchacze radia Soir oraz znajomi bliżsi i dalsi Wygląda na to, że im starszy człowiek, tym mniej jest widoczny. Nie są już uważane za ważne, gdy ich ciała i umysły zaczynają więdnąć i wydaje się im , że nie mają już nic do zaoferowania temu światu głównego nurtu.

Wiem także , że się uogólniam, ponieważ znam wielu ludzi, którzy kochają i pielęgnują swoich starszych krewnych i opiekują się nimi wyjątkowo, ale wiem, że zbyt wielu ludzi tego nie robi. Samo życie chociaż ja uważam osobiście może myślę filozoficznie .Ale ja uważam i mowie to z pełnym przekonaniem że, posiadanie dzieci tylko po to, aby któreś z nich mogło być przy nas, gdy już jesteśmy w podeszłym wieku, nie jest fundamentem, na którym budowane są zdrowe relacje,Jestem przekonany ze mając dzieci ,które przyszły na świat i zrodzone z miłości to po by ofiarować im miłość wielka rodzicielską miłość i wskazówki gdy dorastają by osiągnęli swój potencjał jako istoty ludzkie w bardzo dobrym znaczeniu- . I myślę, że samolubstwo jest mieć po to dziecko, jeśli ma ono być opiekunem w późniejszym życiu kształtując go w tym zakresie od najmłodszych lat. Myślę, że robienie i myślenie oraz sugerowanie czegoś takiego jest dość narcystyczne. To ogromne obciążenie dla dziecka, gdy dorasta. Dziecko samo w sobie nie poprzez nakazy a odwzajemnioną miłość do rodzica podejmuje decyzje by nie żył czy przebywał odizolowany w samotności.

W czasie obecnego tygodnia dużo rozmawiałem na temat samotności osób starszych. Jedna z moich rozmówczyń Pani Dorota powiedziała spędzam dużo czasu z osobami starszymi ze względu na opiekę. Im więcej czasu spędzam z nimi, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że chociaż ich ciała są kruche, a ich umysły zawodzą, wewnątrz wciąż jest w nich piękny człowiek, który nie zapomniał, jak to jest kochać, śmiać się i płakać. Niestety wielu z nich ma więcej powodów do płaczu niż do miłości i śmiechu.

Obawiam się, że jako społeczeństwo staramy się odpisywać starych ludzi jako już przeterminowanych do życia.  Choć często są oni uważani za „staromodnych", to, co zwykle zapominamy, to fakt, że widzieli świat bardziej niż jakiekolwiek inne pokolenie ludzi.

I niestety, traktujemy ich poglądy i  odrzucamy je wraz ze wszystkimi innymi rzeczami, które wyrzucamy, gdy nie są już modne. Starsi ludzie uważają , że są pewne rzecze które przetrwały całe życie. Dbali o swoje rzeczy, cenili je. Wszystko można naprawić powiadają i naprawić wiele razy. Nie wyrzucali zadnych rzeczy. Jeśli coś się zepsuło, można je przekształcić w coś innego lub przechowywać w szopie na wszelki wypadek twierdzą. Nic nie zostało odrzucone.

No i ja uważam ze w poprzednich czasach lepiej dbano także o nasze starsze osoby. Wydaje mi się , że rodziny miały więcej czasu na spędzenie z rodzicami i dziadkami. Wyciec zki rodzinne obejmowały wszystkie pokolenia. W wielu przypadkach nawet trzy pokolenia żyły w tym samym domu. Starsi byli proszeni o udzielenie porady, pomocy w wychowaniu dzieci, pomoc w gotowaniu i naprawie. I to zawsze  było uwzględnione. Mieli zawsze cel. Nic nie zostało odrzucone.

Sam jestem już dziadkiem ale rozmowa ze starszą osobą jest czymś dla mnie wyjątkowym. Wiedzą o rzeczach, których nawet nie potrafiłem sobie wyobrazić. Żyli w czasach, w których trudno byłoby nam teraz przetrwać (choć wielu z nas marzy o prostszych czasach). Wielu z nich miało bardzo trudne wychowanie i dzieciństwo. Często dzieci pracowały już w wieku 10 lat gdyż mieli gospodarstwa rolne . Wspierali swoją rodzinę. Nie, pracowali w niepełnym wymiarze godzin, a czasem w ponad pełnym wymiarze godzin, i dawali zarobione pieniądze ojcu lub matce, które były wykorzystywane do kupowania artykułów spożywczych lub płacenia rachunków. Tak właśnie było. Nadal mieli sny i nadzieje, tak jak my wszyscy teraz . Sukces oznaczał dla nich ze potrafili się zakochać , wykonując ciężką pracę i marzenia o posiadanie domu, posiadanie rodziny i bycie szczęśliwym. 

Pięknie jest usłyszeć, jak opowiadają o spotkaniu z miłością swojego życia i zobaczyć, jak ich zmęczone blade oczy znów błyszczą przez chwilę. Czuć smutek po stracie, który wciąż odczuwają, gdy opuszcza ich miłość, budzi ból się w nich sercach. Sprawy były różne, miłość była inna, ale wciąż potrafiła sprawić, że wzniosą się ze szczęścia i rozpadną się z rozpaczy - tak jak dzisiaj. Miłość 100 lat temu, 50 lat temu, 20 lat temu, 5 lat temu wciąż ma dokładnie takie same odczucia.

Zastanawiam się kto tak z nas lub ilu z nas słuchaczy radia Soir i czytających ostatni raz usiadło i rozmawiał lub porozmawiał ze starszą osobą. I przekonacie się jeśli będziecie rozmawiać  a mówię to z własnego doświadczenia ze będą chcieli opowiedzieć o swoim zapaleniu stawów i bólach pleców i wrastających paznokciach, to jest to, co lubią opowiadać najczęściej . Musimy tylko poświęcić trochę czasu, aby ich pytać i słuchać. Kiedy już zaczną opowiadać, trudno ich powstrzymać - dosłownie wracają w tą podróż młodości i to naprawdę sprawia, że ich dzień staje się radosny i piękny. Więc proponuje, gdy zobaczymy starszą panią lub pana z sąsiedztwa, usiądźmy z nimi i naprawdę tak z radością porozmawiać zmienić kilkanaście zdań.. I Będziemy zaskoczeni, jaki długi czas upłynął , odkąd ktoś naprawdę chciał z nimi porozmawiać o nich i ich życiu oraz o tym, co jest dla nich ważne. Tak mało trzeba by sprawić radość.

Radio Soir -rozmyślenia radiowe

Czas do intymności i budowania zwiazku

Długo pracowałem a właściwie zastanawiałem jak ując w ramy moje myśli i wyrazić by można było zrozumieć dogłębnie cała treść. W mych myślach powstał taki projekt który narodził się czytając wasze listy a w nich propozycje różne różniste do tematów w rozmyśleniach radiowych , które tak często pojawiają się w intymnych relacjach partnerskich a tak bardzo są ważne do budowania relacji. Myślę ze to taki ostatni artykuł przyszło mi napisać podzielić się z wami ta treścią i mą myślą . Myślę także ze nikt nie będzie płakał z braku tych rozmyśleń radiowych . Ale brak czasu w szczególny sposób eliminuje to pisanie chociaż to jak powtarzam to pisanie rozmyślanie radiowe jest tak silne ze będzie mi tego zapewne brakował. Ale cóż nie ma ma co rozżalać się nad chwilą.

Pozwolę zacząć od powiedzmy czas jakości>Tworzenie czasu specjalnie na opiekę nad związkiem partnersko małżeńskim. Nie oglądanie telewizji razem lub robienie praktycznych ćwiczeń, ale czas, aby po prostu BYĆ razem bez rozpraszania codziennego życia. W związkach często mówi się „ale życie jest zbyt zajęte, by być" - to tak, jakby opiekować się naszym ogrodem bo bez podlewania kwiaty umrą, a bez regularnego pielenia przejmą kontrolę chwasty. Więc wniosek nasuwa się sam ze pielęgnować wspólnie związek.

Drugie co mi się kojarzy to miłość do siebie>Relacje z naszego serca i opieka nad naszymi wewnętrznymi takimi miejscami zranienia. Jest to kamień węgielny pod optymalne nasze relacje. Kiedy łączymy się z naszym partnerem z miejsca w pełnej miłości dobroci wobec siebie, o wiele więcej miłości jest możliwych wspólnych . Z wielu powodów możemy mieć problemy z kochaniem siebie lub ulegać wpływom działań lub słów naszych partnerów i tracić kontakt z samym sobą. 

Trzecie to dobra komunikacja> Utknęło na tym tak wiele partnerów/ek w związku , jedna z pozoru mówi po włosku, a druga po po polsku i gubi się w tłumaczeniu. Zdolność do prawdziwego słuchania się i mówienia z otwartym sercem służącym w związku wielkiej miłości jest pokarmem dla dusz. Zarówno do radzenia sobie z konfliktem, jak i do wyrażania potrzeb oraz do zaspokajania potrzeb naszych partnerów/ek z miłości i wyboru, a nie z konieczności czy tzw umów. 

Czwarte to uważam ze wdzięczność>Regularnie wyrażanie sobie wdzięczność, zwłaszcza jeśli doszło do trudnych chwil chociażby materialnych . Codzienne wyrażanie takich drobiazgów, które doceniamy na temat naszego partnera lub w nas samych, jest pokarmem dla serca. I okazywanie miłości. Pamiętając oczywiście o dobrych rzeczach i tym, dlaczego jesteśmy w związku, zamiast skupiać się na problemach, pomaga utrzymać nasze serca bardzo otwarte, nawet gdy jest lekko zranione. 

Piąte w kolejności wobec mojego toku myślenia to dojrzałość emocjonalna i inteligencja>Świadoma dojrzała ekspresja emocjonalna jest zdrowa i naturalna oraz utrzymuje energię otwartą i płynącą w naszym ciele, sercu i umyśle. Emocje związane z pewnym złym zachowaniem małą sprzeczką są jak spiętrzenie rzeki. To toksyczne emocje niszczą intymność i miłość . Uczenie się wyrażania emocji poza obwinianiem partnera/ki lub nas samych utrzymuje związek przy właściwym życiu i zapewnia wrażliwą otwartą intymność dwojga kochających się osób. 

Szóste jakże ważne to wrażliwość>Podejmując ryzyko, aby wyrazić swojemu partnerowi/ce nasze nieobronione ja, buduje zaufanie i głębsze pole miłości. Wybór pokazania części siebie, które naszym zdaniem zostaną osądzone lub odrzucone, głęboko uzdrawiają zarówno na poziomie osobistym, jak i służą głębszemu połączenia zaufaniu tych dwóch serc w związku . 

Siódme to uważam ze dotyk bez miłości seksualnej>Fizyczne uczucia i delikatny dotyk miłości, który nie ma celów seksualnych, stwarza bezpieczeństwo i zaufanie, a czasami może mówić głośniej niż słowa. 

Ósme to tak naprawdę święta seksualność>Wyrażanie miłości przez ciało i nasz seksualny przepływ energii. Wyjście poza seks jako obowiązek lub wykorzystanie go jako narzędzia zarządzania stresem lub unikanie głębszej intymności. Święta seksualność jest prawdziwym spotkaniem Miłości i Wolności, a kiedy jest to doświadczane między partnerami to przekształca się w cudowny związek ludzi kochających się wielka miłością.

Dziewiąty to niewinność>Pamiętanie o naszej zabawie i niewinności jest niezbędne. Rozkoszowanie się cudem i cudem życia partnera/ki jej czy jego oczami i sercem to taka magiczna impresja uczuć która wnosi w nas miękką i twórczą więź do związku. TO tak ważne.

Dziesiąte to uważam ze boskie pamiętanie>Związek jest czymś Świętym, poczucie, że na poziomie ludzkości czuje cię coś więcej niż każdy z nas, i to przypomina nam o naszym podstawowym stanie tzw Łaski. Jest to szczególnie pomocne w przypadku trudności i bólu. Jak mówi przysłowie bez boga ani do proga. Nawet ateistyczne myślenie w trudnych chwilach też oczekuje.

I jedenaste to wsparcie zewnętrzne>Kulturalnie uczono nas, aby milczeć o naszych zmaganiach w związku i udawać światu, że wszystko jest w porządku. W końcu odczuwamy wstyd i poczucie porażki, jeśli rzeczy nie są idealne. Staramy się rozwiązywać problemy samodzielnie lub ignorować je i mieć nadzieję, że znikną. Rzadko działa jedna z tych metod. Posiadanie wsparcia z kimś profesjonalistą lub z uczciwymi przyjaciółmi, którym ufasz, jest mądrym i dojrzałym aktem dbania o związek. To również przekształca osobisty i zbiorowy wstyd, jaki ponosimy w związku z poczuciem niepowodzenia. Pomaga przekształcić nie tylko nasze własne relacje, ale także w polu kolektywnym, ponieważ odkrywamy, że nie jesteśmy jedynym doświadczeniem tych zmagań. Więc zróbmy taki skok najprawdziwszy i sprawdzimy, czy którakolwiek z poniższych opcji może zaspokoić nasze zapotrzebowanie na wsparcie. Wówczas się przekonamy na kogo możemy liczyć. Po sprawdzeniu może okazać się SZOK.

Radio Soir rozmyślenia radiowe

Pierwsze chwile zachodu słońca, horyzontu chmur

Siedziałem na ławeczce pod oknem w domu którym zamieszkuje spoglądając i rozkoszując się rozdwojonym niebem. Zastanawiałem się, czy mogę zobaczyć całe piękno, które widzą moje oczy . Piorunujące burze przetaczają się po miękkim błękicie słonecznego dnia. Moja niesforna męska wyobraźnia krajobrazu chmur. Taki intensywny cud i odpowiadający ból serca.

Zastanawiałem się i doszedłem do wniosku ze tam, gdzie najbardziej kocham, piękno łączy się z bólem. Taka cierniowa strona pasji Równowaga do poruszania się w życiu doczesnym z otwartym sercem. Aby żyć i kochać w pełni bardzo szczerze i  głęboko.

Każda eksplozja grzmotu myśli rozrywa mnie w środku. Podrzucam ręce za siebie i otwieram pierś do nieba do tych pięknych chmur na horyzoncie . Moja trwała siła zmienia się w poddanie. Pozostawiając mnie, by wykrzyczeć ocean pytań, lęków, snów, tęsknot i pragnień. Tak siedząc sam rozmyślając powstaje pełen ocen pragnień. Tylko moja kochana psina patrzyła na mnie i imieniu BONA. I zapewne się zastanawiała o czym jej Pan myśli wyrażając na głos swe myśli. Niech moje takie słone uwolnienie wleje się pod ziemię. Odnawianie życia które już jakiś czas temu się zaczęło. Oczyszczanie ducha i jaźni. Wyjaśnianie wszystko sobie szczerze.

Musiałem doświadczyć , że łzy nie są słabością, są kolejnym odzwierciedleniem siły. Poczuciem tego wszystkiego i popłynięcie w głąb jest drogą prawdziwego takiego wojownika.

Ofiaruję moje serce tej chwili samotności i szanuję dualność wszystkiego, co jest we mnie światłem i ciemnością. Wszystko, co jest w mnie jasne i ciemne. To zderzenie miłości i straty. O nadziei i rozpaczy. Połączenia i separacji. Życia i śmierci. Te cykle implozji i ekspansji. Daję i otrzymuję wszystko. Wszystko z powodu miłości. Wszystko przez miłość uczucie do bliskiej osoby. To jest piękne uczucie które warto przeżyć.

Patrząc w te piękne chmury pływam między chmurami gdzieś między końcem a kolejnym nowym początkiem tak jakby życia . Gdzie kolory i tekstury nakładają się. Zawsze trzymając się tej linii puszczania i trzymania się. . Łączenia i blokowania. Jestem w domu w tej przestrzeni pomiędzy, gdzie marzyciele myślą o manifestacji nowych światów.

Znajduję pociechę w potencjale i kusi mnie wszystko, co można stworzyć na pustej kartce papieru . Rozmawiam z myślami wyobrażając obok siebie druga bliską osobę Mój niekończący się sen. Wołanie w grzmocie i deszczu. Zastanawiam się  czy słyszy, jak miotam się w czasie i przestrzeni? Czy czuje, jak tańczę i drżę w deszczu a także w promieniach słońca ?

Moje ciało jest takim naczyniem na więcej, niż mogę pojąć. Jednak oto jestem pod niebem takich stopniowych zmian, wiedząc, że odpowiedzi, których szukam, leżą w tej piorunującej ciszy. W mych myślach. Więc słucham tych myśli. Mojego ciała. Przez każdy oddech uwięziony w moim gardle. Przez zamknięte oczy i pulsującą duszę. Nie możemy się rozwijać, nie pozwalając, aby wyrośnięte z nas części pozostały w tyle. To, czym się stajemy po zmianie, zależy od tego, ile jesteśmy gotowi stawić czoła sobie w danym czasie ..

Za każdym pożegnaniem stoi drobna śmierć. Każda chwila przyjemności jest taka sama. Ale w miłości nie ma dystansu. W związku z tym nie ma czasu. Możemy zabrać ze sobą wszystko, co mamy i co możemy trzymać. Piękno, którego nie możemy pożegnać, to piękno, które staje się w danym czasie sobą

Radio Soir rozmyślenia radiowe

Koktajl Miłość Partnerskiej-Małżeńskiej

Nie przejmujmy, nie zniechęcajmy się; nie ma to nic wspólnego z perwersyjnym jedzeniem czy przeglądaniem filmów pornograficznym (czytając na stronie radia Soir), w którym włącza się rozmazywanie koktajli na nagich ciałach.

Seksowny koktajl to pyszne koktajle,  które mogą sprawić, że będziemy zdrowsi, i z większą życiową energią do działania  naturalnie ze także (w sypialni i poza nią). W końcu taki koktajl może być powodem, dla którego będziemy przeskakiwać między prześcieradłami małżeńskiego czy partnerskiego łoża.

Większość z nas pije rano kawę, aby rozpocząć dzień, ale dlaczego nie spróbować tego przepisu koktajlowego na zmianę i powiększenie naszej energii życiowej! Ponieważ może mieć to także efekt naszej pobudki porannej a w naszych oczach radość i dobre samopoczucie na cały dzień i wieczór. A na dodatek jest super zdrowy,warto wiedzieć.

W więc Składniki z przyjemnością podaje, co nie robi się w rozmyśleniach radiowych dla słuchaczy i czytelników

Surowa Czekolada

Wszyscy zazwyczaj uwielbiają czekoladę. W latach 2008-2009 wyprodukowano 3,97 miliona ton ziaren kakaowych. To niewiarygodne - musi być coś, co jest ulubioną ucztą każdego.

Ale magia tkwi w ziarnach (które nie są słodkie) - nie w cukrze. Czekolada pochodzi z ziaren kakaowych. Surowe kakao było również nazywane pożywieniem bogów przez Azteków. Jest to pożywienie z dużą ilością przeciwutleniaczy i stymulujących substancji chemicznych, takich jak fenyloetyloamina, która stymuluje uczucie podniecenia i dobrego samopoczucia. Journal of Sexual Medicine opublikował badanie, które wykazało, że kobiety, które codziennie lubią kawałek czekolady, mają bardziej aktywne życie seksualne niż te, które nie.

Maca

Maca to modny pożywienie z Peru. I zasługuje na to, by zabłysnąć: w Andach rośnie na wysokości 4100 m npm Maca jest energetyzującym i rewitalizującym pożywieniem Inków, którzy czcili go za swoje właściwości afrodyzjaku i szerokie korzyści dla układu hormonalnego. Jest używany od 2000 lat i udowodnił, że czyni cię prawdziwym wojownikiem Inków w łóżku, więc legenda mówi... Osobiście, kiedy biorę łyżkę Maca, od razu się podniecam! A na dodatek ma również duży potencjał leczniczy.

Ashwagandha -Ashwagandha to taki (indyjski żeń szeń)

Ten też jest świetny. Pochodzi z Indii, używany od tysięcy lat przez praktyków ajurwedyjskich.  Nazywa się to również żeń-szeniem indyjskim. Jedno z badań pokazuje, że Ashwagandha stymuluje enzym znany jako tlenek azotu, co pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych do narządów płciowych. Jest to bardzo wysoki przeciwutleniacz, który może zwiększyć libido, ale także układ odpornościowy.

Cynamon

Brak równowagi hormonalnej jest zwykle główną przyczyną niskiego poziomu mojo. Cynamon jest jedną z popularnych przypraw na Boże Narodzenie, ale także od czasów starożytnych wykorzystywaną do zwiększenia zainteresowania seksualnego.

Tak, możesz użyć tego, który już masz w kuchni lub możesz znaleźć w pobliskich sklepach. Idealnie organiczne.

Banan

Kochamy banany. O tak, są bardzo wszechstronne. Pyszne, pełne witamin z grupy B, takich jak ryboflawina, która zwiększa ogólny poziom energii w organizmie. Banany zawierają również enzym bromelainowy, który, jak się uważa, pomaga w produkcji hormonów płciowych, takich jak testosteron.

Awokado

Mają także magiczne wzmacniacze energii. Awokado jest bogate w minerały, jednonienasycone tłuszcze (dobre, które chronią serce i obniżają poziom cholesterolu) oraz witaminę B6 - wszystko to pomaga utrzymać energię i seks.

migdały

Selen może pomóc w problemach z niepłodnością, a witamina E może pomóc w zdrowiu serca. Cynk jest minerałem, który pomaga wytwarzać męskie hormony płciowe i może zwiększyć libido. Przepływ krwi jest ważny dla organów płciowych, dlatego wybór dobrych tłuszczów, takich jak kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się w migdałach, jest naprawdę dobrym pomysłem.

Olej kokosowy

Bez wątpienia olejek ten jest obecnie stosowany w różnej dziedzinie, ma niewiarygodnie wspaniałe od działowywanie, od smarowania przez olejek do masażu by osiągnąć po piękną skórę. Niektórzy fanatycy kokosa twierdzą, że może poprawić także pożądanie seksualne, co może być spowodowane przeciwutleniaczami w oleju, które pomagają zwalczać wolne rodniki, które mogą powodować obniżone libido.

miód

Wykorzystanie miodu jako afrodyzjaku można prześledzić w wielu kulturach i tradycjach, w których słodki lepki płyn jest popularny wśród płci pięknej i brzydkiej jako zmysłowy pokarm. Często kojarzy się z błogimi czasami, romansem, zjednoczeniem małżeńskim i miesiącem miodowym.

Przepis na Smoothie no nazwijmy tak roboczo - Sex-.Bo i składniki ku temu tez skłaniają nawet przez medycynę ludową

Składniki

 • 1/2 dojrzałego banana

 • 1/2 dojrzałego awokado

 • 1/2 szklanki pełnej namoczonych filiżanek migdałów

 • 1 łyżka oleju kokosowego

 • 1 łyżeczka surowej czekolady w proszku

 • 2 łyżeczki Maca

 • 1 pół łyżeczki Ashwagandha

 • Szczypta cynamonu

 • Trochę miodu łyzka stołowa

A potrzebujemy jeszcze.

Blender lub blender ręczny

I przyrządzić.

Obrać banana

Łyżka awokada

Wlać wszystko

do słoika

Połączyć

wszystko razem

I szczyptą 

okrasić cynamonem

No i blindować

I to także moje wskazówki

 • Pijmy rano na śniadanie lub po wyczerpującym dniu z dodatkiem białka-mleka w proszku.

 • Można tez odmiany dodać swoje ulubione oczywiście jakie lubimy owoce ja uwielbiam jagody każdy ma własne smaki.

 • Radio Soir

 • rozmyslenia radiowe

Sekretne połączenie dobrego snu i dobrego seksu

  Czytam, czytam przeglądam pocztę radiowa a w niej wiele tematów od was drodzy przyjaciele, słuchacze radia Soir i znajomi. Piszecie o zmęczeniu o roztargnieniu, brak zadowolenia o braku słońca mógłbym wymieniać w nieskończoność wasze słowa oraz tematy. No właśnie to zmęczenie jesienne, listopadowe a może z przepracowania ale powiem wam ze moim zdaniem dwa z największych czynników zdrowego i szczęśliwego życia to wystarczająca ilość snu i satysfakcjonujące życie seksualne. I zmęczenie będzie powoli zanikać. Kto się ze mną zgadza łapkę do góry. Ale stresy i zmagania codziennego życia sprawiają, że jest to coraz trudniejsze. A jeszcze na dodatek gdy się starzejemy, i wydaje się nam , że zawsze jest coś jeszcze do roboty, więc kładziemy się spać później lub bardzo późno, śpimy gorzej i budzimy się wówczas zmęczeni. Kiedy jesteśmy zmęczeni, zestresowani i wyczerpani, jedną z pierwszych rzeczy, które należy podjąć,to chęć spędzenia intymnego czasu ze swoim partnerem/ką mężem czy małżonka .Oczywiście mam na myśli, że nadal darzycie się wielką miłością kochacie się, ale kiedy tak trudno jest zgromadzić energię nawet do robienia innych rzeczy zawodowych, które musimy zrobić, wtedy zapewne seks w związku wychodzi poza okno powiedzmy. Dlatego tak ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość snu. Nie tylko sprawi, że będziemy szczęśliwsi, ale dobry sen uczyni cuda dla naszego życia miłosnego w związku partnerskim czy małżeńskim. I  oto moi drodzy jak.

Niewystarczająca ilość snu pogarsza nasze życie

Na początek, nawet utrata zaledwie kilku godzin snu może wpłynąć na chemię naszego mózgu, szczególnie tę część mózgu, która radzi sobie z pozytywnymi emocjami. Tak to prawda.

Wszyscy mieliśmy lub mamy czasy, w których jesteśmy trochę zmęczeni i zarazem zgryźliwi, albo coś, co powiedział lub powie nasz partner/ka, po prostu twierdzenie nie brzmi dla nas w takiej przemęczenia chwili dobrze, więc złościmy się na nich niepotrzebnie. ale to zmęczenie jest powodem takiego zachowania.

Okazuje się, że tak naprawdę to nie nasza wina.

W rzeczywistości udowodniono, że ludzie, którzy nie mieli dość snu, wyglądają i czują się nieszczęśliwsi niż zwykle.

Ich twarze dosłownie wykazują mniej emocji niż zwykle, a nawet bardziej przerażające, czytają również innych ludzi w ten sam sposób, a pozytywne emocje, takie jak radość i szczęście, nie wywołują w umyśle rzeczy, które normalnie by to zrobiły.

Dla nas i naszego partnera oznacza to proste, krótkie rozmowy, które normalnie byłyby pełne sprzeczek o sprawach, które naprawdę nie mają znaczenia. Dodatkowo, jeśli mamy świadomość, że nasz partner/ka jest zmęczony/a i zgryźliwy/a, znacznie rzadziej sugerujemy szybką wycieczkę do sypialni. Ponieważ nawet bez zbędnych argumentów wszyscy wiemy, że kiedy jesteśmy zmęczeni i nieszczęśliwi, seks jest ostatnią rzeczą w naszych umysłach.

Są też wszystkie dowody na to, że brak snu wpływa na nasze umysły, jakbyśmy wypili za dużo alkoholu. I nie w dobry, zabawny, szampański sposób. Nie. Wpływa to na koordynację, osąd i sprawia, że znacznie częściej podejmujemy głupie, szkodliwe decyzje.

Dlaczego to wszystko jest proste. Ludzie opisują, że przemęczenie jest odczuwane wyczerpaniem, i to jest naprawdę dobry sposób na wyrażenie tego.

Kiedy śpimy, leczymy się. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo snu i przechodzimy przez pełny cykl snu, to nie dajemy naszym ciałom i umysłom czasu i przestrzeni, których potrzebują, aby się naprawić.

Nasze ciała są silne i inteligentne, więc możemy sobie z tym poradzić przez kilka dni, ale im dłużej, tym gorzej.

A kiedy cierpimy, spędzamy więcej energii na zwykłych czynnościach, co pozostawia mniej uwagi dla naszego partnera/ki i życia miłosnego w związku. A więc taka prawda

Lepszy sen i lepszy seks tworzą lepsze relacje w związku

Po pierwsze, wszyscy wiemy, że czujemy się lepiej po dobrze przespanej nocy, ale często podejrzewamy, że faktycznie wyglądamy lepiej, nawet jeśli jest tylko odrobinę jaśniejsza i mamy świeżą łagodniejszą twarz. Cóż, nauka wspiera nas.

Brak snu faktycznie pojawia się na twarzach ludzi i biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy w kontakcie z tym, jak się czują nasi partnerzy, jeśli są pozbawieni snu i czują się trochę zrzędliwie, natychmiast się wiele dowiemy.

Wszyscy przeżyliśmy te dni, w których obudziliśmy się po porządnym nocnym śnie, zwróciliśmy się do swojego partnera i po prostu poczuliśmy w takiej chwili wiele błogich uczuć i namiętnych słów, ponieważ czujemy się tak bardzo dobrze! A potem naturalne jest, że chcemy się z nim lub nią podzielić tą radością uczuć.

Potem musimy zdać sobie sprawę, że więcej seksu dosłownie wzmacnia nasze w związku relacje. Za każdym razem, gdy uprawiamy seks ze swoim partnerem/ką, nasz mózg ma ogromny hit hormonu miłości. To sprawia, że czujemy się niesamowicie, jednocześnie wzmacniając wszystkie dobre uczucia, które mamy względem siebie.(Gdyby nie seks i miłość od zarania nie było by mnie tego artykułu nie było by czytających i słuchaczy radia Soir. Więc nie powinno być tematu tabu na temat seksu.)

Brak seksu może mieć realny, zauważalny wpływ również na relacje także w związku partnerskim czy małżeńskim. Grupa naukowców postanowiła sprawdzić, czy mniej aktywne życie seksualne szkodzi relacjom i okazuje się, że tak naprawdę jest.

W badaniach nad nowożeńcami pary, które prowadziły mniej aktywne życie seksualne, wykazywały wobec siebie więcej nieświadomych negatywnych uczuć. To negatywne uczucia, których tak naprawdę nie byli świadomi. To jest przerażające czytając te badania.

Pary, które częściej uprawiały seks, a także ogólnie bardziej zadowolone ze siebie, miały podobno dłuższy „miesiąc miodowy" w związku.

Ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę, że te dwie rzeczy łączą się ze sobą i to nie nierozerwalnie.

Im więcej snu, tym mniej stresu.

Zrelaksowani i wypoczęci, chętniej będziemy dążyli do sypialni w której jest partner/ka Który/a sprawi, że będziemy spać lepiej. A więc wniosek nasuwa się sam.

Sen ma ogromny wpływ na nasze hormony

Spanie w tym samym łóżku obniża poziom kortyzolu u obu partnerów. Kortyzol jest hormonem stresu, a jego zbyt duża ilość w naszych ciałach powoduje, że jesteśmy niespokojni i nieustannie podenerwowani, co tak naprawdę nie sprzyja niegrzecznej nocy.

Ale spanie blisko siebie nie tylko zmniejsza stres. Najwyraźniej, aby jak najlepiej wzmocnić nasze relacje, powinniśmy spać nago obok siebie.

Kontakt skóry ze skórą zwiększa poziom oksytocyny u obu partnerów powinniśmy wiedzieć, który jest głównym hormonem, który sprawia, że się zakochujemy tak drodzy słuchacze oraz czytelnicy. Więc spanie nago obok partnera dosłownie sprawia, że bardziej ich kochamy darzymy uczuciem i wielką miłością.

Istnieje również mnóstwo innych powodów, aby spać nago, w tym lepszy metabolizm i przepływ krwi, regulacja temperatury. Wreszcie, dla facetów i każdego, kto próbuje mieć dziecko, jest naprawdę ważny plus zdrowszy.

Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na takie wspólne rozbrykanie, oboje już jesteśmy rozebrani. To kolejny powód, dla którego zdecydowanie powinniśmy spać nago, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy!

Dla każdego ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę, że jakość snu ma ogromny wpływ na poziom testosteronu. W rzeczywistości utrata zaledwie kilku godzin snu może obniżyć poziom testosteronu we krwi nawet o połowę! A jeśli weźmiesz pod uwagę, że testosteron kontroluje poziom energii, nastrój i popęd seksualny, czy to dziwne, że nie czujemy tego teraz? Ponadto testosteron jest ogromnym czynnikiem, jeśli chodzi o gojenie się po wysiłku, więc jeśli chcemy wyglądać dobrze i być w dobrej formie, musimy upewnić się, że śpimy dobrze!

  A Więc co możemy zrobić?

  A no moi drodzy Upewnić się, że mamy odpowiednią ilość snu. Ustalić pewna zasadę i wprowadzić jako rutynę, iść spać na czas i iść spać w tym samym czasie co partner/ka to ważne. By oboje śpiąc nago. Pogłębiają się uczucia do siebie, a także sprawia to, że seks jest o wiele łatwiejszy, szczególnie jeśli oboje obudzicie się w środku nocy.

  No i Starajmy się zachować aktywność seksualną, utrzymując świeżość i ciekawość. Nasz związek będzie dla nas o wiele silniejszy.

Mogę zapytać kochani ba nawet bez odpowiedzi waszej Czy wasz partnerka lub partner kiedykolwiek tego doświadczyliście? Może przechodziliście stresujący czas w pracy lub działo się coś innego, co oznaczało, że jeden z was miał problemy ze snem? Czy zauważyliście wpływ na wasze życie seksualne i związek? Bardzo chcielibyśmy usłyszeć waszą historię, więc upewnijcie się, czy chcecie się podzielić na emalia radiowego.

biuro@soir-radio-sport.com Radio Soir rozmyslenia radiowe

BĄDŹMY OBECNI

RADIO SOIR TO PORTAL DO WSZYSTKICH, ROZMYSLENIA-RADIOWE TO CZEGO POTRZEBUJEMY DZIELĄC się MYSLĄ.

Najważniejszy jest ten jeden moment w życiu. Sprawmy, aby ten moment był ważny, bardzo ważny i wart naszego życia. Nie pozwólmy, aby wymknął się taki niezauważony bez naszej kontroli..

Jako ten który w rozmyśleniach radiowych podejmuje rożne tematy nakreślone przez słuchaczy i czytających staram się pomagać poprzez to pisane słowo w tak zwanym w ponownym łączeniu się i zbliżaniu się ludzi do siebie iw zdobywaniu przejrzystości w różnych obszarach życia osobistego, takich jak miłość w rodzinie, związkach partnerskich, małżeńskich, radość,szczęście, relacje pozytywne w pracy zawodowej walka z stresem, praca nad własną osobowością i przezwyciężanie traumy która tak bardzo często nam towarzyszy. Każdy artykuł w rozmyśleniach radiowych jest podyktowany dla dobra drugiego człowieka. Bo każdy człowiek jest najpiękniejsza istota spotkaną na drodze nowych czy aktualnych znajomości bez względu na wady i zalety. Jak często podkreślam w każdych wadach naszych jeśli tylko potrafimy i chcemy możemy odnaleźć piękne diamenty w postaci zalet.

Chociaż na początku te artykuły mogą wydawać się nie dorzeczne ,nie przeczytane do końca często są zapewne niezrozumiane ,ale jak wynika z listów osób które przeczytały z zrozumieniem uważają ze są bardzo pomocne i są takim apogeum pewnego  odblokowania, mają wspólną cechę, a to jest miłość DO SIEBIE I BLISKICH OSOB.

Ale WSZYSTKICH kręgach naszego życia MILOSC jest  wszystkim i trwa od stuleci.

I jestem pewien, że dopóki pojęcia takie jak miłość do siebie, dbanie o siebie i granice będą się szerzyć, obecność będzie rosła w popularności i przyciągnie uwagę, na którą zasługujemy wszyscy. Ponieważ trudno jest wykonać którąkolwiek z naszego życia czynności lub promować dobrobyt bez MILOSCI.

Miłość i obecność może spowodować poważne zmiany w każdej dziedzinie życia. Ale na razie skupmy się na jednym. Na stresie .

Każdy może odnosić się do stresu KAZDY może NAPISAC WYPOWIEDZIEC się I ZDEFINIOWAC .Stres jest szeroko rozumianym pojęciem obejmującym wiele różnych doświadczeń życiowych przyczyn. Występuje   stres fizyczny  i  środowiskowy ,  emocjonalny,   mentalny  i duchowy 

Podczas gdy wszyscy doświadczamy stresu fizycznego i środowiskowego i jest to istotny wkład w nasze ogólne samopoczucie, to ,  co uważam, utrzymuje ludzi w nocy, często jest zakorzenione w stresie emocjonalnym, psychicznym i duchowym .

Zapewne każdy wie jak wygląda stres emocjonalny, psychiczny i duchowy.

Ale pozwolę sobie to objaśnić według mojego rozumowania i szerzacej sie wlasnej mysli

gdyż stresy emocjonalne to:

 • Nieświadomy lub źle wyposażony do radzenia sobie z emocjami jakie doświadczając

 • Ominięcie lub niedopuszczenie do odczuwania emocji

 • Zaprzeczanie, ucieczka lub takie odrętwienie własnych emocji

Stresy psychiczne to:

 • Martwienie się o przyszłość.

 • Odtwarzanie uczucia niechęci, żalu i wstydu powracanie myślami do przeszłości

 • Takie utknięcie na problemie bez jasnych prostych rozwiązań

Stresy duchowe to:

 • Nie być widzianym ani celebrowanym dla samego siebie tylko.

 • Prowadzenie nieautentycznego własnego życia

 • Poświęcenie lub wymiana wartości osobistych dla innych korzyści

Jedna wspólna cecha tych niepokojących doświadczeń nie występuje tu i teraz.

Jak pamiętam czytałem owego czasu ze badania pokazują, że 47% dorosłych żyje przeszłością  lub przyszłością. Oznacza to, że około połowa z nas prowadzi nieświadome życie.

Ale jest to również powód, dla którego tak wielu z nas jest niezadowolonych z naszej codziennej egzystencji.

Stres emocjonalny

Jeśli chodzi o nasze emocje, czy się temu oprzeć to ustąpi .

Jeśli więc opieramy się odczuwaniu bólu, bólu serca, wstydu, gniewu lub smutku, przekonamy się, że z czasem emocje wzrosną.

Ale odczuwane uczucia nie znikają same z siebie. Mogą przekształcić się w inną emocję (na przykład smutek może przerodzić się w gniew ), lub może objawiać się jako coś innego w naszych myślach ( a gniew może przerodzić się w wielka złość).

Ale to nie opuszcza naszych myśli , dopóki nie doświadczymy w pełni emocji i nie usłyszymy wiadomości w naszych myślach nastawienia pozytywnego.

W pięciu takich punktach mogę to określić, aby być obecnym w swoich emocjach

A/ Bądźmy świadomi swoich emocji: nic nie możemy zrobić z czymś, czego nie jesteś świadomi. ZGADZACIE SIĘ ZE MNĄ.

B/ Zidentyfikujmy swoje emocje: większość z nas błędnie identyfikuje to, co naprawdę czujemy. Powiemy, że czujmy, że nie obchodzi nas to, kiedy naprawdę mamy na myśli. Kiedy zrobiliśmy powiedzmy X, czuliśmy się smutni . Widzimy,ze  nie obchodzi nas  to nie emocja uważamy , to interpretacja.

C/ a więc usiądźmy i poczujemy swoje emocje:  Jest to ważny krok, który możemy zrobić sami, ale często pomocny, gdy wykonujemy to z wyszkolonym profesjonalistą. Tutaj chcemy wykorzystać to, co czujemy, gdzie czujemy to w swoim umyśle, ciele, i usiąść w spokoju i skupieniu by obserwować nasze odczucia.

D/I niech ujawnią się:  nasze emocje stanowią język naszego ciała, podobnie jak myśli są językiem naszego umysłu. Więc nasze emocje istnieją bez powodu. Usiądźmy z nimi i wysłuchajmy tych własnych wiadomości, którą wysyła nasze ciało. Nasze emocje zwykle mówią nam jedną z dwóch rzeczy: informują nas, z kim musimy budować relacje lub jakie działania podjąć.

E/ I zaspokójmy własne potrzeby:  Zwykle istnieje niezaspokojona potrzeba, gdy czujemy się emocjonalnie. Kiedy zidentyfikujemy niezaspokojoną potrzebę, będziemy w stanie dać sobie to, czego potrzebujemy o czym myślimy.

A więc bardzo proszę wykonajcie powyższe pięć punktów , gdy czujemy się emocjonalnie. 
To jest takie łączenie się ze sobą poprzez sprawdzanie, jak się czujemy, jest jedną z najbardziej współczujących rzeczy, które możesz zrobić dla siebie.

Jak zapewne możemy podejrzewać, nie jest łatwo być w 100% obecnym, szczególnie gdy nie czujemy się świetnie w danej chwili czy czasie. W rzeczywistości jest to cholernie trudne i prawdopodobnie ostatnią rzeczą, którą będziemy chcieli zrobić.Ale WARTO.

I tak wielu z nas wybiera drogę eskapizmu, gdy nie czujemy się najlepiej. Oznacza to, że zadajemy sobie pytanie: „Co mogę teraz zrobić, aby uciec od poczucia nudy?" . Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co wolimy: jedzenie, zakupy, telewizja, media społecznościowe, ploteki, bieganie, sprzątanie, praca, seks, alkohol, sztuke, muzyke, gry wideo .

No właśnie wszystko, co lubimy, może stać się ucieczką przed odczuwaniem emocji.

I to szczera prawda, że czasami musisz po prostu zrobić sobie przerwę i powrócić do swoich emocji, gdy będziemy gotowi. Ale większość z nas jest naprawdę dobra w trafianiu takiej przerwy takiej pauzy, ale nie jest tak dobra w powracaniu do tego, co zostało wstrzymane. I to, czemu się opieramy, zawsze pozostanie.

Przyznaję, eskapizm jest fajny. Czasami jest to konieczne. Może nawet być produktywny.

Rozumiem doskonale  Robię to sam także . Możemy kontynuować, jeśli chcemy, ale pamiętajmy zawsze o swojej decyzji.

Nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż dokonanie wyboru, gdy nie wiedzieliśmy, że mamy. No właśnie.

Stres psychiczny

A przecież stres psychiczny jest tym, co współcześni ludzie są naprawdę dobrzy w tworzeniu.

Wynika to z faktu, że nasz mózg jest podłączony do negatywnego nastawienia, co oznacza,  że lepiej widzimy, co jest złe lub co może pójść nie tak, a co idzie dobrze .

To była jedna z naszych wspaniałych cech przetrwania, która utrzymywała naszych przodków przy życiu. Tak pamiętam jak bylem małym dzieckiem zachowanie mojego dziadka czy babcie.  Czasami opłaciło się pomylić im linę z wężem niż na odwrót, prawda?

Ale tez odziedziczyliśmy tę potężną reakcję na przetrwanie, gdy nasze środowiska drastycznie się zmieniło z wiekiem.

Podczas gdy nasi przodkowie mieli tylko kilka rzeczy, które utrzymywały ich w mocy, w tym jedzenie, schronienie, wrogów, zwierzęta i tym podobne, dla nas jest inaczej.

We współczesnym świecie lista rzeczy, o które należy się martwić, jest nieograniczona. Oznacza to, że nasze mózgi pracują w nadgodzinach, zastanawiając się nad możliwymi różnymi scenariuszami, które mogłyby nam zaszkodzić, tak samo szybko zaczynają myśleć o obronie przed tym niebezpieczeństwem, prawie w całości takim hipotetycznym.

Zasadniczo dzieje się to, gdy się martwimy. I wywołuje wiele niepokoju u wielu osób.

Jeśli więc wpadniemy do tego letargu myślowego i doświadczamy dużego stresu psychicznego, pocieszmy się tym, że  nasz mózg stara się chronić cię przed krzywdą i generuje myśli jako akt miłości, który pomoże ci przetrwać .

Ale musimy jednak pomóc o tym trzeba pamiętać.

A więc przypomnienia o obecności w umyśle

X/ Przypomnienie: zauważmy, kiedy przeżywamy przeszłość lub martwimy się o przyszłość, i delikatnie poprowadźmy się z powrotem do teraźniejszości. Tylko w chwili obecnej możemy wpływać na wynik. Istnieje wiele sposobów na uziemienie się do teraźniejszości. Jednym prostym i skutecznym sposobem na zakotwiczenie teraźniejszości jest skupienie się na oddechu, ponieważ oddech występuje tylko w teraźniejszości. O tym pamiętać.

Y/ Przypomnienie: Kolejnym miłym przypomnieniem jest myślenie o mózgu tak, jak myślimy o innych narządach w naszym ciele. Jesteśmy  istotami  obserwującymi-doswiadczajacymi naszych myśli. Nasze myśli są tworzone przez nasz mózg. Tak jak żółć jest tworzona przez wątrobę, a nasze serce pompuje krew, zadaniem naszego mózgu jest tworzenie myśli, ale my nie jesteś myślami, tak jak my nie jesteś żółcią ani krwią.

No i ten stres duchowy

Kiedy byłem sportowcem wyczynowym w znanym klubie sportowym, byłem otoczony ludźmi, którzy doświadczyli dużo tego rodzaju stresu oprócz innych rodzajów stresu.

Podejrzewam, że kiedy sport zawodowy zawodnikom uniemożliwia im odczuwanie lub wyrażanie prawdziwych przekonań i emocji, łatwo jest zaprzeczyć, że coś jest nie tak.

Czy to w sporcie, czy poza sportem , im dłużej nie mamy pojęcia o swojej prawdzie, tym bardziej będziemy się stresowali.

Ale warto się zastanowić jak wygląda tłumienie naszego ducha?

 • Nie możemy wyrazić swoich prawdziwych opinii bez negatywnych konsekwencji

 • Musimy zmienić swoje wartości, przekonania lub wyrażenie siebie, aby zostać zaakceptowanym.

Wszystko jest przecież połączone. Kiedy jesteśmy zestresowani emocjonalnie i mentalnie, często naturalnie wpływa to również na naszego ducha.

I te właśnie ćwiczenia, aby być duchowo obecnym

A/Ćwiczenie: Jeśli jesteśmy w środowisku, które zachęca nas do stłumienia swojej prawdy dla wygody lub korzyści innych, oto co możemy zrobić, aby odzyskać tę moc:

  a/Bądźmy obecnymi ze swoimi emocjami (patrz 5 punktów aby być obecnym ze swoimi emocjami  powyżej)

  b/Zadajmy sobie pytanie, jakie wartości osobiste każemy sobie porzucić

c/Zastanówmy się, czy istnieje sposób na osiągnięcie celu końcowego, zachowując jednocześnie wierność swoim wartościom

  d/komunikujmy się i dzielmy się swoimi wartościami i przemyśleniami z ludźmi wokół siebie

  e/uznajmy, że nie wszyscy zgodzą się z naszymi wartościami i możemy stracić poparcie, ale wsparcie, które zdobędziemy, będzie pochodzić od naszego duchowego istnienia

B/Ćwiczenie:  Innym sposobem na stworzenie duchowej obecności jest wycięcie czasu na chwilę spokoju w naszym dniu. Współczesne życie może być tak zajęte, gdy rozmowy są nieograniczone. Kiedy przez hałas trudno jest dotrzeć do naszego duchowego rdzenia, celowo poszukaj sobie spokoju i wyciszenia. 

Właśnie Oto co robimy:

Siedzieć cicho. Zacznijmy od pięciu minut dziennie i zwiększajmy czas do tego, co jest dla nas odpowiednie przez kilka tygodni (do 20 minut dziennie ).

Możemy sobie medytować lub po prostu siedzieć cicho.Cichuteniko.

Tak wielka intensywność  produktywność nasza  dzieje się, gdy jesteśmy jeszcze w skupieniu i ciszy. 

 • Tworzymy przestrzeń dla naszego mózgu do rozwiązywania problemów

Spójrzmy, jak bardzo obecność wpływa na nasze życie w związku z samym stresem, a my tylko odkryliśmy powierzchnię.

Jest niezaprzeczalne, że obecność nasza jest tak ważna we wszystkich obszarach naszego życia.

Zwłaszcza jeśli ćwiczymy miłość do siebie, dbanie o siebie i tworzenie granic, musimy być obecni zawsze w swoich uczuciach i otoczeniu, ponieważ trudno jest się pocieszyć, gdy nie jesteśmy wciągnięci w swoje emocje czy akceptowane środowisko, bo potrzebujemy uzupełnić się, jeśli nie widzimy lub nie czujemy, jak za pełniony jest energetycznie pełny czy pusty ten nasz dzban uczuć w wspolnej obecnosci , lub jak powiedzieć tak lub nie znajomym i jak zachować się w różnych sytuacjach , gdy nie jesteśmy pewni, co jest dla nas naprawdę ważne.

Wypróbujmy: bądźmy obecni i zobaczmy, przekonajmy się jak zmienia się to wszystko, co robimy w pozytywne działanie i odczuwanie. Warto poćwiczyć by doświadczyć pozytywnego odczucia.

Radio Soir
rozmyslenia radiowe
  SMUTEK

  A więc drodzy przyjaciele smutek który nas ogarnia jest naturalną reakcją na zmiany i straty, które są nieodłączną częścią naszego życia. 
  Kiedy pojawia się w nas smutek, jest on często taki bałaganiarski w naszych myślach i odczuciach. Zazwyczaj jest taki przerażający i przytłaczający nas. Zgadzacie się ze mną
  Często to taka rozpacz nad tym, co zostało utracone, bywa tez często na przekład za związek którego już nie ma, który już minął, a także z powodu utraconych pewnych lat lub chwil. 
  Gdyż tak naprawdę wielu z nas ma trudności z kochaniem siebie samego , gdy cierpimy, ale jest to radykalny taki czyn, który jest jest w nas. 
    Jest to taki proces który także może być niezwykle mylący i bolesny, zapominamy, że smutek niesie ze sobą głębię współczucia, prawdy, mądrości i miłości. 
  Ale musimy tez wiedzieć i uświadomić sobie ze smutek to miłość.
  Im głębsza miłość, tym bardziej realne połączenie myśli, duszy, tym bardziej znacząca strata - tym większy smutek. 
  A przez myśl przychodzi nam ze Żałujemy , bo kochaliśmy. 
  Smutek jest nauczycielem, który może otworzyć nam tak do głębi serca i przypomnieć, jak potężna jest nasza miłość. 
  Żal jest żywotnością. 
  Żałujemy, bo żyjemy. 
  A więc zdrowo jest czuć i doświadczać smutku, szanować i czuć to, co przeminęło. To bolesne i niechlujne mówiąc kolokwialnie, jak życie które się toczy i bywa ze nie oszczędza. 

  I nie ma frazesów ani sposobów, aby uczynić to seksownym. 
  Ale jednak żal jest energią życiową warto wiedzieć i tak naprawdę sobie uświadomić. 
  To takie uhonorowanie naszego połączenia z naszym życiem, a także z innymi, z naszym sercem, i przede wszystkim z samym sobą. 
  Jeśli nie czuliśmy się dobrze komfortowo, jeśli nie kochaliśmy, jeśli nie potrafimy się smucić, czy moglibyśmy być szczęśliwymi? 
  Jak każdy wie życie jest wypełnione nieskończonymi zmianami, oto niektóre (zdecydowanie nie wyczerpująca oczywiście lista gdyż każdy z osobna mógłby dopisać swoją myśl), w których możesz doświadczyć smutku:

  Śmierć ukochanej osoby.

 • Rozpad, rozwód, zdrada i złamane serce.

 • Menopauza lub niemożność poczęcia dzieci.

 • Powrót do zdrowia po uzależnieniu lub zmianie innych negatywnych nawyków.

 • Główne zmiany w tożsamości, takie jak nagły wypadek, przebudzenie, zmiany ról w naszym życiu itp.)

 • Przejścia

 • życiowe (utrata pracy, przeprowadzka itp.) I nawigacja pomiędzy nimi.

 • Praca przez utratę tego, co nigdy nie było (brak dzieci, rany rodziców, śmierć osób bliskich, utracone możliwości).

 • Nieprzespane noce, uderzające o tzw dno naszego życia.

  Smutek jest wynikiem sprowadzania miłości do naszego serca, które nie było może kochane.

  Ale Jest to tez energia uzdrawiania, że to miłość, która porusza się z bólu  Jest to tzw radykalne uzdrowienie, które może naprawdę zbliżyć ludzi do siebie i sprzyjać głębszemu zrozumieniu, połączeniu się i poczuciu jedności jak w rodzinie który wcześniej nas dzielił, izolował. Smutek jest ludzki, gdyż czyni nas także takimi humanitarnymi w nieludzkim tym świecie gdzie więcej zła niż dobra. Nasze serce ma znaczenie. Nasze samopoczucie jest ważne. Nasz żal jest ważny. Niezależnie od uzależnienia, relacji lub nawyku, z którego próbujemy się wyleczyć. Niezależnie od traumy, którą za wszelka cenę chcemy pokonać i pracujemy nad tym , aby przekształcić w kwitnące nowe życie szczęśliwe i radosne życie. Niezależnie od rozczarowania lub nieudanego doświadczenia w przeszłość, przez które przechodzimy lub przechodziliśmy. Cokolwiek jak pokazuje nam intensywne odbicie naszego powiedzmy wieku średniego. Bez względu na jakąkolwiek chorobę cierpimy. Jakkolwiek nietrwałość przejawia się w naszym życiu, ma moc sprawienia, że znów poczujemy się zdrowi, ponieważ istnieje energia, to ta iskra życia, która płynie w żyłach i tzw naszej duszy, która nie może, nigdy nie zostanie zniszczona... i to jest ta miłość która mamy w sobie i możemy okazać także innym.

  Cóż więcej mogę napisać myślę ze wystarczająco by zrozumieć ten smutek i zaakceptować by przezwyciężyć i cieszyć się każdą chwila naszego życia w dniu codziennym.

  TEGO RADIO SOIR ZYCZY-rozmyslenia radiowe

Przeczytałem dzisiaj wiele listów i wiele pozdrowień od czytelników oraz słuchaczy radia. Oczywiście także przesyłają czytający moc serdecznych pozdrowień dla w spół czytających i słuchaczy. Ale jeden list mnie bardzo za ciekawił a mianowicie o doznanych ranach o tych bliznach które trudno się goją. No cóż takie jest życie nigdy nie jesteśmy wstanie ocenić lub pomyśleć przewidzieć tej przyszłości w miłości. Gdyż jak mówi stare przysłowie trzeba beczkę soli a może dwie by poznać drugiego człowieka. Poznajemy i potrafimy się zachłysnąć tą miłością czując te przysłowiowe motyle. No ale do rzeczy-
Rany lub jak kto woli blizny życiowe blizny fizyczne w tym blizny psychiczne dają takie przypomnieć chwilom, które są ale powoli z czasem mijają chociaż w naszych myślach pozostają. Kochani trudno się pisze na taki temat ale przecież ucieczki od takich sytuacji które były lub jeszcze w związkach są . I niezależnie od tego, czy jest to blizna fizyczna na na naszym ramieniu czy bl

strony internetowe wykonał: www.internetowe.ovh.org
Słowa kluczowe: radio, internetowe radio