Internetowe radio SOIR - nadajemy 7 dni w tygodniu, od 1900 do 2300


NASZE MYSLI TWORZĄ FANTAZJĘ NASZYCH PRZYJEMNOŚCI Kochani i już pojawił się a zarazem zaproponowany został następny temat >FANTAZJA< no cóż,słuchacze Radia Soir oraz czytelnicy na grupach społecznościowych to wspaniała społeczność dla której bardzo warto poświęcać czas którego jest tak mało ale po listach po informacjach i inspiracjach mimo tego jest ten czas by napisać kilka a czasami w kilka dziesieciu zdań no i potrafiłem znaleźć i podzielić się swoim rozumieniem za zarazem myślami na temat >FANTAZJI KOCHANI JUTRO BEDZIE CAŁY ARTYKUŁ NA TEJ STRONIE.

 

Różnica wieku w związku - gdy partnerów dzieli no powiedzmy 15 a może 20 lat

I jak myślicie czy tak duża różnica wieku w związku może być przeszkodą bycia razem a zarazem dla dwojga zakochanych osób ? A może różnica wieku daje jednemu partnerowi poczuć się młodszym?. A może są inne powody bycia w takim związku?

 

Na stronie Radia Soir Kochani możecie obejrzeć film na temat różnicy wieku jak ludzie mogą być szczekliwi. Była miss Nowego Jorku, Davina Reeves, od kilku lat mieszka w Polsce. Prowadzi kanał , na którym często pokazuje swojego męża, 17 lat od siebie starszego Irka. Tak jak zawsze wyjaśniam powyższy temat jest waszą inspiracją słuchaczy Radia Soir oraz wszystkich czytelników moich artykułów znajomych i nie znajomych na grupach o rożnej tematyce na portalu FB. No tak właściwie chciało by się powiedzieć ze istnieje wiele stereotypów dotyczących związków, w których partnerów dzieli duża różnica wieku. No właśnie kochani im większa różnica wieku między partnerami, tym więcej kontrowersji budzi ich związek i to widać gołym okiem jak idą czy spacerują obserwowani są przez wspspacerujacych a czasami pokazywani palcem a pod ich adresem formułowane opinie.

ALE że zwykle najwięcej do powiedzenia o tego typu związkach mają ci, którzy nigdy w nich nie byli. Osoby, które spotykają na swojej drodze związki z dużą różnicą wieku między partnerami prześcigają się w domysłach i niestosownych komentarzach, nie licząc się z uczuciami osób, których owe komentarze dotyczą. NIE POTRAFIĄ POSTAWIĆ SIEBIE W TAKICH ZWIAZKACH. NIE POTRAFIA ZROZUMIEC ISTOTY UCZUĆ.. A historia zna przecież mnóstwo przykładów par, gdzie duża różnica wieku nie była dla ich związku żadną przeszkodą. I TYM ZAINTERESOWANIEM TĄ OBSERWACJĄ jest Im różnica wieku jest większa, tym więcej wokół pary kontrowersji. Otoczenie wątpi w szczerość intencji, ale też w szczęśliwą przyszłość pary. No cóż każdy musiałby doświadczyć takiego związku z różnicą lat by wówczas ocenić a tak tylko gdybanie.

A oto przykład pary z dużą różnicą wieku, którym się udało i dalej udaję są bardzo szczęśliwi. Mimo że życie ze starszym facetem jest zupełnie inne, Ale także ze wszystko zależy, czy ludzie się kochają mają wzajemne uczucia a ich miłość jest wspólną mocą.

Jak mi powiedziała Pani Grażyna panie Andrzeju mam świetnego mężczyznę starszego o 23 lat, przy nikim nie czułam się tak dobrze jak przy nim on sprawił ze moje życie stało się radością pod każdym względem . Oczywiście wchodząc w ten związek miałam obiekcje co do tego związku ale miłość do niego połączona z moim rozumem zwyciężyła . Ja Panu mogę powiedzieć tylko jedno! W nikim nie byłam tak zakochana! Już jesteśmy ze sobą 17 lat a nasza miłość każdego dnia wzrasta. No tak drodzy słuchacze Radia Soir oraz czytelnicy są różne opinie i doświadczenia ostatnio na jednej z grup przeczytałem także jeśli chodzi o różnice wieku >ze taki związek to antykwariat, on antyk, a ona wariatka< Tak rożne jest spojrzenie ba nawet bardzo sceptyczne.

Ale obiecałem nagranie wideo z takiego bardzo szczęśliwego związku. Była miss Nowego Jorku, Davina Reeves, od kilku lat mieszka w Polsce. Prowadzi kanał , na którym często pokazuje swojego męża, 17 lat od siebie starszego Irka. Wiele osób wykazuje co do tego związku opinie sceptyczną i dziwią się, jak modelka może mieć trójkę dzieci ze "starym dziadem". Dlatego Davina postanowiła opublikować w sieci 13-minutowy film, w którym wyjaśnia, dlaczego związała się i wciąż żyje z Irkiem. - Kocham go, jest piękny w środku, jest moją inspiracją.

Radio Soir pozdrawia Panią Davin i Pana Irka życząc im dużo zadowolenia radości i każdego dnia bardzo owocnej miłości.miłość jest piekna i pieknie szczerze mowi o miłości, to jest cudowne że się kochacie i że nie wstydzicie się waszej różnicy wieku bo tak naprawdę nie ma czego , widać że jesteście bardzo szczęśliwi, zresztą cała wasza rodzinka. I uwazam ze każda kobieta potrzebuje takiego faceta oddanego prawdziwego mezczyzny!

Dziękujemy Pozdrawiamy

Radio Soir

 

 

Nie WOLNO rezygnować z wchodzenia w związki bo samotność to negatywny drogowskaz życia !

Kochani dzisiejszy temat miał być troszkę innego tematu ale tak wiele osób pisze o samotności, tak wiele osób mówi ze obawia się wchodzenie w nowy związek. Tak wiele osób ma taka zagwozdkę jak ponownie po przejściach być z kimś nowym jak zaufać jak pokochać.

Bardzo trudny temat gdyż zazwyczaj każdy z nas obiera swoją drogę swój życiowy drogowskaz do następnego związku. Ja tylko mogę podzielić się małym swoim zasobem wiadomości. Jak ja to odbieram jak ja to widzę jak moje myśli zaczynają oddziaływać i tworzyć pewne definicje.

A więc:

Bardzo proszę sobie uświadomić drodzy słuchacze Radia Soir oraz znajomi czytelnicy na grupach portalu społecznościowego FB ze dany związek może służyć jako nieformalny >warsztat naszego życia nazwijmy tak to Kolokwialnie TAK ROBOCZO<, gdzie poznajemy siebie i dowiadujemy A ZRAZEM doświadczamy, jak możemy rozwijać się w wymiarze osobowym naszej osobowości.
Bo przecież taka autentyczna relacja może mieć duzy wpływ na nasze życie. Może dać szansę znacznie lepszego i doskonalszego poznania siebie; i oczywiście uświadomić nam , czego naprawdę chcemy ; ponadto rozświetli nam drogę do emocjonalnej i duchowej głębi uczuciowej i tej zmysłowej DO NOWEGO ZWIAZKU, gdyż to będzie cenna lekcji wspólnego życia. Dzięki takiej lekcji takiemu doświadczeniu naszemu  możemy wzrastać i rozwijać się jako istoty które mają pragnienie bliskości,uczucia i wzajemności , i to jest chyba najistotniejszy pewien wpływ.


Związki nie tylko dodają nowej jakości naszemu życiu, ale one dodają też nowej jakości naszej osobowości wzrastanie . I bardzo poszerzają horyzonty i perspektywy tego zaangażowania, a przede wszystkim wyostrzają świadomość umysłu i własnych możliwości, zwiększają nasze zasoby uczuć energetycznych a zarazem otwierają możliwości pokonania wielu wyzwań jakie przed nami nastąpią.
Bo samo przejście mówi a także się zaczyna odczuwać ze ta energia wyzwolona dzięki prawdziwemu związkowi popycha nas bardzo w dobrym kierunku i do rozwoju naszego , i dlatego właśnie stajemy się odporniejsi, silniejsi, lepsi, mądrzejsi.

A taki prawdziwy autentyczny powstający stały związek zapewnia wiele różnych dróg do naszego rozwoju. Bo przecież , obecność kochanej najdroższej osoby w naszym życiu tworzy zupełnie nowe możliwości jakie nastają w takiej chwili czy czasie.

I powstają te nowe perspektywy

My wszyscy jako istoty żyjące posiadamy określone cechy, takie właściwości, które sprawiają, że są jesteśmy istotami niepowtarzalnymi. Do cech tych należą między innymi: wiedza, zainteresowania, zdolności, pasje i doświadczenia życiowe. Kiedy dwie osoby łączą się, każda wnosi do związku swoje przymioty które ma w swym sercu w swej osobowości. Każdy z partnerów zyskuje okazję dzielenia się tymi własnymi zasobami nagromadzonymi w sercu, i przekazuje ofiarowuje je drugiej kochanej osobie , jak cenny swój dar, darów uczuć. Tak to rozumie i tak kochani definiuje spostrzegając te zagadnienie.

Mieć Kochaną osoba to cenny dar która może wiele nas nauczyć. A zaangażowanie się w relację z nią ze wzajemnością owocuje jeszcze lepszym poznaniem się i wspólnych zainteresowań czy pasji ale tez daje możliwości korzystania już z nabytych przez nią doświadczeń wspólnych ale nabytych odrębnych.

Rozszerzanie strefy komfortu

I musimy pamiętać ze bycie w związku już z definicji wynika i powoduje, że zbliżamy się do skraju naszych osobistych granic jakie posiadamy.
Tak to jest wpisane w każdy związek ze Będziemy zmuszeni do przekraczania własnych ograniczeń i wychodzenia poza strefy, które są dla nas pewną codziennością.

Bo przecież zanim został stworzony związek, każdy był zdolny bardzo lub mniej sprawnie poruszać się w swoich fizycznych, emocjonalnych, umysłowych granicach.

Ale także musimy wiedzieć ze już obecność w  sercu liczącej się  osoby zmienia to, ponieważ wnosi ona w związek własne potrzeby i pragnienia, które mogą sprawić, że będziemy zmuszani do wyjścia poza obszar własnego komfortu i docenić to pragnienie drugiej osoby

W każdym związku jaki zawieramy potrzebna jest określona ilość wymiany typu daję - i - biorę. Wówczas warto negocjować, kto ma się do kogo dostosować i kiedy w jakim czasie i obszarze życia wspólnego.
A bardzo tez często potykając się na wyboistej drodze naszego życia, musimy powinniśmy się nauczyć  rozciągać tą strefę komfortu, dla dobra naszego związku. Na początku zazwyczaj jest to boleśnie odczuwane, ale potem doświadcza się już tylko normalny obopólny rozwój.

I bardzo WAZNE jest Wzajemne wspieranie się

Gdyż w każdym związku wsparcie partnera/ki może zaprowadzić nas na nie osiągalne zdawałoby się szczyty . Może to być taki filar, o który się wesprzemy gdy będziemy upadać emocjonalnie życiowo w jakimś okresie bo przecież takie życiowe sytuacje wpisane są na naszej ludzkiej ścieżce. To jest taka esencja tego, co określamy słowami: >być dla siebie nawzajem podporą<.

Kochani wsparcie może mieć różne formy. Gdy partnerka/er traci wiarę w siebie, wesprzesz ją/go, aby na nowo odbudowało tą wiarę we własne zdolności w momencie tych słabości.

Wsparcie może też mieć formę ciągłego wzmacniania i takie powinno stanowić w związku.
A więc w trudnym czasami okresie powinniśmy zarazić swą wiarą, pomagając słabszemu partnerowi/ce przetrwać ciężkie chwile. Bo miłość i uczucia do tego nas także zobowiązują.

I warto nauczyć się też przekazywać wsparcie przez określone nasze działania działania.
Nawet bardzo drobnymi działaniami przekazujemy bez słów swoje wsparcie dla zamierzeń jednego z partnerów który tego potrzebuje.
Bo okazuje się ze wsparcie może być potężną siłą, ułatwiającą każdemu z partnerów pewnego procesu do osobistego rozwoju.


Także kochani jest bardzo ważne by nie być i nie żyć w samotności a wchodzić na zewnątrz w nowe związki

Każde spotkanie z osobą niesie nam przesłanie, aby nas czegoś nauczyć i uczyć się od niego lub niej ! Im silniejsze, im głębsze uczucie, tym większa lekcja, z której można się bardzo dużo nauczyć!

A w wówczas będziemy tęsknić za sobą tak bardzo , tak szalenie bo zrozumiemy ze potrzebni dla siebie jesteśmy wzajemnie!


Gdyż znaleźliśmy znaczenie, znaleźliśmy cel, znaleźliśmy prawdziwe szczęście, znaleźliśmy prawdziwą radość w tym wszystkim a przede wszystkim miłość , a więc jest przed nami cel nie zniechęcać się do poszukiwania.

I odczuli silną potrzebę poznania taką osobę! Bo to jest piękne, być blisko siebie i ufać sobie nawzajem i być szczęśliwymi, uśmiechać się i razem darzyć się obopólna miłością!

Więc warto w pełni korzystać z życia i wykorzystać to wszystko, co przed nami, muzykę, sztukę, poezję, pisanie, naturę, powietrze, dźwięki, melodie, sytuacje które niespodziewanie w naszych sercach potrafią się znaleźć odszukać i utwierdzić uczucia.

Dziekuje-Pozdrawiamy

RadioSoir

 

 

Jak mądrze kochać I CZYM JEST MILOŚĆ-WIARA, NADZIEJA.

Wczoraj rozdzwoniły się telefony a także przychodziły nagminnie wiadomości ba nawet został utworzony czat i dyskusja skoro napisałem o ZMYSLOWOSCI WYRAZAJAC UJMUJĄC TO w słowa to jak ja to widzę a zarazem czuje lub odbieram MIŁOŚĆ proszę napisać.

Kochani miło mi bardzo ze czytacie moje wynurzenia rozmyślenia radiowe moje pisane słowo moje odczucia i spojrzenia oraz takie własne definicje które tak pozytywnie odbieracie chociaż czytałem też dużo słów krytycznych za które bardzo dziękuje gdyż mam pewien dystans do siebie więc te słowa krytyki są mobilizacją. Miały być tylko dwa artykuły na tydzień a okazuje się za wasza namową mogą powstać cztery choć jak pisałem brak czasu jest tylko przeciwnikiem. Co nie robi się dla przyjaciół. Ale wracam do tematu a więc MIŁOŚĆ

No WŁASNIE Miłość. Jedno słowo, a tyle kochani znaczy. Myślę ze większość wie co znaczy jakie ma znaczenie w naszym życiu partnerskim rodzinnym . Ja napisze co znaczy dla mnie, a wy drodzy słuchacze Radia Soir oraz czytelnicy na rożnych grupach społecznościowych FB oraz znajomi i nie znajomi napiszcie co dla was znaczy.

 

Myśląc nad miłością i o miłości to zrozumienie miłości jest trudne, ale bardzo konieczne dla ustalenia jaką rolę powinna pełnić w naszym życiu i jaką wartość przedstawiać powinna. Bo przecież  życie ukazuje nam różne oblicza naszej miłości. Ale uważam ze Miłość POWINNA być - piękna, bezinteresowna i zawsze odwzajemniona ale to zawsze by i czuć obopólną radość dzielenia się tym najwspanialszym najpiękniejszym uczuciem jakim zostaliśmy obdarowani.

Chociażby kochani miłość macierzyńska- jedyna, jedyna jest taka która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi w swym życiu i przezywaniu ofiar, bywa ze płacze a nam zawsze przebacza, bardzo tez często jest odepchnięta tak odepchnięta i wraca. Bolesne ale prawdziwe kochani. Ubolewam jak czytam czasami wypowiedzi lub widzę takie sytuacje.

Ale wracam do tej MILOŚCI która NAS , najbardziej inspirującej tzn: miłość kobiety i mężczyzny. I na pewno wydaje się nam ze to nieważne jednak jakie to oblicze miłości, ale każda jest bezcenna i nie da jej się kupić nawet za najwyższą cenę gdybyśmy zaproponowali

Kochani drodzy słuchacze Radia Soir oraz czytelnicy ilekroć się zakochujemy wydaje nam się, że przeżywamy to po raz pierwszy czyż nie prawda, ale wówczas czujemy że nigdy tak mocno i prawdziwie nie kochaliśmy. Że ta teraz miłość jest najważniejsza, a więc uważać zaczynamy ze pierwsza ,że poprzednie to tak naprawdę się nie liczyły. W tym pularesie jest ogrom naszej miłość i wkracza w nasze życie, niszczy cały ład i porządek. A zarazem wprowadza spontaniczność, improwizację i szczęście, ale przede wszystkim szczęście powinno. Ale musimy wiedzieć ze ta miłość bywa też kapryśna. Czasem każe na siebie długo oczekiwać, innym razem przemknie nam tak szybko ze będzie niezauważona. Musimy bardzo być skupieni i uważać, aby jej nie przeoczyć, ale też nie zatracać się w oczekiwaniu na tą jak myślimy jedną jedyną. 

Wydaje mi też się ze podobno pierwsze westchnienie miłości jest ostatnim westchnieniem naszego rozumu. Bo człowiek zakochany zachowuje się inaczej niż zwykle, wbrew zdrowemu rozsądkowi. Myślę ze dobrze to zdiagnozowałem a dobrym znaczeniu i rozumieniu

Ale uważam ze nie ma takiej definicji miłości, która w pełni odzwierciedlałaby to przepiękne odczuwalne uczucie.

I uważam ze MIŁOŚĆ jest bowiem doznaniem najpiękniejszym ale równocześnie i najtrudniejszym NA NASZEJ SCIEZCE ZYCIA . Uczuciem potrafiącym wnieść w życie radość i szczęście, a bywa także czasem ze nawet potrafi zabić ale to sporadyczne wyjątki chociaż też się zdarzają

I uważam ale myślę że większość także uważa ze człowiek nie potrafi żyć bez MIŁOŚCI nie kochając i nie będąc kochanym. I dlatego prawdziwe wydaje się mi być stwierdzenie - >bez miłości nasze serce i dusze byłyby martwe<.

Czasem los staje się dla nas okrutny i każe płacić za miłość straszną cenę, jaką często jest nasze życie które oplatając się tą pajęczyną jest zarazem bez wyjścia.

I dochodzimy kochani do tej romantycznej miłości. Bo ta romantyczna miłość która często może wkraczać w nasze życie to związek łączący dwie odrębne dusze. Ale jest uczuciem silnym, zmysłowym i bardzo namiętnym, które potrafi zawładnąć całą naszą duszą, sercem i umysłem. I co. A no właśnie jest przede wszystkim miłością nieszczęśliwą i tragiczną, prowadzącą do klęski, obłędu, a często także trwałej choroby.

Romantyczna MIŁOSC gdy zaczyna wkraczać w nasze serce to zaczynają kierować liczne namiętności i niespodziewane w nas emocje.

Więc warto sobie uświadomić kochani ze Miłość romantyczna zawsze idzie w parze z cierpieniem którego możemy bardzo doświadczyć.

Ale nie mogę nie powiedzieć ze MIŁOŚĆ jest więc największym, najpiękniejszym i najpotrzebniejszym uczuciem w życiu KAŻDEGO człowieka. Nawet jeśli nie zawsze jest taka, jaką sobie wymarzyliśmy lub marzymy , to i tak nigdy nie przestaniemy kochać. Oj nigdy!!!

Dziękujemy -Pozdrawiamy

Radio Soir

 

 

 

ZMYSŁOWOŚĆ NIE JEST WSTYDEM TO DAR który NAM DANY i PIELĘGNOWAĆ WYPADA

Tematy:Ból, miłość, rozstania, intymność, stan zakochania, szczęście, mądrość,toksyczne związki,rozwody, oczekiwanie,Zmysłowość Altruizm itd 

Wyobraźcie sobie, że znamy każdą myśl naszą , że jesteśmy godni miłości, która odżywia nasze serca i wypełnia nasz głód prawdziwej intymności,miłości a także naszej zmysłowości

ZMYSŁOWOŚĆ NIE JEST WSTYDEM TO DAR który NAM DANY i PIELĘGNOWAĆ WYPADA.

Dzisiejszy wieczór to temat jaki kochani sami nakreśliliście podpowiadając mi co myślę o ZMYSŁOWOŚCI. Więc odczuciu moim zrozumieniu tego słowa jak ja to odbieram jak ja to rozumie postaram się napisać ale to nie znaczy ze tak wszyscy pojmują czy rozumieją ZMYSŁOWOŚĆ. No właśnie:

Jak to się dzieje, Bywa często ze poznajemy kogoś ,kogoś przypadkowego,nowego, kto wydaje się być nie w naszym typie a odbierać zaczynamy zaczynamy i postrzegać jako osobę niebywale interesującą? Przeważnie człowiek z tłumu a zarazem przeciętny i zaczyna nas niebywale fascynować, interesować. To jest właśnie "To Coś w tym kimś" przez które zaczynamy czuć zupełnie nieoczekiwane,a kobiety to nazywają "motylkami w brzuchu".Zastanawiałem się jak to nazwać, jak to racjonalnie na normalny język zdefiniować. Trudno to jednym słowem określić. A może to uśmiech a może spojrzenie a może to tonacja i barwa głosu. Ale zapewne to pewna indywidualność naszych odczuć wobec drugiej zauroczonej osoby.

Ta zmysłowość nasza to naprawdę jest czymś nie do sprecyzowania. Jedni ją chwalą i się zachwycają inni negują i coś w tym złego upatrują. Ta nasza zmysłowość może to być dosłownie wszystko co na nas oddziałowy wuje i otacza , coś co sprawia, że nasze zmysły zaczynają odczuwać przyjemność z kontaktu z drugą osobą lub przyrodą. Uaktywnia się nasz węch, słuch i wzrok. Pragniemy użyć dotyku i smaku by zaspokoić swoją chęć fascynacji kimś ale także czymś.

Bo tak naprawdę zmysłowość jest niezaprzeczalnie kwintesencją połączenia ciała, cech charakteru i zachowań, spojrzeń dotyku a także rozkoszowaniem się wszechświatem przyrodą i wszystkim co nas otacza sprawia to wszystko , że nas intryguje i kusi bardzo.
Bo uważam ze zmysłowość Jest nieuchwytna, choć bardzo kreatywna.

Zmysłowość jest naturalna, chociaż surowo osadzana wyrażając jak nie którzy twierdzą pewien wstyd.

Zmysłowość jest ciekawa i tajemnicza, choć pokazuje z narzuconym poczuciem jakieś nieskrywanej winy.

Zmysłowość jest harmonijna także z naszą naturą, choć indoktrynowana przez negatywność.

Zmysłowość jest to najczystsza esencja, choć nazywana jest także lubieżna.

Zmysłowość jest to uczucie i przyjemność, w połączeniu z prostotą i łaskawością.

Jakże ważne by w naszym życiu ZMYSŁOWOŚĆ była częścią nas.
Zmysłowość, radość, ekspresja lub pogoń za przyjemnością jak kochani myślicie, gdyż uważam ze to stan bycia miłym jest spełnianiem dla ludzkich zmysłów.

Według nie których jak odbieram podczas dyskusji ze według nich ze zmysłowość została zawstydzona, ukrzyżowana, zniesławiona, stłumiona i wyparta poczesci z naszych myśli i osobowości .Została bardzo spętana krytycyzmem i psychologicznie zniewolenia, któremu towarzyszy społeczna akcja ucieleśnienia, poczucia winy i pewnego nie dozwolonego nadużycia.

Czy drodzy przyjaciele znajomi bliscy i dalsi słuchacze Radia Soir jak uważacie: czy zmysłowość została rażąco powiązana z lubieżnością, pożądaniem, seksem, bezbożnym i niemoralnym zachowaniem. 

Czy została nazwana i nazwana wieloma obraźliwymi zachowaniami przez pewną cześć społeczną okazując pogardę i stłumienie jej .

Czy zmysłowość została zepchnięta, uduszona i nietrzeźwa z narzuconym wstydem ludzkim.

Ja uważam ze zmysłowość jest kluczowym takim wyzwolicielem od postrzeganej przyziemności do postrzeganego instynktu .Jest pełna mistycyzmu, zachowań takich cudów instynktownych . Jest delikatna, ale bardzo silna, wrażliwa, a jednocześnie jest niezniszczalna.

Stać się zmysłowo zanurzonym w czystej obecności i doświadczeniu chwili, to tak jakby tańczyć z wszechwiedzącymi, bez słów. 

I uważam także żeby żyć lub zęby ożyć, trzeba być naprawdę zmysłowym. Bo Być zmysłowym to stać się także świadomym. Gdyż nie musimy czekać na następne zaplanowany urlop w Chorwacji , gdyż możemy teraz wybrać głęboką zmysłowość naszego urlopu w Chorwacji. Cóż mogę zasugerować ale myślę ze te wskazówki mogą być przydatne a więc:

1. No właśnie a więc proszę Poczujcie chwilę.

Gdyż stańmy się świadomy swojego otoczenia. Zwrócimy uwagę na kolory i przedmioty chociażby w naszym pokoju. I proszę wprowadź świadomość do naszych zmysłów. Czy zauważymy jakiś aromat-zapach? A może jakie dźwięki usłyszymy w tle? No właśnie  jakie kolory widzimy wokół siebie?

2. Ale Oddychajmy by odczuć lub zauważyć.

Jeśli następuje odczuwanie chwili wydaje się zbyt wielkie naraz, możemy zacząć od zwykłego uświadomienia sobie oddechu i zobaczenia, co powstaje dla zmysłów naszych . Aby wydostać się z głoszenia naszych myśli, możemy powtarzać sobie: "Oddycham. Oddycham." Kiedy wielokrotnie mówimy powtarzamy to w synchronizacji z naszym oddechem, zaczniemy zauważać, co nasze zmysły chcą nam uświadomić.

3.Wiec proponuje zastosujmy swoją wyobraźnię.

Bo kiedy zaczniemy zauważać i uświadamiać sobie swoje zmysły, bawimy się swoimi energiami i wykorzystujemy swoją wyobraźnię, aby wzmocnić to, co jest dobre kochani. Bo taki pierwszy przykład z brzegu:jeśli pójdziemy obok cukierni i poczujemy zapach świeżego upieczonego ciasta, wyobrażamy sobie, że ciasto jest wspaniale i zapewne na imprezę pieczone.

Bo jestem przekonany ze nasze umysły mogą martwić się i zabierać nas we wszystkich kierunkach, ale dzięki naszym zmysłom możemy pomóc wyzwalać nasza pamięć o naszych wrodzonych zdolnościach, aby stać się zabawnymi i radosnymi w naszej wyobraźni.

4. I warto pamiętać by się nie spieszyć .

Jak sami odczuwacie i doskonale wiecie żyjemy w świecie, który mówi nam, by śpieszyć się i żyć w pośpiechu, ale musimy sobie uświadomić ze i powiedzieć ze nadszedł czas, aby po prostu zwolnić. Bądźmy obecni ze swoimi myślami i gospodarujmy swój czas bardzo racjonalnie , jak tylko możemy w ciągu dnia by wykorzystać dla siebie każdą chwile . Jeśli idziemy do pracy, czy możemy użyć tzw swojej percepcji, aby zauważyć, co różni się na naszym spacerze każdego dnia? Jeśli jedziesz do pracy, obudźmy się kilka minut wcześniej i wybierzmy inną drogę niż tą co zazwyczaj przemierzamy. Co widzimy idąc lub jadąc ,a czego jeszcze nie widzieliśmy?

Odłóżmy tez i zyskajmy dla siebie chociażby 30 minut każdego dnia, aby cieszyć się czymś, co kochamy , z intencją pełnej naszej obecności zrozumienia i uczenia się przy tym własnej zmysłowej i przyjemności.

5.Bo uświadamianie i powołanie powinno  przypomnieć o zmysłowości .

Gdyż bywa ze trudno jest pamiętać, aby być świadomym i zmysłowo wyczuwającym w momencie, w którym tempo życia jest bardzo wysokie gdzie żyjemy w bardzo szybkim tempie dnia codziennego. Ustawmy dla siebie przypomnienie zmysłowości to bardzo ważne! Chociażby ustawianie codziennego przypomnienia na telefonie, na przykład: "Zauważ ze już zachodzi słoneczko". lub "Poczujmy , co teraz mówi nasze ciało po lekkim spacerze". Bądźmy kreatywni dzięki naszym przypomnieniom!

Możemy także nadać znaczenie widocznym akcesorium lub obiektowi, który codziennie widzimy , takim jak obrączka,sygnet który wyzwala czujność na zmysłowość danej chwili.

Bo przecież zmysłowość jest mostem do zastanawiania się i świętej tajemnicy w naszym życiu. Gdy nasza perceptywność rzeczywistość stanie się bardziej żywa i podwyższona, zaczniemy dostrzegać świeżość i nowe odkrycia, które nigdy wcześniej nie były zauważane w naszym życiowym świecie.

Skupmy się bardzo na głębokim smaku zmysłowości i autentycznej ekspresji, a uwierzmy poczujemy na własnej skórze zadowolenie z własnej radości i przyjemności. Oddajmy nasze największe pasje i przyjemności w naszym życiu, a nie ukrywajmy i zawstydzajmy to, co sprawia, że nasze serca są pełni miłości.

I warto sobie uświadomić kochani ze nadszedł czas, aby się cieszyć być zadowolony i wyrazić naszą najgłębszą radość życia, nie wolno się bać tej zmysłowości która jest w nas. Ta zmysłowość ma nie być tajemnicza a wręcz przeciwnie okazywana w każdym otoczeniu. Ta własną zmysłowością w zależności od sytuacji powinniśmy się dzielić w społeczeństwie, rodzinie a przede wszstkim w partnerstwie zachowując także intymność. Bo ta nasza zmysłowość powinna być kreatywnością życia dnia codziennego.

Radio Soir

 

 

www.soir-radio-sport.com

http://soir-radio-sport.com/index.php?znr=27&znr2=0 link do artykułu

Tematy:Ból, miłość, rozstania, intymność, stan zakochania, szczęście, mądrość,toksyczne związki,rozwody, oczekiwanie, Altruizm itd 

Czy nie tak się zaczynają od w/w słów wszystkie dobre lub złe historie w rozmyśleniach radiowych Radia Soir ? Rozpoznajemy te słowa, bo są one wplecione w samą naszą osobowość tego, kim i czym jesteśmy - jako jednostka jednostki i jako kulturę reprezentujemy i styl zachowania. Tak wiele z tego wynikać powinno , kim i czym wszyscy jesteśmy i powinniśmy być.

Kochani nasze rozmyślenia w Radiu Soir powinny łączyć i budować jedność a zarazem pokój wśród słuchaczy wśród czytających na rożnych grupach społecznościowych na FB i nie tylko. . Nasze słowa i nasze rozmyślenia radiowe mogą być taką pewną bronią także masowego nauczania lub doświadczania miłości Gdyż my opowiadamy w dużej mierze o życiu spokoju radości zrozumieniu i miłości.

Musimy pamiętać, że wciąż istnieją dobre zachowania a także i złe szaleńcze zachowania , i jeśli jesteśmy gotowi posłuchać lub poczytać z innej perspektywy, perspektywy dobrego słowa, słowa miłości wówczas możemy odkryć, że te szaleńcze a zarazem wielkie zło i niegodziwe zachowania i wypowiedzi mogą mieć swoją własną prawdę do nie powiedzenia . Bo dobro wyprze z czasem to zło. . Musimy pamiętać, że moc naszych słów może zbudować wielką miłość w partnerstwie małżeństwie a także w społeczeństwie .

Więc myślę kochani!. Że kiedy coś się dzieje - czy to na poziomie naszym indywidualnym, czy na tej scenie platformie rodzinnej lub społecznej na portach społecznościowych . Myślimy o tym, czytając te słowa , śnimy o zgodzie miłości, mówimy o tym i delektujemy się gdyż odczuwamy poprzez słowa miłość, radość,nadzieje dobrego jutra i jedność. Piszemy o tym na radiu Soir a wy piszecie także posty. Więc wszyscy tworzymy słowo pisane - decydując o naszych zachowaniach - które staje się częścią naszej osobowości naszego zachowania naszej osobistej historii serca. Coś, co mówimy wzajemnie o sobie o sposobie, w jaki działa nasz światopogląd na życie rodzinne i społeczne i o tym, że życie jest piękne mimo ze przeplata się czasami złymi chwilami.

Obiecujemy dzięki waszym zainteresowaniem naszych skromnych publikacji na stronach radia i grupach społecznościowych. Dziękujemy za duże wsparcie słowne i tak szerokie zainteresowanie. Za pięćdziesiąt tysięcy odwiedzin w bardzo krótkim czasie. Za wiele pochwał słownych na w wiadomościach prywatnych a także drogą mailowa a także dziękujemy za słowa krytyczne które są wielką motywacją do większego wysiłku inwencji. Dziękujemy za wiele tematów które przesyłacie i sugerujecie by podjąć dyskusję w formie pisanej i na fonii radia. Będziemy je realizować. OBIECUJE.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo muzycznie i serdecznie

Radio Soir

 

 

Wyobraźcie sobie, że znamy każde włókno swojej istoty, że jesteśmy godni miłości, która odżywia nasze serca i wypełnia nasz głód prawdziwej intymności i miłości

NASZAM PRAWDZIWA MIŁOŚĆ NASZA SEKSUALNOŚĆ

Niedawno otrzymałem długi list na skrzynkę Radia Soir, słuchacze i czytelnicy z różnych grup piszą na różne tematy i poruszają często bardzo ważne tematy osobiste Bywa często ze bardzo wrażliwe A ZARAZEM KREPUJACE JAK MOWIA ale przecież wiadomo że co ludzkie nie jest nam obce. Kochani dziękuje za miłe słowa które przesyłacie. Muszę wam zaprzeczyć także ze nie jestem psychologiem także nic nie łączy mnie zakresu nauki z seksuologi ani prawa. Wszystkie moje wynurzenia tzn Radia Soir są rozmyśleniami radiowymi normalnego człowieka który jest spośród was z tej samej gliny ULEPIONY. Piszę gdyż daje mi to dużą satysfakcje dzieląc lub by podzielić się z wami tymi przemyśleniami i moim spojrzeniem na różne tematy które poruszacie w listach pisanych na Radio Soir. Brakuje troszkę czasu by usprawnić cała stronę radia wraz z pięknymi melodiami dla was. Może jak pójdę na emeryturę jeśli doczekam znajdzie się więcej czasu by rozwinąć te przemyślenia radiowe a wy drodzy przyjaciele słuchacze i czytelnicy nadal będziecie zainteresowani tymi rozmyśleniami czytając JE. A może znajdziemy wspólnie rozwiązanie bym mógł więcej czasu poświecić. Ale wracamy do tematu pt NASZA PRAWDZIWA MIŁOŚĆ NASZA SEKSUALNOSC

Dużo o tym myślałem jak to napisać jak rozwinąć swoje myśli jak ja to dosłownie rozumie. Czytam też między innymi wasze posty na różnych grupach na portalu społecznościowym one też są inspiracją, to także wasza w dużej mierze zasługa.

Ale skoro zostałem zaproszony do podzielenia się z wami moimi przemyśleniami na temat pięknej miłości i odkryć seksualnych, są to zapewne tematy, które intrygują wszystkich. I KAZDY Z NAS MA SWOJ PUNKT WIDZENIA I ROZUMIENIA.

Chociaż temat trudny KREPUJACY to jestem zaszczycony, mogąc dzielić się z wami moimi przemyśleniami, ale za nim to zrobię, chcę, żebyście wiedzieli , że mam pewne wątpliwości, poruszając się przez lata na swój własny, niepowtarzalny i odważny sposób myślenia.  Więc proszę, możecie czytać . A także  zabrać te słowa do swych myśli lub zostawić.

A więc Myśli o Pięknej Miłości

Moją pierwszą myślą o pięknej miłości jest to, że jest,a właściwie powinna być bardzo prawdziwa jak nic innego na świecie . Przede wszystkim chciałbym byście się bardzo cieszyli przezywając doświadczając taką miłość i dogłębnie przezywać ja , bo!. No właśnie gdyż jednym ze sposobów, aby naprawdę się nią ta prawdziwą piękna miłością cieszyć, jest uwolnienie się od potrzeby bycia bajecznym. Zamiast tego pozwólmy sobie na zabawę i zabawę razem we dwoje. I uważam ze wspólne chwile śmiechu zawsze są nieskończenie bardziej wartościowe niż te, w których staramy się być bajeczni. Jeszcze więcej wyobraźni przychodzi nam w takich sytuacjach w oczekiwaniu do chwili zobaczenia poznania tej drugiej osoby partnerki/a , kim naprawdę jest tak często myślimy do czasu zapoznania.. Pozwólmy się otworzyć nie miejmy tych masek zasłoniętych na naszych sercach które tak bywa ze często je nosimy. Myślę ze z początku jest straszne odczucie zdjęcie tych masek tego otworzenia naszego serca , ale po pewnym czasie następuje głębokie odprężenie które ma miejsce w naszych myślach i sercu ,oczywiście gdy ujawniamy się innej osobie.

Oprócz tego pozwólmy sobie naprawdę zobaczyć osobę, która jest przed nam zbliżająca się do naszego serca.  Bo wiadomym jest ze osoby dzielą się z nami tylko tyle, ile jesteśmy gotowi ich zobaczyć W PEWNYM SENSIE.

W ten o to taki sposób intymność z drugą osobą może nas tak wiele nauczyć o nas samych jacy potrafimy być, czuć, przezywać czy pragnąć. Znowu możemy się uczyć tylko o nas samych, tak jak sami chcemy widzieć siebie , kim jesteśmy w takich sytuacjach jakie w nas drzemią uczucia i pragnienia . Ale droga do samopoznania nie ma końca, a nagrody jakie możemy mieć są równie nieograniczone.

Poza tym, dajemy sobie pełną zgodę na wyrażanie swoich uczuć, ponieważ wiemy, że wielu tego nie robi GDYŻ SIĘ BOJI. Prawdopodobnie doświadczyliśmy tej samej, ograniczającej wiadomości, co większość kobiet i mężczyzn, że nie jest w porządku czuć ani dzielić się swoimi emocjami. Im wcześniej wiemy , że to są złe bzdury, tym lepiej. Potrzeba wyrażania naszych uczuć jest uniwersalna, niezależnie od płci czy wieku kochani

Nie ma nic bardziej odważnego niż dzielenie się prawdą o tym, czego doświadczamy czego oczekujemy czego pragniemy.

Inną rzeczą, którą możemy zauważyć w pewnym momencie naszych zachowań , jest NASZA pokusa, aby połączyć emocjonalnie ze swoją/im partnerka/em .  Bywa tez ze czasami nie można się oprzeć, aby stać się tak zakochanymi i splecionymi uczuciami ze sobą, że całkowicie zapominamy o Bożym świecie . Chociaż jest to uwodzicielskie, ale nie jest trwałe w dłuższej perspektywie czasowej . Kiedy się rozplątujemy z tych pętli emocjonalnych , powinniśmy pamiętać, że jesteśmy cali i kompletni sam w sobie.

Ale warto tez pozwolić swoim uczuciom i ich wartością jakie mamy pochodzić z wnętrza nas.

I powinniśmy wiedzieć , że nasza/sz partnerka/er jest z natury godna/ny w ten sam sposób. Więc Wybieramy , aby zobaczyć wszystko, co jest piękne, odważne i wyjątkowe w nas oczywiście pokazując przy tym także nasze wady.

Są to pewne cechy, prezenty, marzenia i idee, które są unikalne dla każdego z nas. Szukajmy i doświadczajmy tego, co jest dla was najważniejsze i warto dostosować do tego nasze myśli, pragnienia, słowa i działania. Jeśli będziemy kultywować i szanować swoje namiętności, będziemy mieć więcej energii i radości, by dzielić się ze swoją partnerka/partnerem.

I przychodzą Myśli o odkrywaniu seksualnym zapewne w pewnej chwili.

Nie sądzimy , że wiemy, gdzie jesteśmy w sferze seksualnego odkrycia, ale możemy powiedzieć, że jedną z cech, które uważamy za najbardziej seksualnie atrakcyjne, jest cierpliwość.

Kiedy jesteśmy cierpliwy, to bardziej ufam tej drugiej osobie.

Kiedy partnerka/er poświęca czas, aby naprawdę poczuć się bezpiecznie, jesteśmy w stanie głęboko się zrelaksować.

Kiedy partnerka/er poświęca czas, aby powoli poznać całe nasze ciało, nasze ciało reaguje otwartością i pożądaniem bo to właściwa reakcja płynąca z serca.

I przez cierpliwość kochani, nie mam na myśli obojętności. Możemy pragnąć z pożądaniem, ale także mieć zdecydowaną chęć oczekiwania, aż nasz/a partner/ka tego doświadczy

I jest pytanie. W jaki sposób nawiązujemy kontakt ze swoją partnerką,/em . Bez względu na to, czy całujesz, czy dotykasz jej włosów,dłoni ale nie bądźmy roztargnieni . Naprawdę pozwólmy sobie poczuć doznania z doświadczenia które w danej chwili nas napawają . Zauważmy, jakie emocje pojawiają się. Czy istnieje pożądanie lub delikatność, czy jedno i drugie? Bądźmy tam, gdzie jesteśmy całkowicie oddani.

A kiedy już oboje jesteśmy gotowi do odkrycia seksualnego, porozmawiajmy i rozmawiajmy o tym bardzo długo i bardzo szczerze. Rozmawianie i rozumienie wspólnych pragnień na tej samej płaszczyźnie o tych ważnych sprawach jest tak bardzo ważne do dalszego i wspólnego dzielenia się sobą, poczujemy się bezpiecznie i komfortowo.

Warto zadawać sobie nawzajem wiele pytań! A taki proces zadawania pytań może być naprawdę zabawny i intymny. Zapytajmy ją/jego, czego chce czego oczekuje od takiego połączenia seksualnego. Zapytajmy ją/jego, gdzie i jak chce zostać muśnięty/ta, spytaj ją/jego, gdzie nie chce być dotykana/ny, zapytaj ją/jego, na co nie jest gotowa/wy, zapytaj ją/jego, co jest jej/mu podekscytowane, i zapytaj ją/jego, co musi czuć przed, podczas i po związku seksualnym. Takie rozmowy prowadzą do bliskości naszych myśli i uczuć oraz zrozumienia potrzeb wspólnych.

Cieszyć się powinniśmy z poświęceniem czasu na wspólne odkrywanie siebie własnych uczuć i doznań jakie pragniemy obopólnie.

Zadajmy sobie te same pytania i dzielmy się swoimi odpowiedziami z szacunkiem i współczuciem a zarazem wspolnym uczuciem

Kiedy twoja/ój partnerka/er dzieli się swoimi odpowiedziami, słuchajmy jej/go ciała, a także słów. Na przykład, jeśli mówi, że jest gotowa na stosunek seksualny, ale nie przygotowana mentalnie w danej chwili , po prostu warto nie nalegać przestać. Gdyż w ten sposób nasze zachowanie pokazuje , jak honorujemy partnerkę lub partnera .Naprawdę słuchać bo to takie ważne w każdym związku

Ilekroć mówi się " Nie" , powiesz " dziękuję" i uszanuj jej/go życzenia. Partnerstwo uczy obopólnie , aby zadowolić i uwarunkować nas, by powiedzieć " tak" znacznie więcej niż mówimy " nie" .A  mówienie " nie" jest naprawdę odważne i bardzo ważne.!

I warto tez wiedzieć ze podczas swoich seksualnych poszukiwań nie skupiajmy się na próbach replikowania wszystkiego, co widzieliśmy w filmach lub w Internecie. Bardzo ważne jest, aby słuchać wewnętrznego uczucia i robić tylko to, co wydaje się wygodne i ekscytujące dla was obojga. Każde przecież połączenie seksualne i związek są wyjątkowe. Znajdźmy sposób, w jaki partner z partnerką może się połączyć w każdej chwili, która przynosi wam najwięcej przyjemności i radości własnych pragnień.

I myślę ze jedną z najświętszych i najpiękniejszych cech, jakie możemy wnieść do seksu, jest postawa uwielbienia wzajemnego . Wyobraźmy sobie swoją/go partnerkę/ra. Wyobraźmy sobie, jak dotyka cię, jakbyś był/ła Bogiem na Ziemi lub Boginią na tej ziemi. Czujemy się dobrze, czy nie jest to prawdą przezywając obopólną rozkosz ?

Pozwólmy sobie nawzajem także na przyniesienie takiej czci i uhonorowanie swojej własnej przyjemności stosując praktyki masturbacji. Pomimo komunikatów przeważnie religijnych, które równoważą seksualność z wulgaryzmami, energia seksualna jest święta w partnerstwie o tym myślę ze każdy wie . Energia seksualna jest energią, która tworzy i podtrzymuje nasze życie. Bez seksu nie byłoby życia! Energia seksualna jest z natury bardzo przyjemna, życiu dajna a zarazem twórcza, i to jest coś, to jest ta chwila która daje to wspólne partnerskie świętowanie.

Więc, moi drodzy przyjaciele czytelnicy słuchacze Radia Soir , to nasza największa nadzieja, że podobają nam się wszystkie nasze eksploracje. Z ludzkiego doświadczenia wynika, że życie jest tak piękne, jak potrafimy dzielić oraz okazywać się wzajemną miłością, pragnieniem, oddaniem, pasją i przyjemnością w związku partnerskim-małżeńskim

Dziękuję ze mogłem podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat

Życzę WSZYSTKIM dużo, dużo miłości.

RADIO SOIR

 

 

Odpowiedzią na NIENAWIŚĆ jest MIŁOŚĆ!!!

Jest takie KOCHANI powiedzenie

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje/ bo dzięki naszej Zgodzie i miłości świat zbudujemy bez złości w pełnej okrasie życia naszego w radości.

Mimo ze jestem już w wieku dojrzałego mężczyzny to Wiele lat zajęło mi zrozumienie słów mojej Sp Babciu Jutki. Jak mi powiedziała Że będziesz uczył się od najbardziej bolesnych doświadczeń w swoim życiu. I nie ma potrzeby mieszkać ze swoim wstydem w poczuciu winy a zarazem i smutku. Ale jeśli pozwolisz swym emocjom przejść przez swoje myśli i poczujesz je w sobie tak bardzo , powinieneś wyjść na spacer i głęboko oddychać w ciszy w samotności i spokoju by znaleźć siłę odnowionych myśli , i zmienisz sytuację, w której się znalazłeś. Pisząc i przytaczając te słowa sprzed 40 lat prawie dotyczą sytuacji w której wszyscy jesteśmy i odczuwamy OBECNIE a mianowicie tzw podzielenie naszego społeczeństwa Polskiego. Myślałem ze nigdy nie będziemy doświadczać takich sytuacji tyle gniewu nienawiści jeden wobec drugiego. Czytając te posty na rożnych grupach zrozumiałem ze ta nienawiść się jeszcze więcej rozszerza i potęguje a słowa nabierają jeszcze większej mocy. Uważam ze NIENAWIŚĆ jest bezużytecznym uczuciem żyjąc W JEDNYM SPOLECZENSTWIE. Zapyta ktoś a GNIEW, GNIEW może BYĆ konstruktywny kochani bo on tak nie szkodzi jak nienawiść. Ale Moi drodzy NIENAWIŚĆ jest całkowicie bezużyteczna W TAKICH SYTUACJACH i musimy wszyscy stanąć po stronie uczuć wobec drugiego człowieka eliminując ta nienawiść. Ja wiem i wszyscy zapewne wiedzą ze na świecie jest więcej zła niż dobra dlatego proponuje byśmy wszyscy mieli taka potrzebę eliminować zło przez okazywanie dobrego słowa i uczucia. NIECH TO będzie TAKIE PRZESŁANIEM I TAKĄ DOBRĄ NWINĄ która WPROWADZAMY W życie POD KAZDĄ POSTACIĄ ZACHOWAŃ. I pamiętam te słowa do dzisiaj mojej śp Babci Jutki . Mimo ze była skromną osobą to jej myśli i w szczególny sposób ich wyrażania był zawsze właściwy i prawdziwy do bólu.

Rzeczy, w które wierzę i historie, które teraz piszę, są oparte na znaczeniu tych słów mojej Sp. Babci Jutki.  Wiem ze nie powinniśmy uciekać od trudnych chwil w naszym życiu i emocji, które w nas powstają i drzemią lub się budzą . Życie tymi słowami przywróciło mi moją wiarę, moją siłę i poczucie własnej wartości i pozwoliło mi wreszcie stać się moim wewnętrznym prawdziwym otwartym sercem dla wszystkich, pełnym wiary i całkowicie wolnym, by pokazać, kim jestem .Od dziewięciu lat na antenie Radia Soir szerzymy tylko miłość dobroć zrozumienie wobec drugiego człowieka. Ba nawet piosenki to tylko wyłącznie tekstem o miłości.  Ale te ostatnie tygodnie sprawiły, że pomyślałem ze nie jestem już tak pewien co do moich pewnych przekonań czytając słowa pełne i przepełnione pogarda czy nienawiścią dla drugiej osoby. Czy mógłbym nauczyć się tych samych rzeczy w inny sposób nie widząc czy nie czytając postów artykułów pisanych przez wytrawnych dziennikarzy rożnych opcji politycznych a także osób indywidualnych. Ja wiem ze jest wolność słowa i wyrażania słowa ale tez wiem ze słowa powinny być i zdania nie konstruowane nienawiścią pogarda oskarżeniami nie uzasadnionymi.

Wciąż wierzę, że kluczem do poprawy naszego życia i sytuacji jest stawianie czoła tym trudnym emocjom jakie nami szargają bywa ze obecnie często.

Rozumiem tez , ze można zranić i wiem jak to się czuje. Jak głęboko może to wpłynąć na nas na nasze zachowanie i emocje jakie czasami przytłacza nas takie zachowania . Rozumiem to doskonale.

Ale Odpowiedzią powinna być miłość dla drugiego człowieka

Dlaczego ciągle uciekamy od wyzwań, które napotykamy w imię naszej miłości. Unikamy stawiania im czoła raz po raz, a te wyzwania stają się coraz większe i bardziej intensywne za każdym razem i z każdym rokiem się nasilają . Dopóki nie pojawiają się w naszym życiu jako nie zdrowe sytuacje (pole pełne gniewu , złości ,nienawiści ), będą przekraczać nasze granice i powodują, że jesteśmy chorzy fizycznie bo słabi i emocjonalnie. Dlaczego, zastanawiam się wiele osób w społeczeństwie decyduje się na trudną drogę do przebrnięcia z takimi zachowaniami .

Dlaczego nie wybieramy zrozumienia od pierwszej chwili od pierwszej rozmowy. Nawet gdy by to oznaczało, że musimy przezwyciężyć mały wyboizm na drodze pojednania i doświadczyć oraz pokonać niepewność tych sytuacji,pewnego strach lub dużych wątpliwości. Kiedy ktoś przekracza nasze granice mówiąc coś złego, i nas rani psychicznie ba atakuje fizycznie , a my zostajemy ranni to wiem ze boli bo nie raz bylem w takiej sytuacji wiele razy doświadczyłem tego uczucia . I wiem także ze ten ból jest spowodowany słowami i czynami, a w ogóle nie ma znaczenia, oba takie zachowania powodują szkody w naszym sercu.  Może efekt słów jest jeszcze większy. Ale te rany zostają zabrudzone które są rozdrapane w naszej duszy umyśle i sercu .

To samo pytanie zadaję sobie w ostatnich tygodniach. Dlaczego tak wielu ludzi wybrało tak trudną drogę pełną wyzwań , dokonali niezdrowych wyborów i pewnym sensie wybrali lub zaprosili do grona znajomych niekompetentnych ludzi. Dlaczego od razu nie wybrali pełnej jedności w jednym społeczeństwie bez gniewu , nienawiści i złości.

A ten Gniew powoduje i właśnie

Tak czy inaczej, w takich przypadkach po prostu boli. A kiedy tak jest, mamy kilka opcji. Możemy uwolnić swój ból, krzycząc głośno ale nie ubliżając nikomu , możemy płakać lub możemy dać upust, wypowiadając "słowa ale bez nienawiści". Możemy też wyrazić się fizycznie, kopiąc piłkę naprawdę mocno dać upust swej energii a nie bliźniego lub uderzać seriami w worek bokserski a nie w przypadkowego przechodnia który ma inny pogląd polityczny czy jest innego wyznania lub ma stabilniejsza pozycje społeczną lub jest biedniejszy. Po prostu to możemy swoją energie upuścić na rzeczach martwych. A będziemy czuć się lepiej. Wyrzucimy to z siebie w taki sposób by nie ranić nikogo.

Ponieważ gdy coś nas rani, to powoduje reakcję w naszym ciele i umyśle. Emocje, uczucia i energia są uwalniane. Bardzo powoli się rozkręcają i napięcie zaczyna rosnąć. Kiedy uwolnimy to ciśnienie, skompresowane i w bezpiecznym środowisku naturalnym (wyrażając swój gniew), to również będzie miało wpływ na nasze ciało i umysł nie robiąc krzywdy innym . A napięcie zniknie i znów poczujemy się spokojni. A kiedy napięcie zniknie, zyskamy umysł jasny swobodny i zrelaksowany i będziemy mogli spojrzeć na fakty, w bardzo spokojny i zrównoważony sposób. Czyż nie prawda i czyż nie dobry sposób kochani.

Będziemy zastanawiać się co stało? Co w nas wywołało taki ból czy poczucie. Która granica została przekroczona w stosunku do nas. A może nasze oczekiwania były ale nie uziemione . A może ta druga osoba skrajna próbowała wywołać u nas jakąś złośliwą reakcję lub prowokacje. Ale także, w takiej nabrzmiałej sytuacji powinniśmy się zastanowić co możemy teraz zrobić a powinniśmy wybrać spokój i zachować zimna krew. I  zapewne rozmawiać bardzo spokojnie z drugą osobą, zaoferować tzw pomoc w wyjaśnianiu sytuacji ale z zrozumieniem bez żadnych emocji z pełna świadomą kontroli naszych zachowań emocjonalnych.

To nie tylko zmieni coś w nas pozytywnego , ale wpłynie również na nasze połączenie z drugą osobą tą bardzo skrajnie myślącą. Ponieważ kiedy nie czujemy się tak napięci emocjonalnie , automatycznie zmniejsza się napięcie między nami .

A Gniew ktoś zapyta.

No tak, nasz Gniew jest wywoływany przez coś poza nami . A kochani słuchacze Radia Soir. Nienawiść z drugiej strony jest naszym wyborem.

A ten wybór, powinien być albo zostać zniewolonym przez nasze uczucia. W tym momencie gniew jest wyrażany w bezpieczny sposób, aby przywrócić pokój i jasność umysłu by znaleźć rozwiązanie na zaistniały konflikt . Ale wyrażając naszą złość, ranimy innych. Te gniewne uczucia tylko wzrosną i ostatecznie zmienią się w urazę.

Nie poczujemy ulgi moi drodzy , kierując nasz gniew i nienawiść na inną osobę. Doprowadzi to tylko do tego, że poczujemy się bardziej zniewoleni w swoim gniewie, a wkrótce potem inne uczucia będą odczuwalne jako wstyd czy poczucie naszej winy. Lub spowoduje to bardzo szybko reakcję łańcuchową i napięcie będzie wzrastać może i prowadzić do bardzo zaostrzenia sytuacji.

Nasze uczucia i myślenie współpracować powinno instynktownie , aby znaleźć rozwiązanie, takie konstruktywne  Bo sytuacja , która nie trzyma nas w pułapce złości i przykutymi łańcuchem do miejsca, w którym teraz jesteśmy. Ale takie działanie , które pomoże nam przejść dalej, drogą do pokoju i rozwiązania nabrzmiałej sytuacji. Kochani sytuacja w naszym kraju społeczeństwie zaszła już tak daleko i proszę byśmy wszyscy zrozumieli ze Nienawiść nie wyzwala napięcia. ZE Nienawiść nigdy nie znajdzie rozwiązania. Nienawiść nie pomoże nam doznać pokoju zgody czy zrozumienia , będzie nas trzymać w miejscu, do którego dobrnęliśmy, tu z naszymi niepokojącymi emocjami. I musimy tez zrozumieć ze Nienawiść nie doprowadzi nas do pozytywnej zmiany w zachowaniu do drugiej czy drugich osób

I myśmy zrozumieć także ze, nienawiść nie zmieni drugiej osoby czy osób . Nienawiść wpłynie tylko negatywnie.

Więc warto zadać sobie pytanie Jakże przydatne

Czy chcemy czuć się złymi na zawsze? Czy chcielibyśmy , aby to uczucie pochłonęło nas w środku, które może spowodować taki zator energetyczny w naszym ciele i umyśle , który może doprowadzić do choroby. A zapewne nazwę tej choroby wszyscy znają.

Czy chcielibyśmy znów poczuć się szczęśliwymi żyjąc w jednym scalonym społeczeństwie By ponownie poczuć ciepło i miłość z każdej strony a przede wszystko jedność i wspólny cel jakim jest nasz kraj POLSKA NASZA MATKA .

I proszę ZROZUMIEC ZE Złość i nienawiść często są łatwo mylone z innymi emocjami. One nie są TAKIE SAME . Złość wyrażona w bezpieczny sposób pomoże nam odejść odwrócić się, ale nienawiść powoduje większe napięcie i utrzyma nas w trudnym letargu z którego trudno się będzie wydobyć uwolnić I dlatego jest tak bezużytecznym przedsięwzięciem w społeczeństwie w rodzinie w partnerstwie czy małżeństwie .

 

Gdy doświadczymy lub odczujemy nienawiść , zatrzymajmy się na chwilkę zastanówmy się przez moment i zadajmy sobie pytanie: "co nas lub co może dać nam przeciwstawienie się nienawiści. "

Myślę , że naszą wspólną odpowiedzią będzie słowo" MIŁOŚĆ „.

Gdyż miłością i jej okazywaniem dla drugiej osoby/osób przezwyciężymy każdą nienawiść. Bo Nienawiść jest bezużytecznym uczuciem w każdym człowieku

Radio Soir

 

 

Kochani dzisiaj na temat mowy i zachowań nienawiści które przybierają z każdym dniem z większą siłą to zjawisko widać gołym okiem ba nawet ślepiec to potrafi zobaczyć i to zjawisko z każdym dniem się nasila. Czy tak ma być. NIE NIE głośno proszę krzyczeć musimy przeciwstawić się temu złu okazując dobro. Radio Soir przeciwstawia się takim zachowaniom które przynoszą więcej szkody niż pożytku Jesteśmy jedną rodziną Polską a nasz Kraj Polska jest naszą Matką której należy jej się należyty szacunek poprzez zachowanie wszystkich zamieszkałych ludzi-osób, bez względu na poglądy polityczne czy wyznaniowe. MY dzieci tej Matki Polski nie przynośmy jej wstydu bólu. Powinniśmy Siać przykłady dobre wzorowe dla innych narodowości. . A przecież miało już być z każdym dniem lepiej a zło miało ustąpić dobru w formie słownej oraz zachowań fizycznych. Postanowiłem napisać te kilka słów gdyż na meila przyszły rożne pytania i ubolewania a zadało mi kilkunastu słuchaczy Radia Soir pytanie co sadzę o obecnej sytuacji jaka wytworzyła się w naszym społeczeństwie. Dlaczego nie zabiera głosu też Radio. Nie zajmujemy się polityką obca jest obecnie ta profesja ale bez względu na polityczne poglądy powinniśmy mieć do siebie szacunek i okazywać wobec siebie uczucia miłość braterską. Okazuje się ze bardzo daleko nam jest do takich standardowość by wzajemnie się rozumieć i potrafić sobie wybaczać. Czytając też posty na różnych grupach oczywiście na portalach społecznościowych z ubolewaniem potwierdzam że ze smutkiem się czyta nie które teksty przepojone mową nienawiści złośliwości bez konstruktywnej dyskusji nawet tej wirtualnej. Tak, przykre i bolesne następują sytuacje zderzenia Najpierw śmierć Prezydenta Pana Adamowicza obecnie sytuacja z Panią Ogórek. Myślę ze wszyscy jesteśmy w strząśnie nici takim zachowaniem i wszyscy potępiamy takie zachowania. Potępiamy twórców takich zachowań. Powiem wam drodzy słuchacz Radia Soir ze brakuje mi słów, bym mógł wyrazić ból, żal, smutek . I wyrażam w imieniu swoim oraz słuchaczy Radia Soir najgłębsze wyrazy ws


strony internetowe wykonał: www.internetowe.ovh.org
Słowa kluczowe: radio, internetowe radio