Internetowe radio SOIR - nadajemy 7 dni w tygodniu, od 1900 do 2300


Dziękuje stokroć dziękuje za akceptacje i podziękowania za moje myśli które jak określacie są pewnym takim wsparcie w obecnych zwłaszcza czasach. Miło się czyta pochwały i daje ta siłę do większej motywacji. Chociaż brak czasu powoduje i umniejsza publikacje. Może przyjdzie taka chwila za wasza pomocą ze zajmę się tylko publikacjami dla dobra ludzi serca i audycjami na radiu Soir oczywiście z wasza m wsparcie. Jest wiele jak zawsze listów, pytań. Jedno zdanie mnie bardzo ujęło w przesłanym liście a mianowicie cytuje >Dał Pan mi nadzieję na ponowne odbudowanie związku które było już na krawędzi życia< Dziękuje ze moje słowa do tego się przyczyniły. I to jest podwójna dla mnie radość, bo uważam ze wyrażając swoją myśl w pozytywnym aspekcie dla dobra drugiego człowieka przez słowa to taki dla mnie też DAR nadziei by ludzie byli szczęśliwi. Dzisiaj drodzy słuchacze radia Soir oraz rozmyśleń radiowych temat który bardzo tez mnie nie pokoi gdyż bardzo ostro a wręcz z pewną złością opisujecie sytuacje jakie podczas kwarantanny i nie tylko powstają w związkach partnerskich ale także i małżeńskich ta nerwowość oraz urazy wzajemne. Te wzajemne niezrozumienia, kłótnie mniejsze czy większe a także wzajemne obrażenia , urażenia i wymówki. Ale życie bywa często ze niesie i pokazuje po pewnym czasie takie zdolności negatywne na które się nikt nie spodziewa.

Proszę pamiętać ze mimo napiętych sytuacji Dzielenie się słowem jest taka troska o partnera/kę i innych także. Bo obrażenie to uczucie głębokiej złości i złej woli wobec kogoś bliskiego .A  obrażanie w partnerstwie , małżeństwie jest to obecnie bardzo powszechne i jest tą jedną z głównych przyczyn gdzie prowadzi rozstań, separacji i rozwodów. Wiec warto wcześnie pomyśleć. Nim powie się jedno słowo za dużo. Uważam ze warto i powinno się wiedzieć, jak naprawić we właściwym momencie takie urażanie,obrażanie w małżeństwie, partnerstwie przede wszystkim rozpoznać objawy takiego zachowania , które są oznakami obrażania wobec partnera, i znaleźć ten czas na zadawanie sobie znaczących pytań, chociażby na przykład - dlaczego mam tą urazę, niechęć do współmałżonka/ki, partnera/ki. I warto się zastanowić zatrzymać na chwile i zadc sobie w skrycie pytanie jak to naprawić. Tak to ważne kochani.

Aby przestać czuć urazę do współmałżonka, ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje urazę w związku i jak można jej uniknąć.

Czasami można odnieść wrażenie, że to, czego oczekuje się od partnera/ki, nie jest tym, co si e dostaje czy chce otrzymać. Posłużę się przykładem chce się pizzę, a on/a oferuje pączki lub pracuje się w pełnym wymiarze godzin, a on/a oczekuje, że wykona się wszystkie jeszcze prace domowe. I powstają nie domówienia oraz ostra wymiana słów.

A w takich chwilach napięcia zamiast wypowiadać takie słowa jak. Nienawidzę swojego współmałżonka, współpartnera chcę rozwodu lub mój współmałżonek mnie brzydzi. Nim się wypowie te słowa powinno się starać rozwiązać problem, i skoncentrować się na właściwym zachowaniu

Okazać wiele cierpliwości i , bagatelizując cierpkie słowa. Wiem ze trudne w takich sytuacjach do zapanowania jak druga osoba prowokuje ubliża ale warto bardzo warto próbować być wstrzemięźliwymi oraz cierpliwymi a efekt będzie pozytywny. Nie potrzebne zachowania negatywne powodujące frustrację i narażanie małżeństwa na takie zachowanie. Nie powinno się być krytykiem. Bo kiedy krytykujemy współmałżonka, sprawiamy, że małżonek się zamyka, a jeśli nie jest się ostrożny pod tym względem , gasimy go i całkowicie w ten sposób odsuwamy na boczny tor. Więc nie krytykować. Nie być takim samolubnym/ą zobojętniałym/ą, powinno się myśleć we właściwy sposób, wiedzieć zastanowić się , co należy, wypowiadać bo właściwe słowa bardzo budują, i pozytywne zachowanie będzie przez małżonka, partnera wzorem do naśladowania.

Bo proszę sobie przypomnieć chociaż ostatnią sprzeczkę w małżeństwie, partnerstwie ze czuje, się taką zadrę, urazę która próbuje wkraść się do środka po takich wymianach słów. Ale warto się zastanowić i spróbować dowiedzieć się, skąd się to bierze i do takich sytuacji doprowadza. Ja proponuje by  zaproś współmałżonka/ke na taką pogawędkę ale nie powinno to mieć miejsca, gdy oboje są zmęczeni, ale kiedy są żywiołowi i pełni entuzjazmu do siebie. Stworzyć atmosferę przy kolacji i lampce wina.

Gdyż używanie ostrych słów podczas zwracania się do partnera/ki może wzbudzić bardzo dużą urazę i spowodować wycofanie się z bliskości i rozmów.

Ja wiem i rozumiem bo wynika to także z listów słanych do radia Kiedy jeden z partnerów przechodzi długotrwały problem zdrowotny czy takiego z obojętnienia, który wymaga od drugiego partnera praktycznie wszystkiego, co musi być zrobione w domu, sprawy mogą stać się dla niego przytłaczające i pojawia się ta wymiana słowna.

Kiedy jeden z współmałżonków, partnerów czuje, że daje za dużo. Może dojść do punktu, w którym zatrzymają się, aby dokonać podsumowania, takiego słownego negatywnego zwłaszcza gdy małżonek czuje, że wydaje dużo lub wykonuje więcej prac domowych. OJ nie pozwolić , aby to się zdarzyło, od czasu do czasu, po prostu zrobić coś pozytywnego , co odwróci złe myśli współmałżonka.

Ja proponuje a Państwo ocenią. A więc proponuje by starać się wyrazić, jak się czuje. Dzięki temu partner/ka lepiej to zrozumie i właściwie odbierze a oboje partnerów czy małżonków wspólnie może rozwiązać taki nabrzmiały problem.

Bo mając w sercu i myślach urazę to muszę powiedzieć ze mając takie sprzeniewierzenie, to nie rozwiąże się problemu. A wręcz przeciwnie ona zabija by uzdrowić związek. Więc nie warto mieć złych uczuć. Raczej proponuje zawsze stworzyć sobie taka ścieszke , aby wyładować swój gniew na zewnątrz.

Powiem wam drodzy słuchacze radia Soir rozmyśleń radiowych oraz znajomi i nie znajomi na różnych grupach FB że jest takie stare ale popularne powiedzenie błądzić jest ludzką rzeczą , ale przebaczać jest boskie. Niech takie partnerowi/ ce, współmałżonkowi/ce przebaczenie będzie częścią siebie. Nigdy nie warto dawać miejsca w myślach na urazę, by się nie zakorzeniła ponieważ zaczyna się od drobnych problemów, ale potrafi wyrastać na wielkiego i niszczycielskiego takiego giganta.

I proszę tez pamiętać by unikać i nie mieć chęci rozmawiania z przyjaciółmi o sprawach, które dotyczą takich sytuacji, ze współmałżonkiem/ką, raczej porozmawiać o tym ze swoim współmałżonkiem,/ką aby oboje mogli to tylko wzajemnie to sobie wyjaśnić bez osob trzecich.

I dać odczuć ze jest się takim empatyczny/ną. Bo oznaczać to, będzie że jest się wrażliwym/ą.  Wiem ze może to być trudne bardzo trudne , szczególnie gdy jest się zaślepionym taką wściekłością i złością, ale po prostu powinno się spróbować.

Jest to umiejętność samokontroli czynienia tego, co słuszne i unikania tego, co jest złe pomimo takich własnych uczuć.

Bo taka uraza, zadra pokazuje, jak złość niszczy relacje w partnerstwie , małżeństwie i to nie jednym. I  tworzy wielką lukę ba przepaść, którą zawsze trudno jest naprawić. Nigdy nie powinno się dawać miejsca na urazę, obojętność w swoim małżeństwie, związku a raczej sprawić, by było ono szczęśliwe. A tak naprawdę kochani już na koniec proszę znaleźć sobie chwile czasu w samotności i zastanowić się dokładnie, co można zrobić, aby wszystko naprawić. Jeśli nie jest się pewnym swojej diagnozy, , zapytać partnera/ki, współmałżonka co można zrobić, aby poczuł /a się lepiej. Symboliczne gesty, puste obietnice i nieszczere przeprosiny mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Taka prawda

Zadaje mi pytanie wiele osób w listach do radia, jak mieć szczęśliwe małżeństwo, a także jak sex wpływa na dobry rozwój w małżeństwie, piszą osoby w różnym wieku od 35 + do 70+ Miłe ze jest zainteresowanie moją wyrażaną myślą. Ze przesyłacie tak wiele pytań i nie ma tematu tabu. Wolnej chwili jak mi czas pozwoli postaram się wyrazić swoją myśl.

Pozdrawiam serdecznie

Radio Soir rozmyślenia radiowe

 

Życie po rozwodzie odnajdywanie radości w nowych początkach

Nie jesteście w tym sami, a ja jestem tez tutaj, aby napisać, podzielić się słowem myąlą doświadczeniem życiowym i w ten sposób pomoc. Myślę ze te kilkanaście zdań jest dobra drogą by przeczytać i zapoznać się, aby ta informacja była pomocna, jak zbudować nowe życie po rozwodzie. Innymi słowy, starałem się tak napisać by słowo wzmacniało i nie pozwoliło , by rozwód stworzył takie złamanie.  Bez zbędnych i żadnych wemigowanych zachowań oraz sposobów dochodzę do wniosku by napisać jak najlepiej radzić sobie z życiem po rozwodzie! Czy właściwe będzie moje myślenie ocenią Ci co to przezywają lub przezywali czego doświadczyli. Gdyż Wiedza o tym, jak emocjonalnie oderwać się od związku, to bardzo trudna decyzja , zwłaszcza gdy nie czuje się pewności własnej zdolności do dalszego rozwoju. Czasami to partnerki decydujemy się opuścić związek. Innym razem to partnerzy dokonują wyboru. Bez względu na to, jak to się dzieje i kto dokonuje , zawsze wpewnym sensie odczuwa się ból .

Wiemy , że życie po rozwodzie wiąże się z negatywną konotacją. Zakłada się w takich chwilach , że jest skazany na wieczne życie w następstwie tego bólu serca, ale drodzy przyjaciele tak wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że rozwód może być takim cudownym błogosławieństwem dla osób którzy przezywają traumę każdego dnia którzy są molestowani, wykorzystywani i którzy doświadczają przemocy fizycznej i psychicznej.. To jest coś, co powinno utorować tą nową drogę do tego szczęścia na które zasługuje każda osoba.  Gdyż jest tak wiele różnych sytuacji w małżeństwie , które mogą prowadzić do rozwodu, ale fakt pozostaje zawsze ten sam. Związek już przestaje działać i nie służył każdej ze stron w takim małżeństwie.

Nie tak dawno napisała do radia Soir , jedna ze słuchaczek która mówiąc krotko , opisała swoją historie że nigdy nie była szczęśliwa. Ale obawa przed samotnością torpedowała jej decyzje. Gdyż obawiała się, że przez długi czas zostanie singlem, i powstrzymało ją to przed rozwodem. Jak dojrzała do decyzji i rozwodu, to po jakim czasie zrozumiała jak napisała, dzięki rozumieniu swej decyzji i walki o własny rozwój osobistemu oraz wsparcie od bliskich zmieniła diametralnie swoje życie po rozwodzie i dzisiaj czuje się bardzo szczęśliwa i samodzielna .

Jedną ważną rzeczą, o której należy pamiętać od samego początku, jest to, że jest się już po drugiej stronie najtrudniejszej decyzji . Podjęcie decyzji o rozwodzie i przejście przez ten proces to jedne z najtrudniejszych rzeczy, które każdy musi doświadczyć .

Pierwszą rzeczą, o której chcę z wami się podzielić , jest to tak zwane znaczenie czasu. Faza takiego smutku po rozwodzie zajmie zapewne trochę czasu i bardzo ważne jest, aby pozwolić sobie na na takie uzdrowienie, wiem ze trudne i łatwo powiedzieć a trudniej przez to przejść ale muszę wam powiedzieć ze wykonalne. Wiem, że obecnie żyjemy w takiej kulturze w której króluje natychmiastowa gratyfikacja, ale musimy być ostrożni, aby nie pośpiesznie przejść przez ten etap. Ostatecznie nie ma znaczenia, jak bardzo jest się zajętymi ani ile mamy innych obowiązków bo dbanie o siebie po rozwodzie jest kluczowe kochani i bardzo ważne. Znam wiele osób z którymi rozmawiałem którzy używają różnych wymówek najczęściej typu nie mam czasu, ponieważ nie chcieli i nie chcą stawić czoła swoim emocjom jakie w środku mają i wolą poświęcić się dla pracy, niż pracować nad sobą, ale ważne jest, aby pamiętać, że te emocje są i nie zamierzą tak szybko opuścić myśli więc nie wolno dopuścić i próbować ten problem zamieść pod dywan. Bardzo często jest tak  ze , kiedy próbuje się zignorować ból serca , którego doświadcza się po rozwodzie, kończy się on później w znacznie bardziej intensywny sposób. Ba nawet z poważnymi chorobami psychicznymi.

I proszę zrozumieć ze najlepsze życie po rozwodzie zaczyna się od odbudowania poczucia własnej wartości. Tak własnej wartości. Dlatego bardzo zachęcam do zrobienia następujących rzeczy.

Właśnie powinno sporządź sobie taką listę swoich cech jakościowych i wszystkich rzeczy, które robi się dobrze. Ale tylko dobrze. I powinno się skupić na pozytywnych aspektach własnego życia, a takim zadaniem każdego dnia jest postawienie się w sytuacji, w której te cechy jakościowe mogą naprawdę zabłysnąć, lub zrobienie czegoś, co naprawdę sprawiało i sprawiać może zawsze wiele przyjemność. W taki oto sposób tworzy się środowisko, w którym można nieustannie przypominać sobie o pozytywnych aspektach własnego życia i tym, co wnosi się z radością do tego nowego życia.

I co także bardzo ważne w takim okresie. Jest to by otaczać się ludźmi, którzy są bliscy , by czuć się bardzo bezpiecznie. Jest to szczególnie potrzebne zaraz po rozwodzie. Bardzo ważne jest, aby czuć się takim kochanym w takich chwilach, ponieważ rozwód może sprawić, że poczuć się można odrzucony i niedoceniany. To mogą być właśnie te osoby (których być może zaniedbało się , kiedy było się tak pochłoniętymi w trakcie małżeństwa rozwód sprawił ze ich wsparcie może być bardzo ważne), z którymi trzeba by było ponownie się spotkać  

I powinno się pomyśleć by stworzyć coś nowego i zaangażować się w tworzenie . To najlepszy sposób na odejście od przeżyć po rozwodzie . I wykonywanie rzeczy, które nie będą przypominać o tym bólu ani o tej osobie z która było się w związku małżeńskim.  Kiedy podejmie się taką decyzje i cel wytyczony poprzez wykonanie, to zaczną się dziać nowe, niesamowite rzeczy, takie jak poznawanie nowych ludzi, zdobywanie nowych doświadczeń, uczenie się nowych rzeczy o sobie, znajdowanie nowych zainteresowań. Zaczyna się odkrywać tą nową stronę siebie, o której być może się nie wiedziało. 

Gorąco zachęcam do skorzystania z tych wskazówek i rozpoczęcia ich wdrażania w codziennym życiu. Im bardziej skupia się na ulepszaniu swojego życia, tym większą satysfakcję poczuje się z każdym dniem. 

Jedną z rzeczy, która jest tez bardzo ważna i cenna, jest to, że bardzo często po bolesnym rozwodzie naprawdę można się rozwijać. Jest to potężny nazwałbym taki katalizator pozytywnych zmian w życiu człowieka, a jeśli dobrze rozegra się swoje zachowanie, można być bardzo szczęśliwym niż kiedykolwiek. Tak niż kiedykolwiek kochani. Gdyż naprawdę można odkryć tą nową wersję w samym sobie , tą nową osobę, która umożliwi osiągnięcie tego celu i jakże bardzo sensownego życia.

Jest to normalne, chociaż czytającym zapewne wyda się trudne i nie właściwe, ale to wszystko drodzy przyjaciele radia Soir rozmyśleń radiowych jest częścią takiego procesu. 

By odkrywać oraz poznawać i uczestniczyć w coraz to nowszych zajęciach i stać stał się bardziej aktywnie fizycznie, odbywać chociażby niesamowite wycieczki, rozwijać karierę, poszerzać te horyzonty myślowe pisząc wiersze , poezje, być aktywnym według swoich upodobani a po pewnym czasie zacząć spotykać się z kimś nowym. I jestem przekonany ze te wszystkie sprawy będą dobra układanką

Wiem, że myślenie o tym, jak odbudować swoje życie po rozwodzie, może wydawać się zniechęcające, jak powiedziałem, ale niektóre z najlepszych rzeczy w życiu pojawiają się bezpośrednio po przejściu przez tak bardzo trudny okres.

Jak już wcześniej pisałem , rozwód nie jest równoznaczny z ulotnieniem tego szczęścia w życiu. W rzeczywistości rozwód jest ta okazją do rozwoju, aby stać się osobą, którą zawsze chciało się być. Bo  jeśli przechodzi się przez ten trudny okres w we własnym życiu, jest ku temu powód. A oznacza to, że nadszedł taki czas, aby wprowadzić pewne zmiany i że nadszedł taki czas, aby ewoluować to co może być piękne i radosne. Bywa ze życie daje takiego kopa, aby upewnić się, że naprawdę się odnajdziemy i zajmujemy się sprawami, tymi którymi należy się zająć na nowej drodze.

I to taki nastąpił powód, by dokonać konkretnych zmian w życiu , które na dobre przyniosą wiele wspaniałych korzyści. Ja wiem ze to jest trudne bo  doświadczy się wzlotów i upadków, a niektóre z nich będą stanowić naprawdę duże wyzwanie. Ale proszę mi wierzyć z doświadczenia życiowego także to coś, pomoże bardzo być zmotywowanym i kontynuować pracę nad poprawą swojego życia i dbaniem o siebie. Jest to szczególnie ważne.

By poczuć się wzmocnionym i wyzwolonym ze złych nawyków i całkowicie zmienić swoje życie w pozytywne i szczęśliwe

Tak bo kiedy jedne drzwi się zamykają, otwierają się kolejne, jeśli jest się przygotowany do pracy, aby stać się nową i tą ulepszoną wersją samego siebie. To warto i powinno się to zrobić.

I naprawdę zastanowić się i uświadomić , dlaczego jest się takim wyjątkowym 
By otoczyć się przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy rozumieją ten ból  by czuć się bezpiecznie. I Stworzyć wyłącznie nowe wzorce i otoczenie wśród znajomych

Pozwolić tak naprawdę sobie uwierzyć, że to początek niezwykle szczęśliwego okresu w życiu na tej nowej drodze i że wszystko, przez co się przeszło, doprowadziło właśnie do tego momentu.

I nie tracić, nie wolno tracić wiary w życie, ponieważ jest ono naprawdę pełne niespodzianek na każdym rogu można spotkać co ciekawego czy interesującego . Nigdy nie wie się , kogo spotka się ani jakie niesamowite przeżycie będą towarzyszyć.  Dlatego nadal przypominać sobie o wszystkich rzeczach, które przynosi życie i upewnić się, że tworzy się to nowe pozytywne środowisko z ludźmi, którymi się otaczać zaczyna , i zapraszać do swojego życia by poczuć tą świeżość i zadowolenie. A może to dotyczyć czynności, które wykonuje się , ale może to również dotyczyć poznanych nowych osób. Nie wahać się zmieniać własną przestrzeń. Bo naprawdę takie małe rzeczy mogą wiele zdziałać. Nie tylko dbać o własne ego, ale także pokazywać to , że jest się w stanie podjąć konkretne kroki we właściwym kierunku.

Bo zaufanie proszę pamiętać bierze się z poczucia spełnienia i własnych wartości, więc nadszedł czas, aby złapać życie za rogi na nowo!

Szczerze życzę wszystkiego najlepszego w życiu i miłości, Bo życie i ten świat bez miłości jest pusty i staje się nie doskonały

Radio Soir rozmyślenia radiowe

 

Czy różnica wieku jest problemem w związku partnerskim, małżeńskim prawda czy fałsz. Według Państwa czytających

Coraz więcej jest czytających i słuchaczy radia Soir i rozmyśleń radiowych. Nie ma dnia by w poczcie radiowej i w pytaniach nie pojawiało się pytanie o wiek . Tak o wiek a właściwie ROZNICA WIEKU W PARTNERSTWIE dużo osób takie pytaniem zadaje i sugeruje bym napisał na ten temat, czy różnica wieku jest problemem w związku. Wiem, że dla niektórych osób może to być tabu, ale nie powinno, zwłaszcza gdy między dwojgiem osób będących w związku istnieje znaczna różnica wieku. Doszedłem do wniosku, że jeśli ten temat jest tak istotny dla pytających to musi być więcej osób , którzy zapewne zastanawiają się nad tymi samymi sprawami. A Z ROZNYCH PRZYCZYN nie zadali wcześniej tego pytania a temat dla mnie tez jest ważny i warty przemyśleń oraz podzielenie się myślą.

Jeśli zastanawiamy się czy różnica wieku jest problemem w związku i czy utrudni to wspólne i długie przetrwanie danego związku , to chcę powiedzieć drodzy przyjaciele że różnica wieku nie jest problemem w związku, w którym jest miłość, szacunek i szczęście. Wiek to tylko liczby. Istnieją jednak pewne elementy oczywiście , które odgrywają rolę w relacjach, w których występuje duża różnica wieku, ale można się przez dużą różnice także nie poróżnić myślowo i mentalnie a wręcz przeciwnie zbudować piękny radosny związek długotrwały związek przepojony dużym uczuciem wzajemnym.

Tak zastanawiałem się w skupieniu i w ciszy, dlaczego różnica wieku nie jest problemem w szczęśliwym związku i co można było by zrobić, aby związek pozostał zawsze taki trwały ale to zawsze trwały i szczęśliwy.

 I dochodzę do wniosku ze jeśli jesteśmy w związku z osobą, którą się bardzo kocha i obdarowuje uczuciem z wzajemnością , tak z osobą, która potrafi także inspirować , którą pragniemy uszczęśliwić, to moja rada jest by nie zwracać uwagi na innych którzy negatywne rzucają spojrzenia a także słowa.

Często widzę i obserwuje takie pary związki a znam wielu że martwią się, o to że inni ich osądzają i pokazują palcem. Ale osobiście uważam że tylko dlatego ze te osoby sami nie doświadczyli bycia w takim związku.

Zawsze powtarzam , że nie chodzi o to, co inni ludzie mogą myśleć o związku z dużą różnicą wieku, właściwe powinno by się skupić na tym, co można w związku kontrolować i jeszcze więcej wzmacniać. Ludzie zawsze będą mieli swoje zdanie na temat tego, co robisz, jak się zachowujesz z kim przebywasz, o której posiłki i jakie jadasz więc dlatego nie skupiać się na takich opiniach. A skupiać się na tym, co sprawia najwięcej radości w związku. Więc kochać swojego partnera/kę za to, kim jest, a nie za to, ile ma lat. Uważam także ze zbyt duże skupianie się na wieku narazi partnerów na ryzyko samoświadomości i nieporozumień. Nie warto pozwolić świadomości, aby wiek stał się dominującą kwestią w związku i niech będzie takim czynnikiem tylko wtedy, gdy jest to istotne. Nie wolno pozwolić sobie na to, aby lęki i emocje wpływały na decyzje i działania osób trzecich z otoczenia. A skoncentrować się bardziej na swoim poczuciu dobrego samopoczucia oraz partner/ki i na tym, jak można cudownie pielęgnować związek w każdym dniu mimo różnicy wieku.

Innym takim częstym problemem w dobrym znaczeniu , który zauważyłem w związkach, w których jedna osoba jest znacznie starsza / młodsza od drugiej, jest to, że mogą próbować zmienić siebie, aby czuć się bardziej pasującymi mentalnie, intelektualnie do swojego partnera/ki. Bo kiedy jest różnica wieku, będą partnerzy, małżonkowie mieć różne poglądy. I  będzie zapewne też różnica w opiniach na temat technologii, polityki, muzyki, wyboru filmów i wielu innych rzeczy. Ale kochani to nic trudnego trzeba tylko zrozumieć i wspólnie nauczyć się pokonywać te różnice.

Więc to, do czego tak naprawdę się sprowadza, to możliwość pozostania wiernym temu, kim się jest, swoimi wartościami i zaletami oraz aktywną pracą nad byciem w takim związku by niwelować wady jakie każdy z nas ma. To podstawa takiej filozofii i podstawa każdego szczęśliwego i zdrowego związku. Wiek nie ma znaczenia w związku, o ile jest się w stanie pozostać wiernym temu, kim się jest. Nie warto słuchać i skupiać się na tym, co mówią inni lub co sugerują. 

I warto pamiętać ze w związku bez względu na różnice wieku zawsze będą występować wzloty i upadki, ale gdy występuje znaczna różnica wieku, aspekt ten można bardzo wzmocnić.  Tylko powinno się mieć tą świadomość, i właściwe dokonanie oraz dojrzałość emocjonalną, aby pokonywać przeszkody, jakie stawia przecież życie. Gdyż zawsze są schody które trzeba pokonać I czy naprawdę ma znaczenie, ile lat ma partner /ka. NO nie.

Ostatecznie i wyłącznie takimi jedynymi osobami, które mają znaczenie w związku, są tylko i wyłącznie partnerzy . To, w jaki sposób zdecydują się pokonać te przeszkody, zadecyduje o takim sukcesie wytrwałości związku. Najważniejsza jest miłość to uczucie wzajemne. I powiem tak ze kiedy naprawdę podejmuje się decyzje bycia z kimś o dużej różnicy wieku, nic nie powinno stać na tej przeszkodzie, aby to pielęgnować te wszystkie uczucia wszystkie zasady, które są i powinny być w świadomości partnerów, małżonków. Owego czasu widziałem badania nie pamiętam dokładnie w jakim to było czasopiśmie  że kobiety są szczęśliwsze ze starszymi partnerami płci męskiej niż na odwrót. Teoria głosiła i zapewne nadal to głosi , że z perspektywy ewolucyjnej kobiety są bardziej cenione za swój wygląd, który jak się uważa, zmniejsza się wraz z wiekiem, podczas gdy mężczyźni są bardziej cenieni ze względu na ich zasoby intelektualne, opiekuńcze, uczuciowe, które zwykle zwiększają się wraz z wiekiem.

Tak więc, jeśli jest się w związku z osobą starszą lub młodszą , nie powinny przychodzić czarne myśli i martwić się. Bo najważniejsze są uczucia, wzajemny szacunek. A jeśli związek i w związku są te wszystkie zachowane składniki począwszy od uczucia zrozumienia i szacunku to sukces gwarantowany i szczęście na wiele wiele lat.

I jeszcze raz przypominam i proszę pamiętać ze ostatecznymi jedynymi osobami, które mają znaczenie w związku, jest partner, partnerka, mąż, małżonka.  Bo związek należy do partnerów małżonków.

Co drodzy przyjaciele myślicie , że wiek naprawdę może określić sukces lub porażkę życiową związku.

Proszę tez byście  podzielili się z radiem Soir swoją opinią.

Szczerze życzę wszystkiego najlepszego w życiu i miłości, w takich związkach

Radio Soir rozmyślenia radiowe

 

Oto list pozwoliłem sobie na kilka słów i pytanie

podpisany Wioletta 41 lat Kraków

ODPOWIEDZ

Obiecałem ze odpowiem poprosiłem o dwa dni. Ale poświeciłem dzisiejszy dzień i wieczór analizując. By swoje myśli przekazać. Czy właściwe nie mnie oceniać.

Dużo pracy i czasu ale co nie robi się dla dobra drugiego człowieka.

Pisze do Pana Panie Andrzeju z wielkim bólem i prośbą jak to naprawić w moim związku zdradę. Zdradziłam męża i nie mogę sobie poradzić psychicznie. Pani Wioletta opisała właściwie całe swoje życie. Dziękuje za zaufanie i wielką odwagę za taką szczera treść słowa bardzo na mnie zadziała. Piszesz ze łzami w oczach opisujesz i pytasz ze zdradziłaś męża, i czy jest jakaś nadzieja na uratowanie jeszcze związku.

A więc zwróciłaś Wioletko się o tą pomoc to wsparcie do mnie do radia Soir . Jak piszesz ze żałujesz tego co zrobiłaś ze zdradziłaś, ale piszesz a ja cytuje twoje słowa ze najbardziej szaloną rzeczą jest to, że byłaś szczęśliwa z mężem.  Byliście jak wynika z listu w bardzo dobrych stosunkach a mimo to wciąż zdradzałaś.  A teraz chcesz więcej, pragniesz poukładać z powrotem i wyrzucić z pamięci te zdrady. Meczą cie myśli i sumienie. Zapewne chciałbyś cofnąć czas i te czyny co zrobiłaś. Mówisz a właściwie piszesz ze nawet nie wiesz, dlaczego to zrobiłaś. No właśnie skoro kochasz męża i byłaś szczęśliwa. To jest wielka zagadka dla mnie także. Myślę ze dobrobyt sprawia także czasami szczęśliwi ludzie oszukują i zdradzają. Ale Czy tak są naprawdę szczęśliwi. I zastanawiam się szukając odpowiedzi i słowa odpowiedniego ze zrozumieniem to czy niewierność jest kiedykolwiek usprawiedliwiona.

Przecież partnerstwo, małżeństwo takie związki postrzegamy jako fortecę szczęścia, a jeśli doszło do zdrady , to oznacza to, że coś w związku było nie tak ze te trybiki zaczęły trzaskać . I zacząłem analizować to co napisałaś że byłaś szczęśliwa w swoim związku a pomimo tego, zdradziłaś. Czy na pewno byłaś naprawdę szczęśliwa. W wielu takich przypadkach czytam na grupach FB posty osób ( to kopalnia wiedzy tylko trzeba to zanalizować), i widzę zdania że dane osoby przymykają oczy na problemy i źródła stresu jaki towarzyszy w związkach, i tak naprawdę pozwalali i pozwalają sobie na życie w fałszywej rzeczywistości. Innymi słowy, często zaprzeczają sami sobie , że nie byli w 100% szczęśliwi w swoim małżeństwie, partnerstwie. Takie myślenie oszukiwanie siebie jest zwykle objawem znacznie głębszego problemu, dlatego bardzo ważne jest, abyś przeanalizowała naprawdę tak szczerze i wewnętrznie , czy twoje potrzeby zostały naprawdę zaspokojone w twoim małżeństwie.

Czy czułaś się zaniedbana przez swojego męża. To bardzo ważne.
Czy przymykałaś w pewnym sensie oczy na problemy, których doświadczało wasze małżeństwo. I czy twój mąż zignorował lub ignoruje twoje problemy, waszym związku podczas rozmów i wspólnego życia.
A może żyłaś i nadal ciągle żyjesz w fałszywym poczuciu tej wspólnej waszej w związku rzeczywistości.

Bardzo to ważne jest Wioletko , abyś zastanowiła się nad tymi kwestiami i zadała sobie te pytania a odpowiedz mimo mojej będziesz tez miała osobistą własną płynącą z serca i sumienia.  Ja rozumiem i Wiem, że to nie są łatwe pytania, ale im więcej informacji będziesz miała, tym łatwiej będzie Ci droga koleżanko zdefiniować odpowiednie rozwiązania oraz zachowanie, na pewno myślisz i te myśli potęgują gdy przychodzą ze Zdradziłaś męża ". Ale musisz pamiętać, ze w kryzysie jest także pewna choć nikła ale zawsze szansa.  Analizując swoje zachowanie powinnaś ponownie, upewnienic się, czy jesteś naprawdę szczęśliwym i satysfakcjonującym małżeństwie. W takiej sytuacji musisz ponownie odbudować własne wartości i relacje aby to się nigdy więcej nie powtórzyło. A jeśli po własnej analizie uznasz ze nie byłeś naprawdę szczęśliwa, musisz pomyśleć o tym, co możesz zrobić, aby odbudować zdrowy i trwały związek by to szczęście i radość w związku zaistniało I muszę Ci powiedzieć ze  będziesz musiała popracować nad odbudową własnej empatii i umiejętności tych komunikacyjnych z mężem, które pozwolą Ci odnosić się do męża we właściwy sposób.

A co, jeśli szczerze Wioletko odpowiesz sama sobie ze byłaś i jesteś nadal naprawdę szczęśliwa, A będzie i jest zastanawiające dlaczego zdradzałaś swojego męża. Co w takim przypadku się stało. Ja wiem a i psychologia to potwierdza ze wiele razy szczęśliwa osoba oszukuje, ponieważ jest to zakorzenione w jej niższej naturze lub jest to związane z jej niepewnością. Społeczeństwo uczy nas również, że czasami dobrze jest rozejrzeć się i zobaczyć, co jeszcze można doświadczyć. To sprawia, że myślimy, że romans z inną osobą jest w porządku, ale jeśli naprawdę kochasz małżonka lub jeśli nie dasz się przyłapać. Kiedy widzisz to w ten sposób, wygląda to śmiesznie, ale jeśli naprawdę o tym myślisz, często jest to głęboko zakorzeniona idea, którą media wpajają nam, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Żyjemy przecież w społeczeństwie konsumenckim, w którym zawsze uczymy się chcieć więcej, potrzebować więcej i nigdy zazwyczaj i za małymi wyjątkami nie być usatysfakcjonowanym. Czyż nieprawda. Może będą osoby które mojej myśli zaprzeczą. Ale takie rzeczy czy sytuacje mogą stać się bardzo podstępne. Tak bardzo, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że działamy w ten nie właściwy sposób.

Wioletko tak czy inaczej jesteście w związku już 10 lat i szczęście można znaleźć i powinno się je znaleźć w małżeństwie z ukochaną osobą. Możesz być spełniona i szczęśliwa bez konieczności zdradzania i tego oszukiwania męża i siebie. Ale tez warto wziosc pod uwagę i też pamiętać, że czasami dobrzy ludzie popełniają złe błędy. Wszyscy jesteśmy istotami ludzkimi i czasami nawet najlepsi z nas tracą osąd i kontrole nad sobą i mogą zrobić coś niezwykle niegodnego .

Tak naprawdę powiedziawszy , niewierność to wielka sprawa. I powiem Ci bez ogródek ze  Zdradzanie męża nie jest w porządku i nie powinno się to powtórzyć. Na szczęście już to rozumiesz jak napisałaś i robisz wszystko, co w twojej mocy, aby znaleźć informacje , jak to naprawić. Dlatego napisałaś do radia Soir. DZIĘKUJE. Cóż mogę Ci powiedzieć na tym etapie ze bardzo ważne jest, abyś wykorzystała tę sytuację jako okazję do rozwoju i wprowadzenia w związek dużo zaangażowania, aby to się nigdy nie powtórzyło. Wiem ze w takiej sytuacji łatwo jest czuć się zdenerwowanym i rozczarowanym sobą, ale znowu nie pozwól, aby ten błąd cię definiował w niewłaściwy sposób i zachowanie. Ostatecznie wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy błędy. Teraz ważne jest i będzie, abyś potraktowała to jako cenną lekcję i zaczęła koncentrować się na dobrych rozwiązaniach!

Po takim romansie i zdradzie musisz uporać się ze stresem który ZAPEWNE POTEGUJE . Bo Twój mąż będzie miał dużo emocji, kiedy dowie się, że byłeś mu niewierna. Często takie reakcje obejmują kłótnie, ostre słowa i wiele negatywnych opinii w stosunku do Ciebie i Twojego zachowania będzie I BEDZIESZ MUSIAŁA WYSŁUCHAĆ I Z TYM SIĘ ZMIERZYĆ. Może się okazać, że twój mąż będzie tak bardzo zraniony, że będzie chciał zmusić cię do pewnych wyrzeczeń za to, co zrobiłeś przez długi czas, a to może być bardzo wyczerpujące w związku dla was obojga. A oprócz tego będziesz musiała uporać się z poczuciem winy i wyrzutami sumienia oraz niemożnością cofnięcia tego, co się stało. Tak to co się stało Nie mówię Ci tego wszystkiego, aby zniechęcić. Chcę tylko, żebyś zrozumiała, że to zajmie dużo pracy i czasu .

Ale aby pomóc mężowi wyleczyć się po twoim romansie,zdradzie jeśli oczywiście taka pomoc będzie potrzebował lub chciał to takim pierwszym krokiem jest zapomnienie, wiem ze to trudne ALE REALNE. Ale musisz być w stanie i powinnaś wziąć odpowiedzialność za to, co się stało, a następnie zobowiązać się do naprawienia tych wszystkich niedoskonałości z twojej strony tej zdrady FIZYCZNEJ . I podjąć to działania, aby usunąć to poczucie w sobie winy. Nie łatwe to będzie z myśli usunąć ale z czasem możliwe. Mogę ci tez powiedzieć, że zastanawiasz się i będziesz myślała I PRZYPOMINAŁA SOBIE ze Zdradziłaś męża, co teraz  i jeśli będziesz bierna w tej całej sprawie i będziesz miała tylko nadzieję, że wszystko samo się naprawi ułoży , będziesz bardzo rozczarowana. Podobnie, jeśli pozwolisz, by poczucie winy cię tak bardzo sparaliżowało, to twojemu mężowi będzie bardzo ciężko zaufać ci droga Wioletko ponownie. Więc jeśli ciągle będziesz obwiniać siebie i pogrążać się w tej rozpaczy,(bo stało się i czasu nie cofniesz) i jeśli ciągle będziesz wspominała o tym, co się stało i jak bardzo Ci z tego powodu przykro, będziesz przypominać te słowa swojemu mężowi. Rezultat będzie taki, że pogniewacie się i pałać niecichą do siebie będziecie.

I powiem Ci ze z mojej życiowej obserwacji wynika ze kiedy  następuje zdrada , to  jest ciągłe przepraszanie lub oczekiwanie, że mąż po prostu zapomni o tym romansie i zdradzie. Tak tez wiele osób myśli ze gdy tylko przeproszą to wszystko pójdzie w zapomnienie. Ale musisz zrozumieć ten fakt, że popełniłaś błąd, to nie oznacza, że twój małżonek będzie gotowy ponownie ci zaufać natychmiast. To zajmie dużo czasu i cierpliwości z jego strony ale także w oczekiwaniu na to zaufanie z twojej strony. Będziesz martwić się, że ci nie wybaczy. Ale zamiast takich myśli to proszę skup się na tym, co musisz zrobić, aby naprawdę Ci wybaczył.

Uważam jeśli mogę Ci doradzić pierwszą rzeczą, o której musimy pamiętać po zdradzie męża, jest empatia. Będziesz potrzebowała bardzo dużo takiej prawdziwej empatii w sobie by okazywać. I tutaj nie chodzi o Ciebie Wioletko ale o Twojego męża  chodzi o to, co on czuje czy będzie czuł. Jak już powyżej napisałem , będą chwile, w których będziesz mieć bardzo niewygodne i stresujące rozmowy, ale jeśli pamiętasz, że dążysz do celu, jakim jest to uzdrowienie małżeństwa, znacznie łatwiej będzie prowadzić szczere rozmowy.

. Upewnij się, przed rozmowa czy zachowasz cierpliwości spokój żadnych emocji negatywnych . Ale  musisz także we właściwy sposób zweryfikować jego zachowanie , jak on się czuje i reagować będzie. Znasz męża skoro związek trwa 10 lat.

 Oboje musicie zrozumieć cel rozmowy ale takiej szczerej rozmowy. Bo kiedy podejmiesz decyzję o walce o swoje małżeństwo, możesz poczuć przypływ podniecenia na myśl o zaproszeniu do takiej rozmowy . Po prostu przypominaj sobie, że to normalne, że będzie to trudne, i po prostu rób te małe rzeczy, do których się zobowiązałeś każdego dnia. To wybór, którego musisz aktywnie dokonywać każdego dnia. Obudź się rano i powtórz sobie: Jest to dla mnie okazja, aby uczynić moje małżeństwo lepszym niż kiedykolwiek i zamierzam to zrobić naprawić wszystkie błędy. Może to brzmi mało zachęcająco ale wzmacnia i bądź konsekwentna w tej walce o swoje małżeństwo.

 Na pewno zrozumiałaś moje słowa to pozwolę sobie powtórzyć , proces naprawiania małżeństwa po zdradzie zajmie Ci dużo czasu. Oznacza to, że będziesz musiała dotrzymywać obietnic, które złożysz mężowi. Jeśli zauważy, że nie jesteś konsekwentna w swoich wysiłkach, aby naprawić szkody jakie wyrządziłaś w związku , stracisz na zawsze wiarygodność, a to bardzo, bardzo szybko rozpadnie się związek.

Jeśli twój mąż zobaczy, że zaczynasz nieco odrzucać lub nie dotrzymywać tych obietnic, które złożysz mu, aby wrócić na właściwe tory, uzna to za wielki fałsz z twojej strony . Dlatego tak ważna jest empatia - pomaga pamiętać, dlatego trzeba być konsekwentnym.

Konsekwencja oznacza ze będzie w twoim przypadku również odcięcie się od potencjalnych czynników rozpraszających i zapewnienie mężowi dostępu do rzeczy, których potrzebuje i chciałby zobaczyć chociażby telefon SMS, kontakty czy FB i messengera, aby czuć się bezpiecznie. Musisz zwracać uwagę na swoje działania, to, co robisz i co możesz robić lepiej każdego dnia. Konsekwencja jest niezbędna w twoim procesie, ponieważ zaufanie twojego męża zostało przez Ciebie nadszarpnięte i to bardzo . Chodzi o to, byś robiła małe kroki i każdego dnia wykonywała te małe kroczki , które pomogą Ci osiągnąć cel ze spojenia twojego małżeństwa

I co ważne musisz autentycznie być sobą nie udawać nie grac a być sobą szczerą. Jeśli zaczniesz udawać, twój mąż nie tylko to poczuje, ale będzie miał do ciebie wielki żal. Jeśli będziesz sobą, znacznie łatwiej będzie mu czuć się bezpiecznie w związku, a to ułatwi mu obniżenie tej czujności która w nim powstała. Wspominam o tym, ponieważ bycie sobą może być bardzo trudne, gdy czujesz się winna z powodu tego, co zrobiłaś. W niektórych przypadkach w wyniku swoich działań naprawczych możesz czuć się tak odłączona od swojego prawdziwego ja, że naturalne zachowanie staje się dla ciebie wyzwaniem. Takie dopracowane negatywne emocje, abyś mogla widzieć wszystko wyraźnie, może zająć trochę czasu, dlatego tak ważne jest, aby poświęcić trochę czasu, aby zrobić to dobrze. Tylko upewnij się, że nie próbujesz być kimś innym lub tym, kim myślisz, że twój mąż chce, żebyś była.

Wioletko pamiętaj miej empatię, miej skruchę, bądź konsekwentna, ale bądź zawsze sobą. W przeciwnym razie twój mąż będzie miał problemy z rozpoznaniem cię i ponownym zaufaniem co nie ułatwi tego procesu uzdrawiania waszego związku i tej bliskości. Jeśli tylko będziesz sobą to ponownie zaufanie będziesz odbudowywała, a twoje przeprosiny będą o wiele mocniejsze i szczere. Jedną ważną także z rzeczy, które chce ci powiedzieć jest to, że prawdziwe przeprosiny złożone w chwili bliskości mogą mieć duże znaczenie. Nie chodzi o przepraszanie męża , kiedy będziesz gotowa ale chodzi o przeproszenie męża , kiedy jest twój mąż gotowy, kiedy jego ten mury już runie ta złość i pewna obojętność , kiedy rozpozna, że podejmujesz naprawdę szczere pozytywne działania, aby wszystko naprawić w związku . Ważne jest również to Wioletko , aby Twój mąż rozumiał i wierzył, i uwierzył a także był przekonany na milion procent że naprawdę Ci na nim zależy, a nie tylko na ocalenie siebie. Bywa także często ze względów materialnych czy mieszkaniowych itd.

Kiedy zobaczy, że jesteś taka prawdziwa szczera autentyczna i że konsekwentnie jesteś tą kobietą, w której się zakochał, to wierz mi ze pomoże mu to zapomnieć, wybaczyć tej zdrady( chociaż znam przypadki ze nastąpiło rozstanie i rozwód) i ponownie będziecie szczęśliwi radośni w pełnej okrasie miłości. Tego z całego serca życzę

Nic więcej tylko tyle i aż tyle. Ale czy dobrze czy właściwe moje myśli i rozumowanie.??. To się okażę

Radio Soir rozmyślenia radiowe.

Dlaczego ludzie uprawiają i jest tak ważny seks

Po stokroć Serdecznie Witamy Wszystkich, słuchaczy Radia Soir i rozmyśleń radiowych którzy się zatrzymają i czytają te artykuły . Gdyż nasze strony są taką przestrzenią i przejawem dyskusji na różne tematy życia codziennego . Miejsce, w którym wszyscy mogą czytać zastanawiać się, uczyć się poprzez doświadczenia życiowe piszących i czytających , wzrastać i celebrować także własnym słowem gdzie zawsze zapraszamy..  Takim miejsce, w którym wychodzimy z serca w inspiracji dla wszystkich.

Zainspirowały mnie pytania Pań . Szczególnie trzy Panie napisały i odniosły się dość krytycznie na temat seksu. Nie mnie jest krytykować slow owych Pan które są już wieku powyżej no 70+. Ja oczywiście rozumie doskonale pytanie i krytycyzm. (Ale dla wielu także młodych osób to pytanie nie brzmi zachęcająco). Wiek robi jednak duże znaczenie drogie Panie, myślę ze 30, 40, 50 lat wstecz Pan stosunek byłby inny i pytanie także . A oto pytanie za znacznikiem rozkazujący. Cytuje dokładnie. Po co ludzie uprawiają seks jeszcze edukacja. Więcej czasu poświecili by pracy z której byłby pożytek. Zapominają o modlitwie.

Radio Soir. Drogie i zacne Panie seniorki Adela, Krystyna, Helena ( gdyż tak się przedstawiły) odpowiadają na tak postawione pytanie. PRZEPRASZAM ZE Panie długo musiały czekać na moja myśl, odpowiedź dotycząca tego pytania. Rozumie także ze obecnie motywy seksualne wykraczają daleko poza miłość, przyjemność i rodzenie dzieci. Ale to nie tylko, muszę zaznaczyć że od zarania świata takie sytuacje były są i będą. Ale także jak tylko pogoda będzie sprzyjająca to warto iść drogie Panie na spacer do parku nawiązać kontakt a może zaprzyjaźnić się z dużo młodszymi osobami i porozmawiać po prostu zapytać dlaczego uprawiają  seks .Gdyby moje wynurzenia i spostrzeżenia nie były satysfakcjonujące dla Pań. Może by Panią odpowiedzieli ze od przyjemności do prokreacji. Bo motywacją seksualna się zmienia. Rozmawiając z wieloma osobami wieku 30+,40+,50+ twierdzą ze znacznie więcej jest obecnie powodów do podjęcia aktywności seksualnej niż w przeszłości 30 czy 40 czy 50 lat wstecz. I zgadzam się. Uważam ze robi się to częściej. Jest to taki wyraźny nie zaprzeczany kontrast w stosunku do założeń tych historycznych, które przytaczały tylko takie motywy seksualne, by rodzić dzieci, i zadowalać męża lub partnera. Obecnie wydaje się, że zachowania seksualne nabrały wielu różnych znaczeń psychologicznych, społecznych, kulturowych, a nawet religijnych szanowne Panie. Zadając mi takie pytanie mógłbym w odpowiedzi Panią zadać i zapytać , dlaczego jemy spożywamy pokarm tak dla przykładu !!!. No właśnie dlaczego jemy, spożywamy pokarm. Ale odpowiadając na takie pytanie podaje Panią powody dla których ludzie uprawiają seks. A jest ich dość dużo wymienię tak częściowo jeden z takich powodów to przyjemność, odprężenie, ciekawość seksualna. Ale jest także powód oparty na celu takim jak urodzić dziecko lub po prostu z zemsty partnerowi/ce ale drogie Panie jest tez powód ważny emocjonalny jak miłość w partnerstwie, małżeństwie a mogę jeszcze założyć ze z wdzięczności. Ale jest tez bardzo ważny aspekt który powoduje także z niepewności  aby zwiększyć poczucie własnej wartości, powstrzymać partnera/kę przed szukaniem seksu w innym miejscu z inna osobą by nie doszło do zdrady lub poczuciem także obowiązku lub presji (na przykład partner/ka który nalega na seks)

Powiem Panią tak ze , mężczyźni szukają seksu, ponieważ lubią to uczucie tak jak kobiety. A kobiety, chociaż mogą również czerpać i czerpią przyjemność , są na ogół bardziej zainteresowane wzmocnieniem relacji, jakie oferuje seks. Czyżby Panie seniorki nie wiedziały przeżywszy tyle lat. Dziwne. Wiele osób seks traktuje wie wiórczo koncentrując się tylko i wyłącznie na ciele i ma to takie zachowanie by tylko zaspakajać się fizycznie i  nie przejmują się emocjami swojego partnera/ki. Uważam to za nie stosowne ale tak się dzieje.

A drogie Panie seniorki Seks skoncentrowany na osobie występuje wtedy, gdy uprawia się seks, aby nawiązać kontakt z drugą osobą. Wówczas dba się o emocje i związek.

I wiadomym jest i Panie przeżywszy wiele lat powinny wiedzieć ze mężczyźni często zaczynają skupiać się na ciele. Ale to się zmienia z wiekiem i z dojrzewaniem . Kiedy mężczyźni osiągają 40, 50 i 60 lat, to związek staje się bardzo ważny i zachowanie się zmienia fundamentalnie.

I powinny Panie seniorki tez wiedzieć przeżywszy tyle lat ze z czasem kobiety stają się bardziej podobne do mężczyzn, ponieważ często na wczesnym etapie seks polega na inicjowaniu, rozwijaniu, wzmacnianiu i utrzymywaniu związków , ale w długotrwałym związku można tak naprawdę skupiać się na przyjemności.

Dlatego drogie Panie warto dyskutować wymieniać myśli prowadzić edukacje

Bo taka wiedza może poprawić tylko życie seksualne w partnerstwie małżeństwie. Gdyż zrozumienie tych różnic i motywacji jest bardzo ważne. Bo pomaga nam zrozumieć, co dzieje się w związku gdy pojawia się problem seksualny  czy zachodzi taka potrzeba leczyć takowe zaburzenia.

Ale gdyby Panie chciały wiedzieć to aktywność seksualna w wieku 70, 80 + lat jest na wysokim poziomie i takie osoby powyższym wieku uprawiają więcej seksu, niż mogłoby się wydawać. Spośród wszystkich aktywnych seksualnie starszych seniorów to 45 procent przyznaje, że uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu. Co więcej, co najmniej połowa mężczyzn i kobiet stwierdza, że ich związki są bardzo szczęśliwe.  Nie powinno dać się zwieść i nie zniechęcać się mimo tego pytania i sugestii jakie Panie zadały i wyraziły .To tylko i mit, drogie Panie seniorki który został obalony. I powtórzę jeszcze raz ze prawda jest taka, że wiele osób cieszy się zdrowym życiem seksualnym przez całe swoje złote lata .  Bo powstaje bardziej dojrzałe spojrzenie na intymność  i przychodzi z wiekiem, . Uścisk, pocałunek, a nawet trzymanie się za ręce jest bardzo przyjemne i właściwe w każdym wieku. I sam seks również jest bardziej namiętny i komfortowy, nawet gdy znika lub zniknie już żądza młodości a następują lata bardzo dojrzale wieku senioralnym. To aż tyle i tylko tyle, myślę ze odczytają Panie to z wielkim zrozumieniem bo i dotyczy to tez mężczyzn, partnerów.

Radio Soir rozmyślenia radiowe

Są sny, które odtwarzają świat każdej nocy i pozwalają na głębszą esencje wyobraźni.

WIELE OSOB PISZE DO RADIA SOIR NA TEMAT PRZEMECZENIA Z POWODU BRAKU SNU. MYSLE ZE MIMO PANDEMII I KWARANTANY TO CZUJE SIĘ ZMECZENIE takie znużenie często bombardowaniem mózgu nagminnie informacjami na temat COVIDU a także z różnych powodów osobistych. To duża rzesza osób ma z tym problem. Nie omieszkam potwierdzić ze ja także. Czytam także na grupach chociażby Opiekunek osób starszych które pracują u rodzin na terenie Niemiec ale całej Europy. Piszą ze budzone są bywa parokrotnie przez podopiecznego czy podopieczną w ciągu nocy a POZNIEJ CZUJĄ TO POTFORNE ZMECZENIE w ciągu dnia. Ciężka to praca i wyczerpująca ten kto nie pracował w tej branży nawet nie potrafi tego zrozumieć ile trzeba mieć empatii zrozumienia i tej cierpliwości.

Mam bardzo serdeczne kolegę lekarza gdzie zostałem zaproszony więc była okazja by dwie pieczenie upiec przy jednym ogniu jak to się mawia a rozmawialiśmy przy tej małej czarnej tradycyjnej kawie o korzyściach wynikających z dobrego snu.

Jak zaznaczył w przeszłości sen był często ignorowany przez lekarzy i otoczony takimi mitami. Obecnie zaczyna się rozumieć znaczenie snu dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Przy okazji tego spotkania i rozmowy Dowiedziałem się na przykład, że kiedy ludzie śpią mniej niż 6 do 7 godzin każdej nocy, są bardziej narażeni na rozwój różnych chorób. 

Jak powiedział Andrzeju sen utrzymuje serce w zdrowiu.

Bo ataki serca  i udary częściej występują we wczesnych godzinach porannych, co może wynikać ze sposobu, w jaki sen oddziałuje na naczynia krwionośne. Brak snu wiąże się z pogorszeniem ciśnienia krwi i cholesterolu, które są czynnikami ryzyka chorób serca no i także udaru.

Wiedział ze miałem zawał serca nie tak dawno więc wskazówka jedna została skierowana do mnie. Twoje serce będzie zdrowsze zaznaczył, jeśli będziesz spał od 7 do 9 godzin każdej ale to każdej nocy. Nic innego mi nie pozostało jak tylko dostosować się do zalecenia.

I co ważne sen może pomóc w zapobieganiu rakowi jak stwierdził.

A osoby pracujące na nocnej zmianie mają większe ryzyko zachorowania na raka piersi i okrężnicy. A melatonina, jak mi wytłumaczył to hormon, który reguluje cykl senu i czuwania, i ze chroni przed rakiem, ponieważ wydaje się hamować wzrost nowotworów.

A w sypialnia to oaza szczęścia, relaksu i wypoczynku powinno być ciemno i unikać używania elektroniki przed snem, aby pomóc swojemu organizmowi w wytwarzaniu potrzebnej melatoniny.

Także dobry i odpowiedni sen zmniejsza ten stres który chcąc nie chcąc na zawsze towarzyszy.

Bo kiedy nasze ciało nie ma snu, przechodzi w stan stresu.  Funkcje organizmu są w stanie podwyższonej gotowości, co powoduje nadciśnienie i produkcję hormonów stresu. Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu, a hormony stresu utrudniają zasypianie.

Wniosek nasuwa się kochani jeden by nauczyć się technik takich relaksacyjnych, aby przeciwdziałać skutkom stresu i szybciej zasypiać. Ja wiem ze w dobie dzisiejszych czasów łatwo powiedzieć a trudniej to realizować

I co bardzo ważne ze sen zmniejsza stan zapalny w organizmie.

Podwyższone hormony stresu spowodowane brakiem snu powodują wzrost stanu zapalnego w organizmie. Stwarza to większe ryzyko chorób związanych z sercem, a także raka i cukrzycy. Uważa , że stan zapalny powoduje pogorszenie stanu organizmu wraz z wiekiem oczywiście ale nie wyklucza ze 30 już latkowie odczuwają i zapadają na takie objawy chorobowe

Dobry sen w nocy dodaje  nam dużo energii i dodaje tej energii tyle  by następny dzień dał nam silę witalną. Kiedy budzimy się wypoczęciu , to z radością używamy tej energii, wychodząc z samego poranka byle jakim celu ale z radością i ta żywotnością.

I

byłem bardzo zaskoczony stwierdzeniem jak utwierdzał mnie ze sen poprawia pamięć.

Jak powiedział ma znajomych ze studiów którzy prowadza badania i nie do końca rozumieją, dlaczego śpimy i śnimy, ale odkryli, że sen odgrywa ważną rolę w procesie zwanym konsolidacją pamięci. Podczas snu nasze ciała mogą odpoczywać, ale mózg jest zajęty przetwarzaniem dnia, łączeniem zdarzeń, bodźców zmysłowych, uczuć i wspomnień.

Głęboki sen to dla mózgu bardzo ważny czas na tworzenie wspomnień i połączeń, a uzyskanie wysokiej jakości snu pomoże nam lepiej zapamiętać i przetworzyć rzeczy. Bardzo ciekawe.

A zaskoczony i to podwójnie zostałem jak stwierdził i poparł teorią ze sen może pomóc schudnąć. Cóż nie bywałego.

Bo osoby, które śpią krócej w nocy, częściej mają nadwagę lub otyłość. Uważa , że brak snu wpływa na równowagę hormonów w organizmie, które wpływają na apetyt.

A brak snu zaburza działanie hormonów greliny i leptyny , które regulują apetyt. Ale Ty nie musisz zwracając się do mnie schudnąć. Ale jeśli masz znajomych które mają nadwagę to możesz przekazać   że regularna odpowiednia ilość snu to ogromna część równania która powoduje schudnie nicie

I co bardzo ciekawe ze sen może zmniejszyć ryzyko depresji. Która teraz objawia się częściej żyjąc w pandemii na kwarantannie.

Gdyż sen wpływa na wiele substancji chemicznych w naszym ciele, w tym serotoninę. Osoby z niedoborem serotoniny są bardziej narażone na depresję. Możemy sami sobie pomóc w zapobieganiu depresji, upewniając się, że śpimy odpowiednio: od 7 do 9 godzin każdej nocy.

Dobry Andrzeju sen pomaga organizmowi w samodzielnej naprawie

Na pożegnanie powiedział zapamiętaj sen to czas na relaks, ale jest to również czas, w którym organizm ciężko pracuje, naprawiając szkody spowodowane stresem, promieniami ultrafioletowymi i innymi szkodliwymi czynnikami. A  Twoje komórki wytwarzają więcej białka podczas snu. Te cząsteczki białka tworzą budulec dla komórek, umożliwiając im naprawę uszkodzeń jakie powstają.

Podziękowałem bo to była treściwa i wartościowa rozmowa. I dziele się z wami kochani tymi informacjami. Kiedyś za dobrych czasów spotykaliśmy się bardzo często. Spędzając wiele czasu na wyjazdach turystycznych i wypoczynkowych. To był i nadal jest dla moich dzieci wujek. Prawdziwa przyjaźń nie gaśnie mimo upływu lat. On mógł liczyć na mnie a Ja na niego i tak pozostało.

Radi Soir rozmyślenia radiowe

Czy mógłby Pan napisać co myśli lub dlaczego kobiety partnerki udają swoim zachowaniem wprowadzając w błąd partnera podczas zbliżenia ze doznają rozkoszy.

Jestem czytelnikiem oraz słuchaczem radia pod wielkim wrażeniem Pana artykułów i spostrzeżeń jakie są publikowane. Mogę tylko podziękować za taką istotną wiedzę jaką Pan przekazuje. Może WYLEJE się NA MNIE DUZA FALA HEJTU. Więc proszę nie ujawniać moich danych do wiadomości tylko radia . Zadałem to pytanie bo jest w trzecim związku i powtarza się to w obecnym związku. Nie mogę zrozumieć ze brakuje szczerości w takich sytuacjach między partnerami. Na moje pytanie moja partnerka milczy nie dając żadnej odpowiedzi. Gdyby była zieloną gąską to rozumiałbym jej zachowanie ale jest wykształconą osobą zarządzającą firmą o europejskim standardzie.

JarekXXXXXX. Warszawa

Dziękuje Panie Jarku za te słowa . Zarzucił mi Pan ze mało piszę o mężczyznach. To prawda. Ale pisze o związkach partnerskich, małżeńskich i odpowiadam na pytania słuchaczy radia Soir oraz czytelników rozmyśleń radiowych. Takie pytanie które przez Pana zostało żadne jest bardzo a bardzo intymne wielu mężczyzn pisało już do radia o podobnej treści. Postaram się odpowiedzieć i zadowolić odpowiedzią. Czy będzie właściwa oceniać nie mnie. Dane to tajemnica dziennikarska. A pytanie Pana jest jak najbardziej tez zasadne bo tworzy Pan związek jak pisze ze szczerością. Myślę że Pana partnerką tez jest osobą szczera.

A pytanie Pana Jarka brzmi> Dlaczego Panie udają tą nie prawdziwą rozkosz podczas zbliżenia ? Ten brak rozkoszy odczytuje przez mowę ciałem Panie Andrzeju.

Radio Soir. Myślę ze prawda leży pośrodku Panie Jarku. Właście odpowiedział Pan sam sobie .Ale pozwoli Pan.

A to ze w nie których związkach partnerskich dzieje się taka zabawna farsa, która po prostu musi się po któreś tam sytuacji skończyć poprzez szczerą rozmowę to normalne i tak powinno być, gdyż tylko szczera rozmowa prowadzi do prawdy. Jeśli chodzi o mowę ciałem to trudno mi odpowiedzieć, z braku doświadczenia Panie Jarku mimo ze żyje na tym świecie dość długo.

Ale faktem, że większość kobiet udaje orgazm, nie jest wielką tajemnicą gdyż czytając różnorakie wywiady dyskusje same kobiety przyznają takie zjawisko w związkach . Ale także Panie Jarku, większość mężczyzn już to wie (oczywiście na pewnym poziomie intelektualnym), ale udają, żeby partnerka nie zorientowała się. Wiem ze nie powinno być takich zachowań a okazywana prawdziwość odczuć skoro są uczucia. Bywa także ze dla dobra związku w taki sposób się zachowują się kobiety. Tak mogę przypuszczać.

To tak naprawdę jest problem w świecie kobiet jak i mężczyzn muszę Panu powiedzieć. Bo się okazuje, ze kobiety odczuwają taki sam, jeśli nie większy, lęk przed seksualnością niż mężczyźni. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety instynktownie rozumieją, nie trzeba im tłumaczyć, że mężczyźni dążą do zadowolenia ich i szukają wszelkich wskazówek, by odnieść sukces w tym zakresie i na tym polu zbliżenia . Jest procent mężczyzn którzy uważają ze jeśli potrafią zadowolić swoją kobietę jak nikt inny, zostanie z nim lub udzieli mu pochwały takiej słownej. Błędne myślenie. Również myślą ze jeśli kobieta może zareagować na zaloty swojego mężczyzny dreszczami ekstazy i jękami falującej przyjemności, prawdopodobnie zostanie na dobre i na złe dni w związku. Także blednę myślenie mężczyzn. Bo to nie zależy w dużej mierze od takich tylko uniesień w związku partnerskim czy małżeńskim.

Musi Pan także zrozumieć , że mężczyźni i kobiety mają zwykle bardzo różne odruchy reakcji seksualnych, bywa ze kończą z wieloma jękami kolokwialnie mowiąć lub nie, a nie które są bardziej zachowania na pokaz niż szczera reakcja na ruchy mężczyzny, wynika to zazwyczaj zagazowania , bliskości, otwartości, zaufania z wielu aspektów stworzonych przez partnerów w związku tak mogę to najprościej sformułować.

Wiele jest kobiet, może nie większość, ze ma także taki strach, przed rozczarowaniem swojego mężczyznę, jeśli nie zareaguje na niego tak i trakcie , jak myśli, i jak tego oczekuje. Może to powodować u kobiet duży niepokój związany za angażowaniem co utrudnia szczere odczuwanie podczas bliskości , w dobre tego wydawaniu.

Pisze Pan ze


strony internetowe wykonał: www.internetowe.ovh.org
Słowa kluczowe: radio, internetowe radio