Internetowe radio SOIR - nadajemy 7 dni w tygodniu, od 1900 do 2300


 

Pozycje podczas snu

Wczorajsza publikacja na temat snów stała się taka mała lawiną pytań od stałych słuchaczy ale także tych o bardzo krótkim stażu w radiu Soir oraz w rozmyśleniach radiowych. I są pytania także o symbolice Czy spać razem czy osobno i w jakich pozycjach by być zadowolonymi oraz wypoczętymi o poranku. Weekend oraz deszczowa pogoda spowodowała ze wygospodarowałem troszkę czasu.

No cóż skoro pytania to i odpowiedz ale milo by było nie tylko dyskutować prywatnie poprzez emalia i messengera ale na forum. By wyrażać własną opinie.

Dziękuje za potwierdzenie mojej myśli w 90% o snach.

A więc

Radio Soir. Myślę także odnosząc się do pytania uważam ze nie musi mieć się partnera, aby dobrze się wyspać. A jeśli chce się dzielić wspólnie łóżko w sypialni ze swoim partnerem/ką,mężem/ małżonką to nie ma przeciw wskazań ku temu. To może i powinno być nawet bardzo dobre dla obojga. Według mnie są dwie strony medalu .A jeśli partner/ka przeszkadza zasnąć lub zakłóca sen, a chce się być jeden z partnerów znacznie bardziej zrelaksowany, to warto tez spać oddzielnie, jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na relax. Ale czy właściwy. Ale wybór należy oczywiście do partnerów czy małżonków. Ale tez bywa tak że partnerzy przyzwyczajeni do spania razem mogą doświadczyć reakcji stresowej, gdy partner jest nieobecny w łożu partnerskim czy małżeńskim.

I muszę stwierdzić ze jest kilka czynników, które mogą zakłócać nasz sen. Mianowicie głośny lub niespokojny partner może być receptą na złą noc (lub impulsem do snu rozwodowego). A jeszcze innym problemem, który może utrudniać odpoczynek, jest różnica temperatur w charakterach partnerów, małżonków. A bywa często ze niektórzy partnerzy, małżonkowie borykają się również z różnicami w harmonogramie pracy zmianowej lub zwyczajach często związanych z dobraniem się do łóżka, na przykład podczas oglądania telewizji w łóżku. Co jest często praktykowane. Ale niezależnie oczywiście od tego, czy jest się osobą samotną, czy w związku , dobry sen jest możliwy zawsze ale trzeba i powinno się przestrzegać powszechnych takiej higieny snu i tworzenia środowiska sprzyjającego ku temu spokojnemu snu. Który zabezpiecza spokój i obejmuje brak stresujących czynności przed snem, unikanie ekranów telefonu i telewizora na godzinę przed snem oraz utrzymywanie ciszy.

Odpowiadając na druga cześć pytania to myślę ze sposób, w jaki śpi się ze swoim partnerem/ką, ujawnia oznaki stanu związku no i pożycia seksualnego. Z rozmów które w różnych środowiskach się spotykam no a także w rozmowach bez tabu wynika że pozycja łyżeczka jest oznaką szczęśliwej pary z dobrym pożyciem seksualnym, ale spanie w plątaninie nóg i rąk może sygnalizować niezdrową współzależność

    A jak nie którzy twierdzą spać jeden za drugim, to związek prawdopodobnie jest w świetnym stanie rozumiejący się. Ale każda z tych pozycji udostępnionej na foto mówi coś o związku i które są drogowskazami na szczęśliwe połączenie, a które są oznakami kłopotów. A przecież język ciała podczas snu ujawnia wiele informacji na temat partnerów i ich nieświadomych zmysłów i do tego stopnia , co naprawdę myślimy o naszych partnerach.  Ale wracając do snu i wypoczynku są partnerzy , małżonkowie , które śpią oddzielnie i odwrócone od siebie. Ale chociaż może się to wydawać najmniej intymnym sposobem na wspólne spanie jest to w rzeczywistości jeden z najzdrowszych objawów związku podczas snu.

    Foto obrazuje wiele pozycji które są często wybierane wśród partnerów czy małżonków.. Pozycje podczas snu są pewnym znakiem intymności w związku.

    Cóż można więcej napisać.

    Życzę by każda z tych pozycji podczas snów była relaksem i zdrowym snem.

    Radio Soir -rozmyślenia radiowe.

 

 

SNY które NAS TRAPIĄ

Dzisiaj temat który bardzo związany jest z snem. Czytając listy, zwierzenia słuchaczy i czytelników na temat pandemii, zmęczenia i snów które tak wiele osób odczuwa i przezywa każdej nocy. Jak piszą czuja się bardzo zmęczeni. Pani Marysia napisała ze te sny to wielki koszmar gdzie pól dnia ma do d..y. Rozumie Panią Grzesiu pisząc opowiedział o śnie gdzie ciągle spada z dużej wysokości. Wielu słuchaczek i słuchaczy opisało te sny. Wymieniłem tylko dwóch innych przepraszam ze nie ująłem w nagłówku. Długo zastanawiałem się nad geneza snów. Ba rozmawiałem też jedną z Panią doktor dobrą znajomą na ten temat. Ale właściwej diagnozy nie dostałem. Powiedziała> Andrzeju nie wolno zabraniać nikomu śnic<. No cóż nie dałem za wygraną, gdyż tez mam jak każdy sny. Więc w każdej wolnej chwili analizowałem by z diagnozować, poszerzając moją wiedzy by ja przekazać rozmawiałem z wieloma osobami ich odczucia i połączyłem z moimi własnymi odczuciami. I o to>

Zastanawiałem się czym są te nasze sny i dlaczego tak często śnimy w różnych aspektach . I dochodzę do wniosku ze sny to nasze zmysłowe doświadczenia, które mają miejsce i doświadczamy ich podczas snu. We śnie widzimy obrazy, słyszymy dźwięki i odczuwamy fizyczne doznania. I także po przebudzeniu możesz pamiętać swoje sny lub nie  wyłącznie to zależy od nas samych

Sny to takie halucynacje, które pojawiają się podczas pewnych faz snu.

Kiedy nie śpimy , nasze myśli mają określoną logikę. Kiedy śpimy, nasz mózg jest nadal aktywny, ale nasze myśli lub sny często mają niewielki lub żaden sens. Może to być spowodowane tym, że ośrodki emocjonalne mózgu wywołują sny, a nie logika. To tak na mój powiedziałbym chłopskie rozumowanie. Czy logiczne to mogą potwierdzić lub zaprzeczyć profesorowie logiki.

I myślę ale czy właściwie. Że nasze sny mogą nam pomóc uporać się z własnymi emocjami, których doświadczamy, doświadczyliśmy w swoim życiu. Bo mózg przecież przekazuje nam że te same obszary które są aktywne zarówno podczas śnienia, jak i wtedy, gdy mamy do czynienia z niezwykle emocjonalnymi wydarzeniami jakie doznaliśmy lub doznajemy każdego dnia w różnych sytuacjach życiowych. A nasz mózg może również wykorzystywać nasze sny do sortowania informacji zebranych w ciągu całego dnia, decydując, które informacje są na tyle ważne, aby przechowywać je w pamięci długotrwałej, a które możemy wyrzucić z tego dysku pamięci mózgowej.

Można porównać to do naszej decyzji pracując na komputerze pisząc np. list które słowa, zdania zostawić a które wymazać.

I warto zastosować taki system własny drodzy przyjaciele radia Soir by samodzielna analizować własne sny.

Wystarczy mieć pod ręką   długopis i kartkę przy łóżku, aby zapisać swoje sny zaraz po przebudzeniu. I to zaraz po przebudzeniu to ważne !!!.

I z własnego doświadczenia i snów mogę stwierdzić ze pewne motywy ciągle pojawiają się w snach. Chociaż taki motyw snu latającego..... Jeśli czujemy, odczuwamy radość z latania we śnie, jedną z typowych interpretacji jest to, że czujemy powiew i poczucie wolności. A z drugiej strony niepokój związany z lotem może być powiązany z potrzebą ucieczki od czegoś w życiu czego jesteśmy nie zadowoleni.

Jeden ze słuchaczy napisał ze często ma sen iż spaceruje nago bez okrycia w miejscach publicznych> i dochodzę do wniosku ze odpowiedz może być jedna znalezienie się we śnie publicznie nago jest to, że coś w jego życiu sprawiło, że czuje się bardziej narażony lub bezbronny, niż byś chciał<. Czy właściwie to zdiagnozowałem czekam na odpowiedz.

Pan Antoni z Warszawy opisując swoją sen napisał ze bardzo często ma sen ze jest ściganym i budząc się jest tak bardzo zmęczony ze brakuje mu siły .

Panie Antoni z listów wynika ze nie tylko mam pan takie sny i To nie jeden najczęstszych koszmarów, których doświadczają osoby piszące do radia Soir . Nie wiem ale analizując odpowiedzią może tez być takie wyjaśnień, że boimy się czegoś lub kogoś w swoim życiu i chcemy uciec od tego, zamiast stawić temu czoła bezpośrednio, wyjaśnić i mieć satysfakcję . Nie wiem czy właściwa odpowiedz ale tak to sobie interpretuje.

W kilku listach znalazłem tez pytania oraz opis snu typu oszukiwani czego a mianowicie ze partner partnerce nie mówi prawdy. Małżonka mężowi mówi ze nie była na kawie. A okazuje się ze wolnej chwili z kolegą z pracy idzie na kawę do zaprzyjaźnionej kawiarenki trzymając się za rękę itd. Wiele różnych dywagacji w tych listach.

Trudno mi po analizie twierdzić, ale te sny w dużej mierze wiążą się z poczuciem niezadowolenia z jakiegoś aspektu życia lub w związku partnerskim czy małżeńskim. Możliwe jest również, że ten sen o takim motywie reprezentuje nierozwiązane problemy z poprzedniej niewiernością jeśli takowa była lub nawet jest. Odpowiedzieć i potwierdzić mogą osoby opisujące ten sen i piszące do radia Soir.

Także w jednym z listów od Pana imieniem Genek z Hamburga opisuje sen ze spóźnienie się na egzamin

Myślę ze sens tego snu o lęku jest przed testami i obejmuje takie odkrycie, że egzamin jest w innym języku lub że zamierzałeś rzucić kurs, ale nigdy tego nie zrobiłeś. Uważam także , że obraz takiego snu jest związany z poczuciem, że nie spełniasz oczekiwań w jakiejś dziedzinie swojego życia. Ale czy właściwie tak to odczytuje. Oczekuje ze Genek odpowie mi pisząc do radia Soir.

Beatka, Ola, Edyta, Józia oraz wiele Pan piszą ze miewają sny ze są na porodówkach jedna z Pani w samochodzie rodzi i następuje poczęcia inaczej mówiąc Rodzą. Taki sen dał mi dużo do myślenia

Myślę tez analizując te listy oraz słowa pisane w nich ze jeśli jesteście w ciąży lub rodzicie we śnie, może to odzwierciedlać obszar waszego życia, w którym doświadczacie nowych osiągnięć zawodowych i prywatnych z możliwości dużego rozwoju. Ludzie często mają taki sen, gdy są u progu wielkich osiągnięcia w pracy zawodowej na niwie partnerskiej czy małżeńskiej.

Bardzo dużo osób, ze nie sposób wymienić wszystkich opisywali ze w swoich snach są lub byli odwiedzanym przez kogoś, kto odszedł do wieczności. Długa to lista.

A takie sny związane z wizytami osób bliskich i nie tylko są zazwyczaj emocjonalnymi przeżyciami, ponieważ uważam ze takie spotkania często są bardzo realne. Rozmawiając owego czasu z osoba która doświadczała takich snów twierdziła że te sny są jednym ze sposobów dla niej , pozostawiając w jej podświadomość takie przetrawienie utraty kogoś bliskiego, kogo się kochało, kocha lub z kimś się długo przebywało. Potwierdzam jej spostrzeżenie.

Kończąc to uważam ze niektóre czynniki, które wpływają na nas, gdy nie śpimy, mogą również wpływać podczas snu i na nasze sny. Jednym z nich jest odżywianie a tak naprawdę nie ma drodzy słuchacze radio Soir oraz rozmyśleń radiowych niepodważalnych dowodów na to, że niektóre pokarmy prowadzą do gorszych lub lepszych snów. Ale jasne jest, że niektóre potrawy mogą przygotować grunt, abyśmy lepiej pamiętali swoje sny. Chociażby żywność o wysokiej zawartości węglowodanów może szybko dostarczyć energii. Ale po pewnym czasie mogą sprawić, że poczujemy się przygnębionymi. Wszystko, co wpływa na nasz nastrój na jawie, prawdopodobnie wpłynie również na nasz nieświadomy nastrój. I warto za pamiętać ze , im skuteczniej możemy odstresować się w ciągu dnia, tym mniejsze prawdopodobieństwo będzie , że przyniesiemy stres i niepokój do łóżka. To powinno ograniczyć koszmary i przerywany sen każdej nocy. Tego oczywiście wszystkim życzę.

Radio Soir rozmyślenia radiowe

Dlaczego partnerzy się oddalają od siebie

O to pytanie od wielu słuchaczek oraz płci brzydkiej( mężczyzn) i to co ciekawe w różnym wieku i o różnym stażu małżeńskim i partnerskim.

Pani Beata, Maria ,Dagmara, Dorota, Kazimierz, Janek , Stefan, przepraszam ze nie wymieniam innych.

Panie Andrzeju dlaczego, dlaczego partnerzy się oddalają od siebie tak szybko i często bez słowa wyjaśnienia.

Radio Soir. Tak się zastanawiałem i wracałem myślami do sytuacji jakie zauważałem w różnych okolicznościach także podczas rozmów prywatnych, czytaniu i rozważaniu postów na grupach oraz na antenie radia. By znaleźć odpowiedz na to ciekawe i ważne pytanie dla wielu związków partnerskich czy małżeńskich oraz singli. I dochodzę do wniosku ze partnerzy, małżonkowie oddalają się i zbyt szybko, odkochują jak jedna z pytających określiła. Ale uważam że w sercu tą miłość mają i tutaj jest wielki problem ze szybko zbyt szybko się poddają. Wypadało by znaleźć dobra receptę ale czy takowa jest, czy istnieje i czy jest uniwersalna ale myślę z doświadczenia życiowego ze powinno się poszukać w sobie takich myśli i słów które należało by zadać partnerowi/ce w kwestii takiego zdrowego związku o jakim marzycie i chcecie przeżyć wspólnie.

Oto moja rada dotycząca szczęśliwego związku. Czy właściwa , ocena należy do was drodzy słuchacze radia Soir oraz czytelnicy w rozmyśleniach radiowych.

Myślę ze widząc co się dzieje w związku z partnerem/ką. Było by rozsądne zapytać. Jak mogę Ci pomóc widząc to zatroskanie w oczach zachowaniu i sercu.

Jesteśmy tak pochłonięci życiem w dobie dzisiejszych czasów, że możemy nie kontaktować intuicyjnie się z partnerami w pewnych kwestiach oraz nie zauważać takich oznak które następują. Nie widzimy tej czasami niewidzialnej pracy która się wykonuje i tego zachowania. Często nasz partner/ka nie widzi ciężaru, który nosimy w sobie, że wszystko na pozór wygląda na łatwe życie. Ale co jakiś czas powinno się prosić o rozmowę znaleźć chwile wspólną dla siebie chociażby wieczorową porą i włączenie się w rozmowę, połączyć te wspólne myśli które mogą się okazać pomocą do zrozumienia pewnego zachowania, gdyż ta chwila może okazać się ze uznajemy , że widzimy tą niewidzialną pracę wykonywaną dla dobra związku jaki partnerzy dzielą wspólnie . Jeśli partner/ka nie chce pomocy,rozmowy i decyduję się zrobić to samodzielnie, przeżyć to sfrustrowanie to być może jest przytłoczony/a złymi negatywnymi myślami.

Warto tez się zastanowić co sprawia i co możemy sprawić, w jakich okoliczności partner/ka czuje ta miłość jak bardzo jest kochana/y.

Bo bywa w związkach ze sposób, w jaki okazuje się miłość, to często kończy się tym, jak lubi się ją otrzymywać, ale to niekoniecznie oznacza, że partner/ka lubi ją otrzymywać. Gdyż są skrajne lub zaszły skrajne sytuacje na tej niwie partnerskiej czy małżeńskiej. To, co chce się zrobić dla swojego partnera/ki, aby pokazać, że go/ja się kocha darzy wielka miłością, może w rzeczywistości nie oznaczać tej prawdziwej szczerej miłości. Tylko bardzo płytkie bez przekonania okazywanie.

Jeden partner może czuć miłość, otrzymując komplementy, inny może czuć się kochany, gdy druga osoba pomaga w pracach domowych, zrozumieniu, poczucia bezpieczeństwa itd drodzy przyjaciele.

 Warto także zadać sobie takie wewnętrzne pytanie z serca widząc co się dzieje i zastanowić się co można zrobić, aby potwierdzić, że w związku jest ta miłość między partnerami , że czują się dobrze ze sobą partnerzy w każdej sytuacji.

To takie potwierdzenie ma wielkie znaczenie, jak chociażby intymność która odgrywa w związku ważną rolę i czy jest walidacja między partnerami. Czasami wystarczy powiedzieć jednym słowem i gestem , ze nadal uważa się partnerkę/a, za bardzo atrakcyjną/go. To sygnał który potwierdza zachwyt partnerski w związku. Co jest takim potwierdzeniem miłość , uczuć.

Więc warto często łączyć się słowem i mieć emocjonalną intymność, nawet jeśli nie ma się czasu lub energii na cokolwiek innego po ciężko przepracowanym dniu. A taka świadomość, ze partner/ka jest bardzo atrakcyjna/y, utrzymuje ten ogień przy życiu w związku nawet w chwili pewnej wątpliwości.

I powinno się tez wiedzieć ze każdy z partnerów potrzebuje samotności a ile czasu chce mieć na tą przestrzeń i miejsca to zależy jak potrafi regenerować swoje myśli oraz sposób zachowania . I jest to wskazane gdyż zapobiega takiej oziębłości związku.

I jest zrozumiale ze są rzeczy i sytuacje , które działały w przeszłości, ale już nie działają obecnie ze zrozumiałych względów gdyż nieustannie partnerzy, małżonkowie rozwija się zarówno razem, jak i indywidualnie, więc szalone jest myślenie, że wszystko, co razem powiedzmy skonfigurujemy między partnerami, nie będzie wymagało odpowiednich zmian. Może to obejmować podział pracy w domu, która była z dziećmi , gdy dzieci były małe, ale teraz, gdy są w szkole, dorastają wszystko się nieznacznie zmienia i to normalne! Bo naprawdę zdrowy związek oznacza trudne rozmowy ,by wyrażać głośno i zrozumiale czego potrzebuje się wzajemnie w partnerstwie.  I wskazane jest ze powinno się zawsze zgodzić i znaleźć czas na przeprowadzenie takich zdrowych dyskusji, rozmów uzgadniając wiele nie domówień , by na końcu osiągnąć kompromis tak bardzo ważny w związkach gdyż życie niesie zawsze wiele niespodzianek których się nie uniknie.

Bo uważam i polecam ze kiedy w związku jest konflikt, to powinniśmy go rozwiązywać a partnerzy jak najlepiej współpracować, aby go rozwiązać bez krzyku wyzwisk, przemocy psychicznej czy fizycznej. I Znaleźć sposób na komunikację , którą można zakończyć pozytywnym rozwiązaniem, a nie psychicznymi ranami gdyż ma to kluczowe znaczenie dla dalszego zdrowego związku partnerskiego czy małżeńskiego. Oczywiście ze w każdym zazwyczaj związku istnieje taki czas ze nie ma zgody wspólnej myśli, ze partnerzy pary nie muszą się zgadzać przez cały czas, każdy z partnerów jest indywidualistą . Ale proszę wiedzieć ze istnieją też różne style argumentowania by osiągnąć kompromis nawet gdy mamy inny odmienny tok myślenia i charakteru . Niektórzy potrzebują więcej przestrzeni , a niektórzy od razu w to wkraczają i zapominają. I nie wszyscy potrafią czytać w myślach, więc ważne jest, aby otworzyć ten poziom rozmów komunikacyjnych z partnerem/ką. Zrozumienie siebie w takich sytuacjach ma wielkie znaczenie dla partnerów i wyznaczenie sobie czasu i odkrycie tych martwych punktów w związku może być początkiem naprawiania wielu przeszłych a i teraźniejszych urazów i naprawdę uwolnieniom partnerów, małżonków od urazy. To cudowny sposób za którym mimo wszystko kryje się miłość, bliskość tęsknota szacunek i zrozumienie!. I warto to zastosować.

Radio Soir rozmyślenia radiowe

 

 

Basia Katowice:Czy potrafimy dostrzec sygnały ostrzegawcze które nam pokazują, że już się oddalamy lub oddaliliśmy. Czy nasza intuicja potrafi to w porę dostrzec i nas właściwie poprowadzić.

Radio Soir. Droga Basiu z Katowic. Co tutaj dużo mówić chociaż temat jest i pytanie bardzo ciekawe i właściwe. Powiem tak każdy związek może być nie zdrowy Złe relacje nie ograniczają się tylko do małżeństw lub związków partnerskich ale do różnych środowisk. A szczególnie związek, który jest szkodliwy lub bardzo destrukcyjny dla dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego lub emocjonalnego, jest niezdrowy. Smutna prawda jest taka, że niezdrowe relacje rzadko stają się lepsze, zamiast tego pogarszają się stopniowo, pozostawiając blizny, po których trudno jest wyleczyć się. Są takie znaki ostrzegawcze, które intuicyjnie powinniśmy zauważać. A wiec wszystko, co sprawia, że czujesz się nieswojo lub boisz się, jest wyraźną oznaką. Jest oczywiste, że jeśli ktoś nadużywa alkoholu, związek będzie niezdrowy, ale istnieje wiele innych sygnałów ostrzegawczych, o których powinieneś wiedzieć. Jeśli widzisz którykolwiek z tych znaków, szybko powinno się zareagować.

Chociażby Agresywność w związku partnerskim czy małżeńskim.

Bo Każde agresywne zachowanie pod rożną postacią jest niezdrowe, a przemoc fizyczna to tylko jeden z rodzajów agresywnego zachowania. Każdy rodzaj siły fizycznej jest niezdrowy nie tylko uderzanie lub policzkowanie, ale także popychanie i chwytanie. Okrutne zachowanie podobnie jak przejawy gniewu, które obejmuje uderzanie, kopanie lub rzucanie przedmiotami.  A także gdy jeden partner postrzega partnerkę lub odwrotnie jako nierówną lub gorszą, zachodzi  pewna nierównowaga sił 

Często w relacji kontrolującej druga osoba oczekuje, że dostosujesz się do jej oczekiwań co do tego, jak powinnaś wyglądać i zachowywać się. Także mogą usprawiedliwiać swoje zachowanie twierdzeniem, że tylko próbują pomóc podjąć dobre decyzje lub że wiedzą, co jest dla najlepsze w związku, ale tak naprawdę nie chodzi o to, co jest najlepsze chodzi zazwyczaj o tą potrzebę pewnej kontroli takiej nie zdrowej kontroli nad partnerem czy partnerką.  I ta cholerna nie zdrowa zaborczość w związku, to zaborcze zachowanie takie typu dzierżawcze może przybrać formę zazdrości lub narzuconej izolacji. Powiadają takie osoby że po prostu tak bardzo kochają i martwią się o partnera, partnerkę, ale zaborczość droga Basiu to nie miłość, tylko brak zaufania to takie pewne prześladowanie. Dołożyć mogę jeszcze nieuczciwość bo w zdrowym związku nie ma miejsca na nieuczciwość. Nie tylko nieuczciwość jest z natury niesłuszna, ale także rozbija zaufanie między dwojgiem ludzi. Kłamstwa mogą być duże lub małe, przesadzone lub całkowicie sfabrykowane, często bez wyraźnego powodu. Są nieuczciwi z wielu powodów bo mogą próbować wyolbrzymiać własne znaczenie, wydostać się z kłopotów, skrzywdzić innych lub wywołać dramat. Powód jest nieistotny brak uczciwości i zaufania uniemożliwia zdrowy związek. To także co by nie powiedzieć do tyczy zachowanie nieodpowiedzialnych gdyż nieodpowiedzialne zachowanie może przybierać różne formy i może być najtrudniejsze do rozpoznania. W zdrowym związku partnerzy wspolnie biorą odpowiedzialność za własne decyzje i zaspokajają własne potrzeby..

 Zdrowy związek to związek oparty na zaufaniu, życzliwości, szacunku, zrozumieniu i hojności, który zapewnia wsparcie i zachętę. Niezdrowy związek to taki, w którym występuje przemoc, nieufność, okrucieństwo, brak odpowiedzialności, brak równowagi sił, obwinianie, manipulacja lub skrajna zazdrość. Brak rozwagi i szacunku w związku może spowodować katastrofalne skutki zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Uważać na takie zachowania , zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze myślę ze wszystko intuicja podpowie gdy takie znaki ostrzegawcze w zachowaniu się pojawią. Takim znakiem ze coś się złego dzieje to ze partnerzy nie pragną i nie czują już fizycznej intymności ze swoim partnerem.

Chociaż jak często podkreślam ze Seks to nie wszystko, ale jest głównym składnikiem związku, a jeśli to pragnienie zanika, to dużo oznaka ze związek miłość gaśnie i ostyga. A to bardzo źle wróży. 

Ponadto może nastał czas ze większość czasu spędzasz fizycznie i duchowo i funkcjonując jak osoba samotna.

To, jak bardzo jesteście oddzieleni w związku. Nie ma także tego kontaktu wzrokowego ani fizycznego chodzi oczywiście o poczucie więzi z partnerem.

A może przypomni sobie  kiedy ostatnio raz trzymaliście się za ręce lub przytulaliście się a może drażni już obecność partnera. A może tak naprawdę  unikacie się nawzajem.

Reasumując Basiu zapewne wiesz ze każdy ma tą intuicje która podpowiada poprzez te znaki ostrzegawcze . W szczególny sposób nie można oczekiwać, że partner/ka będzie potrafił/a czytać w myślach, w wyniku czego związek nigdy nie odniesie sukcesu, jeśli nie będziecie w stanie przekazać swoich myśli i uczuć. Zdolność do zdrowego wyrażania emocji partnerowi/ce jest ważna i wymaga zaufania. Jeśli czuje się , że nie można już wyrazić swoich szczerych uczuć, ponieważ partner/ka może krytykować lub ignorować, to jest to wyraźna wskazówka, że intuicja podpowiada ze to jest nie zdrowy związek i nadszedł czas, aby znaleźć najlepszą drogę i właściwe rozwiązanie napiętej sytuacji.   

Radio Soir- rozmyślenia radiowe

Mariola z Gdańska:Jestem seniorką czuje siłę i młodość. Czytam co Pan piszę i słucham radia . Czu bliskość intymna dotyczy seniorów?.Bo czytam o 30, 40, 50 tkach a gdzie seniorzy czy już im się nic nie należy?.

Przepraszam ze selektywnie odpowiadam na pytania. Niecierpliwi się Pani barakiem odpowiedzi z mojej strony. Co czynie dzisiaj odpowiadając.

Radio Soir. Proszę Pani dobre pytanie i powiem ze nikt nie jest stworzony do życia w pojedynkę. Ależ należy i proszę nadal czerpać tą przyjemność i odkrywać w sobie te pokłady intymności mimo wieku seniorskiego. Człowiek zawsze pragnie drugiego człowieka, z którym będzie mógł dzielić życie, przy którym poczuje się bezpieczny i szczęśliwy bez względu na wiek i tym bardziej jak ubywa latek.. I proszę zrozumieć ze gdy zmienia się nasze zdrowie, zmienia się także pewna intymność i seks. A od tego, jak lubimy, po sposób, w jaki to robimy oczywiście.

Droga szanowna Seniorko Mariolko powiem tak seks po 60-tce. Oficjalnie w Polsce nie występuje. To oczywiście z mojej strony daleko idące takie uproszczenie, ale nie mniej seks po 60-tce pozostaje jednym z mało wiodących tematów w Naszym Kraju w Polsce. Z wielu powodów. Myślę ze czytający doskonale wiedzą co mam na myśli.

Pamiętam audycje w jednej z rozgłośni gdzie padło takie sformułowanie 55-letnia staruszka. Prowadząca redaktor (może miała lat 31) kobieta dla tej Pani w wieku 55 lat była już staruszką. Więc to doskonała ilustracja tego, jak postrzegane są osoby 55+, 60+, nie mówiąc już o starszych seniorach. Przykre ale prawdziwe.

A powodem następnym - z niewiadomych przyczyn w Polsce osobom starszym (na przykład seniorom juz55+ odbiera się wiele praw, w tym prawo do szczęścia, przyjemności, rozkoszy, miłości, bliskości. I takie osoby w tym wieku obsadzane są w społecznych rolach (przez znajomych,rodzinę) babci i dziadka, emeryta, rencisty, samotnej staruszki w oknie, tudzież bywalców parkowej ławki. A gdy okazuje się, że rola kuracjusza sanatorium w mniejszym stopniu wiąże się z kąpielami w solankach, a w większym z bogatym życiem seksualnym, od razu stanowi to materiał do wskazywania palcem i oczywiście na wieczorne dyskusje lub posty na portalach lub wśród bliskich. Gdzie wielu czytających (zwłaszcza młodszych) odbierze z mieszanką takiego zaciekawienia, a także rozbawiania, oraz zażenowania. Jednym słowem uważają Ci młodsi ze to sensacja. 

I powiadają seks po 60-tce. Jaki seks po 60-tce. Babcia, Dziadek Oni mieliby to robić i to w jaki sposób. Niestety droga Mariolu nasza polska kultura przesiąknięta jest przez stereotyp aseksualizmu osób po 50. czy 60. roku życia i mimo zauważalnych zmian w obyczajowości, wiele jeszcze w tej materii musi się zmienić. I to bardzo musi się zmienić

A także jednym z powód ze faktycznie Polki i Polacy nie raz o życiu seksualnym zapominają na długo przed sześćdziesiątką ,zaznaczam ze nie wszystkich to dotyczy. I z racji wspomnianych stereotypów i  dlatego, że tak zostali wychowani i dlatego że czasu nie było, gdy dzieci rosły, dorastały i dlatego że sił i zdrowia nie starcza im obecnie. Niezwykle istotne bowiem jest, jeśli chodzi o seks po sześćdziesiątce, że Polacy są społeczeństwem generalnie bardziej schorowanym niż społeczeństwa zachodnie, no warto tez zasygnalizować ze większość Polek przeżywa dramat wieloletniego wdowieństwa. W ich przypadku seks w starszym wieku nie istnieje, bo po prostu nie mają go z kim uprawiać.

Obserwując sposób bycia i życia znanych osób to tak dla przykładu Sylvio w przypadku włoskiego premiera był rzeczą zupełnie naturalną i na porządku dziennym mogę tak określić, gdyby nie całość okoliczności słynnej i bulwersującej afery bunga bunga.

I czytając lekturę Ścieszkami po Europie zauważyłem ze jeszcze większą swobodą do seksu po sześćdziesiątce podchodzą Skandynawowie. W takich otwartych społeczeństwach skandynawskich seks po 60-tce nie jest w żaden sposób tematem tabu. Do tego stopnia, że przez Norwegię ponad 20 lat temu przetoczyła się rzeczowa i zupełnie dla Norwegów naturalna dyskusja na temat tego, w jaki sposób zaspokajać potrzeby seksualne pensjonariuszy domów starców nawet. I może sobie Pani Mariolo z łatwością wyobrazić, że w Polsce podobna dyskusja publiczna o seksie po 60-tce w ogóle nie miałaby prawa zaistnieć na szerszą skalę.

Ta intymność, bliskość powiem prosto seks 

po 60-tce a mimo to warto. TAK.

Uprawiać seks po 60-tce naprawdę warto, o czym doskonale wiedzą Ci, którzy to robią. Seks po sześćdziesiątce jest znakomity choćby ze względu na zdrowie fizyczne i psychiczne. Seks w starszym wieku pełni ważną rolę, jeśli chodzi o profilaktykę nowotworów jąder u mężczyzn i piersi u kobiet. Seks po 60-tce może być wspaniałym ćwiczeniem pozwalającym zachować sprawność taka ruchową starzejącego się już organizmu, wpływając na kondycję, wydolność, układ sercowo-naczyniowy. Seks po 60-tce to jednak przede wszystkim potężna dawka dobrych emocji niezbędnych w walce z depresją, apatią, mechanizmami wycofywania się z życia emocjonalnego, towarzyskiego, społecznego czy zawodowego

Tak jak napisałem - seks po 60-tce zderza się z falą stereotypów i wzorców kulturowych, które hamują te popędy bo nie wypada, bo ludzie w naszym wieku tego nie robią. Tak Konserwatywni znajomi twierdzą. Oczywiście z każdym miesiącem rokiem to się zmienia, czego najlepszym dowodem jest aktywność osób po 60-tce na portalach randkowych, portalach społecznościowych czy na wspomnianych turnusach sanatoryjnych.

W wielu przypadkach nie którym osobą na seks na ta bliskość i intymność po 60-tce nie starcza już sił i potencji. A winny temu jest  ogólny stan zdrowia seniorów, w tym rozwój chorób takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, nowotwory.

Z mojej obserwacji wynika a żyje troszkę na tym świecie i mam znajomych w różnym wieku a także słuchaczy radia którzy piszą. To uważam ze pary, które czują się komfortowo w kwestii swojej seksualności już 60+ i są przyzwyczajone do dobrego komunikowania się na ten temat, również poradzą sobie lepiej niż pary konserwatywne, które uważają, że wszystko powinno się wydarzyć w sposób naturalny i powinno być mało dyskusji. Jeśli para nie posługuje się słowami, aby omówić nowe możliwości lub czuje się zażenowana, aby przejść na nowe sposoby łączenia, mogą mieć więcej trudności. A więc bliskość intymność seks w późniejszym życiu wpływa również na to, ze ta bliskość była wystarczająco dobra na przestrzeni lat. Można za tym założyć, że w pewnym wieku powinno się zaakceptować taką samotność, jeśli jest się rozwiedziony lub owdowiały/a, a potrzeba intymności zmniejsza. Rozumie także , że dla kobiet starszy wiek to czas, w którym pochłania się dużo takich powieści romantycznych, a chęć łączenia się, ale być może w bardziej satysfakcjonującym związku, niż miało to miejsce w przeszłości, może być także dość silna. I jestem przekonany ze bliskość, intymność romans i seks są w rzeczywistości takie same w każdym wieku. Oczekiwanie, podniecenie, pragnienie zmysłowe i pragnienie fizycznej bliskości dotyczą etapu relacyjnego, a nie etapu życia o tym warto wiedzieć. Z pewnością dla niektórych, zwłaszcza jeśli ich najlepsze relacje zawiodły ich lub rzeczywiście były tak wyjątkowe, ponowna próba może być nieistotna. Jednak dla tych, którzy chcą ponownie partnerować tworzyć związek w późniejszym życiu, jest to przypomnienie, że siła życiowa do kochania i bycia kochanym, pożądanym jest fundamentalna w każdym wieku , a nie tylko dla młodych.

A więc mimo tego powtarzam seks po 60-tce wciąż powinien przynosić wiele radości, nie przekraczając przy tym oczywiście możliwości fizycznych. Istotne są pewne pozycje w łóżku - wygodne, a zwłaszcza nie forsownie się , ale zapewniające bliskość, a więc to, co najbardziej cenią sobie dojrzali partnerzy, małżonkowie.

Myślę ze wystarczająco odpowiedziałem poszerzając bardzo odpowiedz

Radio Soir-rozmyślenia radiowe

 

BLISKOŚĆ TWORZY MIŁOŚĆ A MIŁOŚĆ UTWIERDZA BLISKOŚĆ

Stenia z Raciborza:Czy uważa Pan ze Nie ma miłości bez bliskości!!". Czy bliskość bez miłości nas potrafi zadowolić.

Myślę ze zadając mi takie pytanie Steniu wiesz co oznacza miłość prawdziwa w związku!. Czy miłość to proste słowo, które uszczęśliwia kogoś jak myślisz. Czy to słowo, które każe partnerowi uwierzyć. Czy prawdziwa miłość to także romans czy intymność która tworzy bliskość.

A więc jest duża różnica między romansem a intymnością. Chociaż romans może prowadzić do intymności lub odwrotnie, romans sam w sobie nie tworzy z kimś prawdziwie intymnego związku tej bliskości o której pytasz droga Steniu. Wielu może szybko powiedzieć, że miłość dotyczy oczywiście romansu.

Romans dotyczy gestów, komplementów i prezentów, które często możesz podarować Twojemu partnerowi jak chociażby motyle które odczuwasz. Chociaż są one ważne w zdrowym związku, ale potrzeba o wiele więcej. A intymność dotyczy prawdziwego związku tworząc tą bliskość, jaki tworzycie wspólnie ze swoim partnerem tą bliskości, która łączy partnrow, małzomków w potężny sposób. W bardzo potężny sposób.

Bez intymności w związku trudno jest zbudować silną więź i zaufanie.

Niektórzy mogą droga Steniu szybko założyć, że intymność wiąże się z seksem i fizycznym połączenie z partnerem. Jednak intymność to znacznie więcej niż tylko to. Intymność to wielkie uczucie, które odczuwa się, gdy ktoś ufa i kocha jak nikogo innego. To umiejętność wpuszczenia kogoś do środka do swojego serca.

A to ważna kwestia w dzisiejszych czasach. Tak bardzo jest ważna!!!.

Ponieważ tak wiele osób zmaga się z intymnością, często wahają się, czy kogoś wpuścić i naprawdę się otworzyć na miłość na tą bliskość.

Bo moim skromnym zdaniem miłość jest niczym bez intymności. Związki powinny zawierać element także przyjaźni i zażyłości która powstaje przebywając razem.

Jednak na niektórych może to nie działać, a partnerzy mogą potrzebować poszukiwania duchowego wzrostu i uczenia się od siebie nawzajem, niezależnie od tego, czy chodzi o poznanie przeszłości partnera, czy o tym, jak działa ich umysł obecnie w związku.

Nie wszyscy wiedzą, co oznacza intymność, mylą bardzo często te pojęcia a pierwszą rzeczą, o której ludzie myślą, ze to jest seks. Prawdziwa intymność dotyczy komunikacji i zaufania. Jak wszystko, istnieje wiele rodzajów miłości.

Steniu bliskość zresztą zawiera w sobie wielką dawkę bezinteresowności. Nie jest dawana za coś, jest ofiarowana po prostu. Bliskość jest elementem pięknej prawdziwej miłości, chociaż miłość w związku nie do końca moim zdaniem jest bezinteresowna. Układ między dwojgiem ludzi bowiem zakłada pewną dozę obietnicy, że o tą miłość wzajemnie będą dbać, na tą miłość wobec siebie liczą i jej okazania oczekują. Miłość między partnera w związku nie jest miłością cierpiętnika i męczennika i nie zakłada, że jedna strona będzie zawsze dawać coś z siebie, a druga będzie tylko brać. Nie powinno być takiej opcji. Także nie zakłada, że jedna strona będzie okazywać uczucia w nagrodę za coś. Miłość zakłada, że się o nią dba na przykład poprzez bliskość partnerow obopólnie i proszę pamiętać nie używając bliskości niszczymy cała miłość.

Bliskość to też idealne narzędzie do tworzenia pożądania między partnerami małżonkami. To idealny patent na dopieszczenie partnerki możesz powiedzieć to partnerowi. Zresztą jak nie jesteś tego pewna to wprost o to zapytaj. Bliskość nie jest seksem samym w sobie, (co trudno jest wytłumaczyć nie którym osobniką w szczególności mezczyzną), 

lecz intymnym gestem, ciepłą aurą okalającą partnerów chcących budować związek.

Powiem tak i myślę ze przyznasz mi rację ze jeśli jesteś sfrustrowana, smutna, niepewna siebie i partnera, podejrzliwa czy kłótliwa to czujesz zaniedbanie emocjonalnie oczywiście zaniedbanie przez partnera. Nie będzie cieszył Cię seks, ta bliskość właściwie to nie będzie cieszyć praktycznie Cię nic.

I proszę także przemyśl ze dopieszczona partnerka to partnerka kochana, partnerka przepełniona pewnością, że jej partner jest równie zaangażowany w ich wspólną relację, jak ona. A więc  bliskość pomaga to zaangażowanie okazać, ale jest też konsekwencją zaangażowania. 

Musisz wiedzieć i czuć ze bliskością w związku to szczera, wręcz intymna rozmowa między partnerami, małżonkami która zakłada zrozumienie swoich potrzeb i próbę naprawy zaniedbanych sfer wspólnego życia. Przynajmniej ja tak sobie bliskość wyobrażam. A dla Ciebie czym jest bliskość? Czy jest dla ciebie równie ważna?. Myślę ze tak!!!

Ale u podstaw tego wszystkiego leży intymność i głębszy związek tworzący tą bliskość dwojga darzących się uczuciem partnerów czy małżonków

I trzeba wiedzieć ze bliskość w postaci emocjonalnej takiej uczuciowej to przede wszystkim radosne przeżywanie wszystkich pozytywnych zdarzeń we wspólnym życiu w związku, niezależnie czy partnerskim czy małżeńskim. Ale to także empatyczne przeżywanie trudnych, smutnych i złych wydarzeń jakie bywają w naszym życiu, z wzajemnym wsparciem. To każdorazowa podpora partnera, gdy drugą stronę cokolwiek złego, smutek, przygnębienie dotyka. Nie powinno być tak, że czasami partner zamyka się w sobie, lub ucieka w samotność, bądź gdzieś indziej sam szuka pocieszenia, nie dzieląc się z drugim dobrym lub złym doznaniem. Bliskość emocjonalna winna polegać na tym, że z pełną szczerością, otwartością i zaufaniem powierzysz swojemu partnerów wszystkie tajemnice i zamiary oraz odczucia Twojego serca i myśli. To ma być tak droga Steniu jakbyś rozmawiała ze samą sobą w zacisznej izdebce. Ta bliskość tworzy odczucia intuicje co partner czuje, co myśli, jak się zachowa, jak przeżywa pewne sytuacje czy to radosne czy negatywne. I proszę zauważyć ze takim najwyższym a zarazem najważniejszym w nas miernikiem jest bliskości emocjonalna i intuicyjne wyczuwanie, empatyczne oraz telepatyczne odczuwanie i rozumienie niewypowiedzianych intencji słów partnera. Ale ten najwyższy miernik bliskości jest z reguły powiązany z bliskością uczuć a także intelektualną jaką mamy w sobie zakorzenioną

Jeszcze raz przypominam ze bliskość fizyczna to nie tylko seks. To przede wszystkim zadowolenie z codziennej bezpośredniej styczności i kontaktów z kochanym partnerem ze szczerych i otwartych rozmów, czułości i serdeczności, szacunku i dużej życzliwości w każdy dzień i noc nie tylko od święta.. Ta bezpośrednia styczność winna być wyrażana wszystkimi zmysłami, tym miłosnym spojrzeniem, a także czułym dotykiem, słuchaniem partnera ze zrozumieniem, a także tym znanym, miłym zapachem miłości, gustem i jego smakiem. Takimi praktycznymi przykładami pełnej bliskości fizycznej w miłości jest swoboda, ten luz wobec i przy partnerze zawsze , brak poczucia także wstydu, tego skrępowania, na przykład chociażby nagością, kompleksami, wyglądem, no i także określonym słownictwem można by troić dwoić słowami tą bliskość. Ale dobrym przykładem tej bliskości fizycznej połączeniem emocjonalnym jest takie niekontrolowane przeżywanie stosunku seksualnego. I na koniec mojej myśli proszę tez o tym pomyśleć ze bardzo złą oznaką dla bliskości jest odczuwana co raz częściej potrzeba fizycznej i emocjonalnej samotności od partnera. Oby to w żadnym związku się nie pojawiało.

Rozpisałem się

Radio Soir-rozmyslenia radiowe.

Dzisiaj tak jak obiecałem odpowiedz dla Joasi. Dziękuję za następne pytania jest ich tak dużo żeby na nie szybko odpowiedzieć. To musiałbym zająć się li tylko wyłącznie publikacją. A mam jeszcze także inne obowiązki które pochłaniają wiele czasu. No może kto wie nadejdzie taki czas ze poświęcę się tylko publikacją. Wszystko będzie zależało od zadających pytania i czytających.

Joasia z Wrocławia:Jak zatem tworzy się bliskość gdy między parterami jest odległość wiele km?. Czy spotkał się Pan z takimi sytuacjami.

Radio Soir. Joasiu z listu i pytania jakie zadałaś wynika ze jesteś młodą 40 letnią kobietą ze poznałaś znalazłaś ponad 3 lata wstecz tą drugą połówkę swojego życia i pragniesz by się czas zatrzymał. I jesteście razem naprawdę szczęśliwi. Ale nastał czas rozłąki przez pewne okoliczności znajdujesz się w rozterce gdyż zaczęło was dzielić wiele kilometrów odległości od partnera.

Bez względu na to, jak bardzo się kochacie i darzycie miłością, zastanawiasz się, jak lub czy wasz związek przetrwa dystans dzielący was wiele km na dodatek przebywasz w innym kraj. Oboje musicie mieć jasność co do tego, czego od siebie oczekujecie podczas waszego związku na tak daleką odległość. A więc ustalcie wspólnie podstawowe zasady, aby nikt z was nie zrobił rzeczy, które zaskoczą drugą stronę. Najważniejsze w takich okolicznościach byście byli ze sobą otwarci i szczerzy w tych wszystkich sprawach co dotyczy waszego związku. Wówczas będzie więcej pożytku mniej tych gorzkich i nie potrzebnych rozczarowań.

Przede wszystkim musisz pocieszyć się wiedząc, że wasz związek na odległość powinien absolutnie odnieść sukces.(Chociaż nie wszystkim się to udaje) Z taka myślą i nastawieniem powinniście nierozłącznie żyć. Bo jest teraz taka rzeczywistości że większość par partnerskich lub małżeńskich znajduje się w takich sytuacji. A wynika to przede wszystkim z sytuacji materialnych. Chociaż te marzenia o dobrobycie materialnym bardzo często ponoszą fiasko jak się okazuje. Także ważne jest przed podjęciem decyzji , by sobie uczciwie odpowiedzieć, na co postawiliście, czy na rozwój osobisty i realizowanie się w kraju z każdym rokiem szczebelek po szczebelku czy na konieczność zarabiania kilkanaście procent więcej jak w kraju ojczystym a na emigracji zarobkowej, lub czy na związek bycia razem i miejsce, zwane domem w którym gości miłość i poczucie bezpieczeństwa. Bo dom to dwojga kochających się osób którzy go budują przez miłość szacunek, zrozumienie i wspólne oddanie. Bo życie składa się tylko z wyborów droga Joasiu. I także uważam jeżeli dla partnerów związek jest najważniejszym a nie przejściowym priorytetem i jeśli partnerzy małżonkowie są stabilni emocjonalnie, to powinni założyć, że zawsze jest możliwość powrotu. Czyli że w chwili, gdy po patrzą się w lustro i poczują, że nie da się już rady żyć w oddali i tej rozłące, to rezygnuje się z tego powodu, dla którego wyjechało się

Jest wiele wskazówek Joasiu dotyczących utrzymania, przetrwania, a nawet rozkwitu w związku na odległość partnerskiego lub małżeństwie. Ale każdy przezywa to indywidualnie. Tak indywidualnie Joasiu.

Miej tą nadzieję, że to tylko kwestia czasu, kiedy znów będziecie obok siebie i cieszyć się wspólną obecnością. Ale w międzyczasie tego rozłączenia , warto pamiętać aby wzmocnić ta więź emocjonalną która jest bardzo potrzebna,ponadto złagodzić ten ból wiele kilometrów dzielący i pomoże waszemu związkowi pokonać ten dystans dzielących moc kilometrów.

Więc moja rada jest by komunikować się tak dużo i często , jak tylko potrzebujesz tego oraz twój partner, aby czuć się taka bezpieczną. Staraj się komunikować regularnie i bardzo kreatywnie jak przystało na dobry pełen uczuć związek.

Tak więc namiętność w związku na odległość jest bardzo trudna. Najtrudniejsza rzecz w związku. Zapewne wśród czytelników rozmyśleń radiowych i słuchaczy radia Soir znajdą się osoby którzy powiedzą, że to absolutnie możliwe i że znajdują pewne rozwiązania ale czy właściwe , które im będą pasować. Oczywiście można także pozwolić na takie otwarcie związku, powiedzieć jednoznacznie: >Wiem, że zarabiasz , wiem, że jestem dla ciebie najważniejsza/najważniejszy, ale każdy ma swoje potrzeby. Czy właściwe słowa wypowiadane w takich sytuacjach dzieląc wiele km. Czytając wywiady posty na różnych grupach odnoszę wrażenie ze powstała taka wersja typowo klasyczna , że człowiek nie chce, ale czuje się samotny gdy dzieli odległość i to setki kilometrów ,a ma potrzebę bliskości i zdradza mimo wszystko w ukryciu.

(A tak w nawiasie zaznaczę ze nie trzeba być bardzo daleko by nie dochodziło do zdrad lub czarnych myśli Joasiu które kłębią się. O to jeden z przykładów mój dobry znajomy opowiadał mi ze mieszkając z partnerką dla której był oddany sercem i duszą nie zdawał sobie sprawy ze zostaje oszukiwany, zaufał tak bardzo ze nawet nie pomyślał by zaistniała taka sytuacja. Ba nawet jak mówi by nie czuła się samotna dostała w prezencie pieska. Później okazało się ze piesek był przykrywko którego wyprowadzała na spacer a defakto ten spacer był potrzebny by prowadzić konwersacje z poznanym mężczyzną. A dowiedział się przypadkowo ze miała takie zakusy zdrady. Jakże był zdziwiony gdy zauważył profil na portalu randkowym, wpisy jaka to jest nieszczęśliwa i marzenia które jej przyświecały. Dowiedziawszy się ale jego partnerka przebywała daleko poza miejscem zamieszkania już w innym kraju. Z tego co mi wiadomo wyjaśnili zaistniałą sytuacje ale jak powtarza zadra została a zaufanie zostało bardzo nadwyrężone)  

Gdyż są ku temu narzędzia chociażby komunikatory zakładanie innych kont profili na FB. I to bardzo tak często bywa, że sami nie wiedzą, kiedy to się dzieje, bo dzieje się to trochę wbrew założeniom. I uważają ze nie ma w tym nic dziwnego, bo powtórzę nie każdy się do tego nadaje, nie każdy jest na to gotowy, nie każdy to wytrzyma. ROZŁAKĘ. I nie ma co się temu specjalnie dziwić i mieć pretensji do partnera czy partnerki czy do losu, że się związek pod kątem namiętności rozwala.
I nie każda osoba ma taki
poziom świadomości, żeby umieć wcześniej przed podjęciem decyzji o wyjeździe ocenić, jak będzie taką rozłąkę znosić dany związek partnerski czy małżeński.

I proponuje a wręcz polecam byście witali się każdego ranka chociażby słowami >dzień dobry< i >dobranoc< każdego wieczoru to Joasiu taka konieczność. Ponadto spróbuj rozmawiać ze swoim partnerem na każdy temat waszego życia i jego wydarzeń oraz twoich, bez względu na to, jak przyziemne mogą wydawać się niektóre sprawy i rzeczy.

Aby wasza bliskość się nie oddalała powinno się , od czasu do czasu przesyłać sobie fotki. Podejmując tego rodzaju zaangażowanie, sprawisz, że partner będzie czuł się kochany i otoczony taka Twoją szczera i prawdziwą opieką oraz uczuciami. Partner tez o tym powinien pomyśleć a jeśli nie to możesz mu delikatnie przypomnieć

Bo przecież żyjemy w czasach XXI wieku , gdzie mamy niespotykany taki całodobowy dostęp do siebie. Dla osób pozostających w związku na odległość poświęcenie dużej ilości wolnego czasu na nadrobienie zaległości może być wspaniałym prezentem oczywiście o ile oboje jesteście połączeni takim wspólnym uczuciem oraz ta tęsknotą.

Proponuje byś była otwarta na modyfikowanie swoich tendencji komunikacyjnych, ponieważ życie stwarza nowe i nieoczekiwane wymagania w takich sytuacjach. Rozmawiajcie ze sobą także powiem kolokwialnie nieprzyzwoicie jest to wskazane jak dzieli was tak duża odległość. Bo także napięcie seksualne jest niewątpliwie jedną z najważniejszych rzeczy między wami.( wymieniłaś to także w liście). Bo pożądanie seksualne dwojga kochających darzących się partnerów jest jak klej, który powstrzymuje obie strony przed negatywnymi poczynaniami. Seks jest nie tylko biologiczną potrzebą, ale także emocjonalną potrzebą w partnerstwie, małżeństwie.

Podtrzymuj płomienie, wysyłając sobie drażniące teksty wypełnione seksualnymi insynuacjami i prowokującymi opisami. Mówiąc wyznając swoje uczucie, i miłość które płonie waszych sercach. Myślę , że najłatwiej utrzymać namiętność. kiedy kilometry dzielą a takie oddzielenie partnerów się zawsze wzmaga. Bo tęskni się za drugą osobą, za tą bliskością fizyczną i zmysłowością. Bo taka tymczasowa rozłąka, tydzień, dwa, miesiąc, no góra trzy, może dobrze wpływać na namiętność. Ale jak piszesz o rozłące dłuższej która ma być, to już to tak nie działa. I proszę się zastanów oraz także twój partner niech oceni po jakim czasie zaczynacie po rozstaniu przyzwyczajać się do nieobecności gdyż to jest BARDZE ważne.  Niektórym wystarczą nawet trzy miesiące. Oczywiście ze nie zapomina się o partnerze,partnerce całkowicie, ale funkcjonuje się bez jej/jego obecności. Zapomina się różnego rodzaju szczegóły, które kiedyś były niezwykle istotne i bardzo ważne które budowały poczucie tej bliskości partnerskiej, małżeńskiej.

Często przypominaj swojemu partnerowi, co kochasz w swoim związku.

Bo wątpliwości, niepewność i zazdrość mogą się nasilać w związkach na odległość tylko dlatego, że spędzacie tak dużo czasu z dala od siebie. Pomagajcie sobie wzajemnie zminimalizować te negatywne uczucia i wyjaśnić, na czym stoicie jako para jako partnerzy. Chociaż w bliskość seksualną na odległość trudno uwierzyć. Określę to jasno seks wyłącznie umysłowy, nawet pomimo dość natchnionego charakteru partnerów czy małżonków , nie jest najwyższą formą relacji seksualnej Joasiu. Bo zachowanie przebywanie wspólne jest takim elementem biologicznym w każdym związku absolutnie kluczowe > dotyk, zapach, spotkanie rozszerzonych źrenic<. I proszę tez zrozumieć ze podsycanie energii seksualnej na odległość, jeśli trwa zbyt długo, będzie powodowało pewną zazdrość.

Rozmawiając powiedz swojemu partnerowi, jak bardzo go kochasz i doceniasz wasz związek. A jeśli nie masz pewności, na czym stoisz, nie bój się prosić o zapewnienie dla siebie. Kocham cię i chciałbym, żebyśmy mogli być dzisiaj razem. Jest to samo w sobie cudowne wyznanie, które powinno działać w obie strony. Partner także powinien czuć potrzebę wyznawać Ci uczucia i okazywać miłość.

Bądźcie ze sobą także bardzo szczerzy.

Powiedz mu także o swoich uczuciach strachu, niepewności, zazdrości, apatii, cokolwiek to co czujesz i myślisz. Jeśli spróbujesz coś ukryć przed swoim partnerem, ten sekret prędzej czy później pochłonie cię od środka. Nie próbuj radzić sobie samej. Bądźcie wobec siebie otwarci i szczerzy. A to będzie procentować w przyszłości Pozwól swojemu partnerowi pomóc i zapewne udzieli Ci niezbędnego wsparcia gdy takowe będzie potrzebne w chwili zwątpienia. Bo lepiej przyjrzeć się problemowi na jego początkowym etapie w rozłące, niż ujawniać go dopiero wtedy, gdy jest już za późno.

Niezależnie od tego, czy jesteście razem, czy daleko od siebie, ty i twój partner będziecie się rozwijać i zmieniać wraz z rozwojem życia na odległość. Jest to zarówno normalne, jak i dobre nawet jeśli zmusza wasz związek do zmiany niektórych w tym wspólnym procesie ekonomiczno materialnym.

Jedną z najlepszych rzeczy, które możecie zrobić, aby promować bezpieczne przywiązanie, jest wspieranie wspólne w miarę rozwoju waszych indywidualnych mocnych stron i zainteresowań. I oczywiście partner Ciebie i Twoich zainteresowań powinien także wspierać.

I tylko pozytywne nastawienie daje sukces w każdym związku partnerskim czy małżeńskim.

Aby utrzymać związek na odległość, musicie nieustannie wstrzykiwać sobie taka pozytywną energię uczuć bliskości. Tak, czekanie może być bolesne i czasami możecie czuć się samotni, ale musicie sobie przypomnieć i uświadamiać, że owoce na końcu będą bardzo słodkie.

Dobrym zwyczajem i zachowaniem pozwalając zachować pozytywne nastawienie jest ciągłe bycie wdzięcznym oczywiście z wzajemnością ma to działać w dwie strony . Bądź wdzięczny, że masz kogoś do kochania i kogoś, kto również cię kocha. Bądź wdzięczny za małe rzeczy. Bądźcie wdzięczni za swoje zdrowie i bezpieczeństwo za tą miłość.

Musisz wiedzieć ze zawsze są jakieś problemy gdzie dzielą kilometry a nie domówienia powstające trzeba gasić w zarodku

Jeśli takowe problemy mogą się pojawić, jeśli zignorujesz drobne zmagania lub nie będziesz chciała poruszać drażliwych tematów. Powstanie problem.

Ja to rozumie ze nauczenie się, jak rozmawiać na trudne tematy, wymaga czasu i wysiłku tym bardziej gdzie dzielą was km, ale dla zdrowia i waszego związku na odległość kluczowe jest, aby małe problemy nie przerodziły się w większe, musisz o tym pamiętać i być uczulona na tym punkcie. Jeśli ten związek jest dla Ciebie najważniejszy.

Rozumie Cie doskonale ze rozstanie się z partnerem, w którym jesteś szaleńczo zakochana, nie wydaje się czymś pozytywnym. Ale gdzie nie można natychmiast zmienić okoliczności, ale musisz wiedzieć to ze możesz natychmiast zmienić swoje nastawienie.

Choć może się to wydawać frustrujące i bolesne , spróbuj pomyśleć o kilku sposobach, w jakie Twój związek na odległość może przynieść tylko korzyści.

Nie ma wątpliwości, że będziesz mieć dni, w których Twój związek na odległość będzie szczególnie trudny. Możesz nawet ulec pokusie, aby zrobić coś impulsywnego na przykład rzucić pracę tylko po to, aby być razem z ukochaną osobą. Chociaż może to zabrzmieć zbyt romantycznie, ale zawsze pamiętaj, że istnieje ważny powód, dla którego przebywasz z dala od partnera, którego teraz kochasz. Przyczyna może zależeć od sytuacji zawodowej, finansowej lub rodzinnej, ale nadejdzie odpowiedni moment, ze będziecie oboje blisko siebie razem. Nie pozwól myślą na niecierpliwość, miej nadzieje ze w końcu będziecie razem. Myśląc tak okażę się Twój związek ze będzie silniejszy na dłuższą metę.

Cóż mogę więcej dodać. To temat rzeka.

Radio Soir-rozmyslenia radiowe.

Czytając listy z pytaniami, postanowiłem ustosunkować się do pytań jakie nurtują wiele słuchaczy na temat prawdziwej miłości. Jak ja odczytuje miłość to prawdziwe uczucie dwojga darzących się osób takim uczuciem. Myślę ze doświadczenia przeżycia i przemyślenia mogą być takim obrazem nie tylko moim ale większości

Uważam ze :

PRAWDZIWA MIŁOŚĆ NIEGDY NIE GAŚNIE TYLKO SIĘ ROZWIJA WARTO O TYM PAMIETAĆ

Prawdziwa dojrzała miłość  potrafi skruszyć skały, przetrwa burze,zawirowania oraz


strony internetowe wykonał: www.internetowe.ovh.org
Słowa kluczowe: radio, internetowe radio