Internetowe radio SOIR - nadajemy 7 dni w tygodniu, od 1900 do 2300


 

VOD w Radiu Soir
VOD - wirtualna biblioteka materiałów wideo "Wideo na życzenie" (ang. video on demand) to usługa pozwalająca na dostęp do materiałów zamieszczonych na specjalnej platformie, pozwalającej użytkownikowi wybrać i odtworzyć wybrany materiał filmowy w dowolnym czasie. np. na portalu Radia Soir charakterystyczną cechą takich serwisów jest podział tematyczny. Na polskim rynku dostawców usług telewizji internetowej najwięcej znajdziemy takich, którzy oferują w jednym miejscu seriale, filmy pełnometrażowe, cykle dokumentacyjne, programy rozrywkowe, informacyjne, zapisy koncertów, animacje dla dzieci i nagrania wideo o tematyce sportowej itd.

Kanał TV Radia Soir to na tym kanale będziemy prowadzili rozmowy na żywo ze studia Radia.

 

 

Zmysły zanurzone w kulturze. O antropologii współczesności. Łukasz Sochacki, Żaneta Kubic

"Nauka bez granic" to seria rozmów poświęcona badaniom naukowym prowadzonym na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W tym odcinku gościem dr. Żanety Kubic z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius jest antropolog współczesności, dr Łukasz Sochacki z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ.

 

 

SEKRET Prawo przyciągania The SECRET lektor 

Polecam ten film zawiera głęboką modrość życiową i ogromny przekaz bo potrafi pokazać że warto mieć marzenia i gdy bardzo tego chcemy, to mogą się one stać naszą rzeczywistością.

 

 

Film warty obejrzenia tytuł:Sekret afrykańskiego dziecka

O filmie
Cécile, młoda Francuzka, rozstaje się z narzeczonym, który nieoczekiwanie postanawia zerwać zaręczyny i wyjeżdża do Afryki. Dziewczyna wyjeżdża za nim, w nadziei, że może uda się wszystko naprawić. Trafia do północnego Beninu, gdzie Didier pracuje w misji humanitarnej. Nie podejrzewa, że zanim odzyska miłość, życie postawi przed nią zupełnie inne wyzwanie... W drodze do osady, w której znajduje się Didier, dziewczyna gubi się w afrykańskim buszu. Kiedy zatrzymuje samochód, podbiega do niej przerażona kobieta i zostawia w jej ramionach niemowlę. Cécile początkowo chce oddać dziecko którejś z miejscowych rodzin. Jednak żaden z okolicznych mieszkańców nie chce go przyjąć. Dodatkowo ludzie pałają niezrozumiałą nienawiścią do podrzutka. W dziewczynie powoli dojrzewa decyzja, by samej zając się malcem. Nie myśli już o sierocińcu dla Lancelota, jak nazywa chłopca, lecz o wspólnym opuszczeniu Beninu. Przedsięwzięcie się udaje i Cécile z adoptowanym dzieckiem wraca do Paryża. Po siedmiu latach Cécile zauważa dziwne zmiany w zachowaniu chłopca. Jest niespokojny i dręczą go koszmarne sny. Postanawia wrócić z nim do Afryki. Wierzy, że odnalezienie jego prawdziwej matki i wyjaśnienie powodów jego porzucenia uspokoi ją i Lancelota. W Beninie Cécile spotyka na swojej drodze szamanów i odkrywa ich makabryczne rytuały, które przez laty doprowadziły do desperackiego kroku biologiczną matkę Lancelota.

 

 

Jak media potrafią siać nieprawdziwość

 

Ten krótki film pokazuje, jak światowe media są sterowane. Rozkazy płyną z jednego ośrodka władzy. Dziennikarze ze światowych mediów prowadzą akcję przeciwko pisaniu prawdy w mediach społecznościowych. Niby telewizje ze sobą konkurują, mają różnych szefów, a dziennikarze wszystkich stacji mówią to samo! DOSŁOWNIE TO SAMO, TE SAME SŁOWA:
„Naszym największym obowiązkiem jest służyć społeczeństwu".
„Jesteśmy zaniepokojeni stronniczymi i fałszywymi wiadomościami, które prześladują nasz kraj".
„Fałszywe wiadomości stały się popularne w mediach społecznościowych. Niektóre media publikują te same wiadomości bez sprawdzania faktów. Niestety niektóre osoby chcą narzucić własne poglądy, tworząc fałszywe wiadomości".
„To jest niezwykle niebezpieczne dla naszej demokracji".

 

 

„Gloria" to kolejny film Sebastiána Lelio, autora nagradzanych „Roku tygrysa" i „Świętej rodziny". W „Glorii" reżyser skupia się na portrecie głównej bohaterki. To samotnie mieszkająca kobieta w średnim wieku, regularnie odwiedzająca dyskoteki. Mimo że stara się unikać towarzystwa mężczyzn, zmienia swoje nastawienie gdy poznaje czarującego Rodolfo... Jak zapewniają twórcy „Glorii", siłą napędową filmu są emocje: niczym nieskrępowana zabawa przeplata się z tęsknotą i nostalgią bohaterki, a pragnienie miłości i chęć czerpania z życia pełnymi garściami - z bolesnym rozczarowaniem.

Powiem ci wszystko

Fiński film obyczajowy-Który Warto Zobaczyć

 

   Żydzi, trolle i Sprawa Polska Max mówi jak jest !!

 

TLC HD

 Telewizja lifestylowa

FILM GODNY POLECENIA I OBEJRZENIA-POLECAM

Catherine rezygnuje ze studiów, by opiekować się chorym psychicznie ojcem, wybitnym matematykiem. Gdy ten umiera, dziewczyna ujawnia istnienie przełomowego dowodu, twierdząc przy tym, że to ona jest jego autorką.


strony internetowe wykonał: www.internetowe.ovh.org
Słowa kluczowe: radio, internetowe radio